Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Możliwość techniczna założenia internetu


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

Możliwość techniczna założenia internetu

Witam, mam pytanie. Dwa lata temu był u mnie technik orange i stwierdził brak możliwości technicznych zamontowania internetu stacjonarnego. Technik kopał przy drodze i niestety nie znalazł kabla. Czy jest możliwość aby technik przyjechał zobaczyć gdzie leży przewód biorąc pod uwagę, że posiadam mapę na której widnieje gdzie przewód biegnie? Czy raczej nie mam szans, aby coś wywalczyć?

18 ODPOW. 18

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Możliwość techniczna założenia internetu

Pewnie że możesz. Przyjedzie monter to mu mapkę możesz pokazać. W paszportyzacji sieci teoretycznie wszystkie kable są naniesione, ale jeśli to jakaś bardzo stara linia to może nie być. Tylko nawet jak go znajdzie i odkopie to co dalej? Nie robi się jakiś wcinek czy mufy na kablu przelotowym i to zakopanym w ziemi. Co innego gdyby ten kabel biegł na Twoją posesję i jego koniec gdzieś byłby przy domu zakopany. Wtedy inna rozmowa.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

Możliwość techniczna założenia internetu

Właśnie jest tak jak napisałeś czyli biegnie po mojej posesji aż za dom, zapomniałem napisać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Możliwość techniczna założenia internetu

@dawid1337 Możliwość jest, ale technik nie przyjedzie. Inaczej-dobrowolnie nie przyjedzie. Obecnie mniejszy nacisk kładzie się na instalację usług po łączach miedzianych i przeważnie realizuje się je tam, gdzie już wykonane jest przyłącze ( pamiętam walkę jednego z forumowiczów, aby monter przyjechał i zweryfikował stan kabla, który miał w domu). Twojego trzeba poszukać. Proponuję, abyś wykonał to według mapy na końcu przyłącza, skoro wiesz gdzie się kończy u Ciebie. Jak sam odnajdziesz, poprosisz tylko o weryfikację, czy jest aktywne-to naprawdę prostsza droga. Możesz nam podesłać fotki tego kabla, a my powiemy czy rozpoznajemy ten typ itp


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

Możliwość techniczna założenia internetu

Okej, rozumiem. W takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Na jakiej głębokości mniej więcej taki przewód się znajduje?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Możliwość techniczna założenia internetu

@dawid1337 Jak kończy się na posesji to jest jakaś szansa. Kabel powinien być zakopany na głębokości ok 50-70 cm. Może być nad nim zakopana żółta taśma ostrzegawcza, ale nie jest to regułą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Możliwość techniczna założenia internetu

@dawid1337  Z tym to jest różnie. Powinno być tak jak napisał @marder , ale szczerze mówiąc nie widziałem nigdy taśmy ostrzegawczej, a instalacje zakopane były na różnych głębokościach. Zapewne płycej niż głębiej...Jeśli masz orientację, gdzie sie ów kabel kończy pobaw się w archeologa i postaraj sie go  znaleźć. To zwiększa Twoje szanse na net...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

Możliwość techniczna założenia internetu

Wykopałem trochę ziemi, i natknąłem się na taki oto przewód czy wygląda on na internetowy? 

 

Kinga_0-1650471977685.png

________________
* Wstawienie grafiki dodanej jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Możliwość techniczna założenia internetu

@dawid1337 To wygląda na światłowód 🙂 Nigdy nie było pomarańczowych miedzianych kabli doziemnych. jakieś oznaczenia na nim są?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

Możliwość techniczna założenia internetu

Nie zauwazylem zadnych oznaczen ale kabel jest dosc cienki gdyby to w czyms pomoglo