Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Likwidacja linii telefonicznej

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 77
  • 140
  • 0

Likwidacja linii telefonicznej

Mam pytanie, czy jak położyli u mnie światłowód, to będzie likwidacja linii telefonicznej tej chwili mam Internet Orange na linii telefonicznej Neostrada Opcja do 80 Mb/s i dzisiaj dzwonił facet i powiedział, że będzie  likwidacja linie miedziane, bo położyli światłowód, czy to nie jest blef, żeby mnie zmuszać na nową umowę na światłowód ja jestem zainteresowany światłowodem. Ale nie teraz trochę późnień. To prawda jego strony, czy kłamstwo.

 

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52665
  • 710

Likwidacja linii telefonicznej

@bytom2009 może być taka sytuacja likwidacja linii, ale nie musi. Z drugiej strony, ja bym się nie zastanawiał, tylko przechodził na światłowód. Jest możliwość migracji z linii miedzianej na światłowód, nawet podczas trwania obecnej umowy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52665
  • 710

Likwidacja linii telefonicznej

@bytom2009 może być taka sytuacja likwidacja linii, ale nie musi. Z drugiej strony, ja bym się nie zastanawiał, tylko przechodził na światłowód. Jest możliwość migracji z linii miedzianej na światłowód, nawet podczas trwania obecnej umowy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 77
  • 140
  • 0

Likwidacja linii telefonicznej

tylko u konkrecji wychodzi trochę taniej  niż u orange  szczegółu opłat u orange patrz zdjęcie  za sam internet do 300 

a u konkrecji 95 zł na miec za internet + telefon komórkowy 


opłata za swia orange.jpg

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52665
  • 710

Likwidacja linii telefonicznej

@bytom2009 zawsze możesz się zorientować ile wynosi kara za wcześniejsze rozwiązanie umowy i podłączyć światłowód od konkurencji. Ja tak zrobiłem. Taniej wyszło zapłacić karę i podłączyć światłowód, niż czekać do końca umowy i płacić za światłowód. Sprawdź, podlicz i zdecydujesz.

Może też być tak, że Orange wypowie umowę, skoro są już takie informacje.

Wtedy od razu podpiszesz umowę na światłoeód i konkurencji. Pilnuj tylko, czy na pewno będzie możliwość, jeśli teraz się nie zdecydujesz, tylko w późniejszym czasie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Likwidacja linii telefonicznej


@bytom2009napisał(-a)

...

To prawda jego strony, czy kłamstwo.


Może być prawda. Zwlekanie z przejściem z miedzi na światłowód raczej sensu nie ma, szkoda czasu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12981
  • 53297
  • 619

Likwidacja linii telefonicznej

@bytom2009  taka jest polityka firmy

 Likwidować miedź, gdzie rozbudowuje się światłowody, by nie dublować technologii i oszczędzać na utrzymaniu tej nieekonomiczne energetycznie.

Jest kilka przypadków..Pierwszy, gdy cały teren czy budynek ma dostęp do FTTH i wtedy operator może nakłaniać, ale nie może zmusić do przejścia

Tu wyłączenie miedzi nie następuje tak szybko, bo zależy w dużym stopniu od czasu trwania umów lojalnościowych. Niby są migrację, ale nie zawsze się opłacają i ludzie wolą nowe instalacje, bo mają promocje 

Drugim przypadkiem jest niskie nasycenie rejonu/budynku usługami i po prostu stosuje się projekt eliminacji takich adresów z powodów ekonomicznych.Tu mogą po prostu wypowiedzieć i zaoferować usługi mobilne. 

Kolejny to powody techniczne, gdzie dewastacja sieci czy jej usunięcie jest niemożliwe czy nieopłacalne.

Według mnie Ciebie będą nękać i kusić ofertami, ale dopiero za dłuższy czas jak większość sąsiadów przejdzie na FTTH, lekko przymusza do migracji 

Sprawdź na stronie wszystkich operatorów czy mają Twój adres jako dostępny i wtedy zadecyduj, bo to będzie znak, że możesz skorzystać ze wszystkich opcji. Głównie z Orange 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 77
  • 140
  • 0

Likwidacja linii telefonicznej

ketrasaArtur kara wynosi  0 zł bo telefon stacjonarny był założony kiedy Wojciech Jaruzelski rządził polską

a internet już ma 8 lat i każdej chwili mogę napisać rezygnacje  orange


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52665
  • 710

Likwidacja linii telefonicznej

@bytom2009 to nie widzę sensu czekania i zastanawiania się. Bierz światłowód.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 77
  • 140
  • 0

Likwidacja linii telefonicznej

ja też planuje ale po nowy roku 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1275
  • 3054
  • 31

Likwidacja linii telefonicznej


@bytom2009napisał(-a)

tylko u konkrecji wychodzi trochę taniej  niż u orange  szczegółu opłat u orange patrz zdjęcie  za sam internet do 300 

a u konkrecji 95 zł na miec za internet + telefon komórkowy 


opłata za swia orange.jpg

Jeżeli w orange wybierzesz Orange Love Mini (300Mb/s + abo Kom.) to wyjdzie Ci podobnie jak w konkurencji. 

Matematyka nie jest trudna  😀

W skali całego kontraktu (24mc) średnia kwota miesięczna to 100zl

 

Niestety ktos w orange odpłynął w kierunku darmowych miesięcy, miliona voucherów itd. zamiasta ustanowić jedną stałą opłatę przez okres umowy. 

Po co upraszczać ofertę skoro może 4 razy w trakcie kontraktu zmieniać się cena.

 

Miszcze marketingu 😂