Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kraków - brak światłowodu - Hoyera

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Kraków - brak światłowodu - Hoyera

Witam,

 

Mam nietypowy problem, a mianowicie mieszkam na jednym z osiedli domków blizniaczych w krakowie na ulicy henryka hoyera. Na tej ulicy swiatlowód jest juz zamontowany + z mojego okna nawet widać w odleglosci ok 20 metrów moze 30 słup na którym zamontowana jest skrzynka ze swiatlowodem. Orange obiecywało ze bedzie bedzie i lata mijaja i cisza. Nawet sąsiad zgodził się udzielic działki po to zeby postawić słup. Niestety dalej cisza. Na calym osiedlu jest 15 mieszkań i kazdy chciałby miec swiatłowód, a niestety nie mamy takiej mozliwości, ulica konczy się ogrodzeniem, a za ogrodzeniem juz mają mieszkancy swiatłowód z firmy TOYA.
Jaka jest szansa na podłączenie swiatlowodu z orange? co trzeba zrobic? caly czas zglaszamy zapotrzebowanie i caly czas cisza

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Kraków - brak światłowodu - Hoyera

@Fiodooor Trudno mi się odnieść bo należałoby zrobić wizję lokalną na miejscu. Mogę tylko opierać się na tym co widać na mapach google. Jeśli nic się nie zmieniło to ostatni słup energetyczny jest pomiędzy Hoyera 40 a 42. Trzeba postawić słup na rogu przy Hoyera 44 a później przy 39 na zakręcie. I żeby zasilić tych 8 domów potrzebne są kolejne 3 słupy wzdłuż drogi. Do tego ok 180 metrów kabla nie licząc kabli instalacyjnych do każdego z domów. Zakładamy oczywiście optymistycznie że przy Hoyera 40 kończy się kabel i ma włókna rezerwowe jeszcze do którego się można wspawać. Jeśli nie to kto wie jak daleko jest mufa z której można to zrobić. Myślę że 30 tys. to taka kwota minimalna którą trzeba przyjąć. Koszt na rodzinę od 2-3 tys. Możesz spróbować złapać kontakt do jakiejś lokalnej firmy która prowadzi prace teletechniczne i projektuje. Oni to wycenią. Równolegle można pisać do Skierniewic z pytaniem czy Orange to zrobi sam i kiedy lub czy można to zrobić na swój koszt i jakie są warunki przyłączeniowe. Generalnie kupa zabawy i sporo kasy to kosztuje.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kraków - brak światłowodu - Hoyera

@Fiodooor  część odpowiedzi na Twoje pytanie znajdziesz tu POPC – pytania i odpowiedzi - Nasz Orange 

poza tym warto przeszukać forum, jest tu sporo podobnych tematów np. Szukaj - Nasz Orange


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Kraków - brak światłowodu - Hoyera

Przepraszam ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie.

Od kilku lat jest zgłaszane cały czas zapotrzebowanie na Internet i orange to zlewa.

nie wiem, moze 15 mieszkań to za mało?

 

jak widac na załączonym obrazku z mapki - węzeł jest na numerze 44, a numery 37 oraz 39 potrzebują światłowodu, jestem juz tak zdesperowany ze mógłbym sam podciagnac ten swiatlowód

 

orange.jpg


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kraków - brak światłowodu - Hoyera

@Fiodooor  wysyłaliście może wspólnie z sąsiadami pismo w tej sprawie na adres

Orange Polska S.A.

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

z dopiskiem "Dział inwestycji"

może warto spróbować.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Kraków - brak światłowodu - Hoyera

@Fiodooor 

Tutaj tylko inni klienci się produkują, Orange tego kanału nie używa do kontaktów.

Możemy doradzić, ale te rady oczywiście żadnych gwarancji nie dają.

Generalnie samym czekaniem i zgłaszaniem zapotrzebowania wiele IMHO nie zdziałacie. Trzeba szukać dojść w każdy możliwy sposób. Dowiedzieć się kto jest dysponentem tych światłowodów, które są w okolicy i uderzać do nich. Niestety sprawa nie jest łatwa, doskonale Cię rozumiem, ale jakaś nadzieja zawsze jest.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Kraków - brak światłowodu - Hoyera

@Fiodooor Prawdopodobnie niska opłacalność jeśli trzeba stawiać słupy i jeszcze uzyskać zgody od właścicieli działek. Napisz do Skierniewic może otrzymasz jakąś odpowiedź


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Kraków - brak światłowodu - Hoyera

Chętnie pokryjemy koszty z sąsiadami postawienia słupa lub więcej beż problemu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Kraków - brak światłowodu - Hoyera

@Fiodooor Trudno mi się odnieść bo należałoby zrobić wizję lokalną na miejscu. Mogę tylko opierać się na tym co widać na mapach google. Jeśli nic się nie zmieniło to ostatni słup energetyczny jest pomiędzy Hoyera 40 a 42. Trzeba postawić słup na rogu przy Hoyera 44 a później przy 39 na zakręcie. I żeby zasilić tych 8 domów potrzebne są kolejne 3 słupy wzdłuż drogi. Do tego ok 180 metrów kabla nie licząc kabli instalacyjnych do każdego z domów. Zakładamy oczywiście optymistycznie że przy Hoyera 40 kończy się kabel i ma włókna rezerwowe jeszcze do którego się można wspawać. Jeśli nie to kto wie jak daleko jest mufa z której można to zrobić. Myślę że 30 tys. to taka kwota minimalna którą trzeba przyjąć. Koszt na rodzinę od 2-3 tys. Możesz spróbować złapać kontakt do jakiejś lokalnej firmy która prowadzi prace teletechniczne i projektuje. Oni to wycenią. Równolegle można pisać do Skierniewic z pytaniem czy Orange to zrobi sam i kiedy lub czy można to zrobić na swój koszt i jakie są warunki przyłączeniowe. Generalnie kupa zabawy i sporo kasy to kosztuje.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Kraków - brak światłowodu - Hoyera

Poszukam w takim razie firmy która to wyceni, czy swiatlowod nie może lecieć od domu do domu tylko musza być słupy? Na rogu hoyera jest słup na którym jest lampa - nie wiem czy na takim można wieszać swiatlowod. 

 

Jeśli nie wszyscy sąsiedzi się zgodzą to może chociaz część i wtedy byśmy to zrobili 🙂 

 

Generalnie mysle ze 2k PLN to jest kwota która można zainwestować, z drugiej strony osiedla jest Toya Ale oni też mowia ze nie. 

 

A Moj sasiad za plotem ma normalnie swiatlowod od Toya

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Kraków - brak światłowodu - Hoyera

@Fiodooor Słupy elektryczne oczywiście można wykorzystać jeśli Orange będzie płacił za dzierżawę do ZE. Jeśli nie będzie chciał to wówczas musi postawić własne słupy. Z domu do domu nie można ponieważ trzeba rozprowadzić kable do sąsiednich domów po obu stronach ulicy. Dodatkowo musi być zapewniony dostęp do kabli dla monterów bez wchodzenia na czyjąś posesję.