Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lokalizacja zgubionego telefonu.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Lokalizacja zgubionego telefonu.

Witam.

 

Czy sieć na prośbę klienta może zlokalizować położenie zalogowanego do sieci urządzenia ?  Lub chociaż podać klientowi z którego nadajnika aktualnie urządzenie korzysta ?? Zgubiłem telefon gdzieś na odcinku 15km wracając do domu , telefon jest włączony i jest sygnał niestety wyłączony jest GPS .

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lokalizacja zgubionego telefonu.

Jeśli nie miałeś włączonej usługi Gdzie jesteście lub Gdzie jest Dziecko, to takie dane nie są udostępniane w żadnej sieci w Polsce. Są do ustalenia tylko na wniosek uprawnionych organów państwowych.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Lokalizacja zgubionego telefonu.

Problem polega na tym że organy twierdzą że jest to zbyt błacha sprawa by wdrażac jakieś procedury namierzające urządzenie . To prawo źle działa , wiedzą gdzie ale nie powiedzą. Klient musi kupić nowe urządzenie ...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Lokalizacja zgubionego telefonu.

@Pavvell znalazłem w sieci takie info: 

Jak możemy przeczytać na stronie usługodawcy Google:

Jeśli urządzenie Twoje lub znajomego zgubi się, w Menedżerze urządzeń Android możesz je zdalnie zablokować, włączyć jego dzwonek lub wykasować z niego dane, o ile jest zalogowane na konto Google. Na urządzeniu, z którym połączy się Menedżer urządzeń Android, pojawi się powiadomienie. Menedżer urządzeń Android może również pokazać jego lokalizację. Ważne: Menedżer urządzeń Android nie zadziała, jeśli urządzenie jest wyłączone, nie jest połączone z siecią Wi-Fi lub nie ma włączonego połączenia komórkowej transmisji danych z użyciem aktywnej karty SIM.” - z przypisem: https://support.google.com/accounts/answer/6160500?hl=pl


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lokalizacja zgubionego telefonu.

No niestety operatorzy też nie mogą. Takie prawo.
Ew. wcześniej można​ włączyć jakąś usługę lokalizacyjną, ale po fakcie już nie. Do włączenia trzeba z karty sim wysłać smsa lub aktywować odpowiednią aplikację.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Lokalizacja zgubionego telefonu.

@Misiek62 Dzięki też to widziłem niestety wyświetla się info że urządzenie jest niedostępne. Być może mam wyłączoną jakąś opcję zezwalającą na lokalizowanie urządzenia .


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Lokalizacja zgubionego telefonu.

@Pavvell  pewnie trzeba było zezwolić na lokalizowanie telefonu w powiązaniu z kontem gmail... 

Anonim

Nie dotyczy

Lokalizacja zgubionego telefonu.

Może ktoś uczciwy odda jak znajdzie. Ja w swoim życiu znalazłem już 3 telefony, wszystkie wróciły do właścicieli. Może jestem dziwny ale nie potrafiłbym korzystać z takiego sprzętu. Możesz zgłosić na Policje zagubienie telefonu, dostaniesz zaświadczenie na podstawie którego będziesz mógł zablokować telefon, jego IP.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Lokalizacja zgubionego telefonu.

Cześć, jakiego telefonu szukasz? Bo znalazłem dziś w Warszawie na Ochocie biały Huawei, który był zalogowany do sieci Orange. Oddałem go do salonu Orange w CH Blue City.

 

Pozdrawiam

Daniel


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Lokalizacja zgubionego telefonu.

Szukam Lenovo w Szczecienie. Szacunek dla Ciebie za zwrócienie znalezionego .