Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 546
  • 1296
  • 2

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

upraszczam bo... to uzytkownik chce miec usluge.

Dostawca ja dostarczy, jesli bedzie mu sie oplacalo.

Czy to bedzie Orange czy inni nie ma znaczenia. Zeby sie oplacalo to ktos musi albo zaplacic za instalacje( uzytkownik lub dotacja) albo ARPU musi byc na tyle wysokie, by akcjonariusze telekomow zgodzili sie na ekspansje, aby te 40% obciazenia FTTH dawalo zwroty,

Ducarroz wymyslil z zespolem Grow! i more for more, a przeciez - jesli FTTH byloby drozsze to nagle inaczej zaczeto by postrzegac inwestycje.

 

one nadejda, ceny w PL uslug rosna. Kiedys swiatlowod bedzie w Mysichdolkach Malych bez dotacji.

Jesli ma byc wczesniej to ktos za to musi zaplacic, reszta to szczegoly.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32385
  • 36519
  • 1369

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

Zrozum, że nie każdy w Polsce chce mieć światłowód. Takie badania i wpisy https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/uke-raport-internet-swiatlowodowy-popoc... też nie robią dobrego PR.

A na dofinansowanie unijne składa się każdy z nas płacąc VAT. A kto nie płaci?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 546
  • 1296
  • 2

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

nie kazdy w PL bedzie mial swiatlowod, bo FTTH nie bedzie ciagniete kilometrami tam, gdzie sie nie oplaca zupelnie. W krajach duzo bogatszych i gdzie ARPU jest wielokrotnoscia jest podobnie, ale penetracja FTTH pozwala na odciazenie sieci 5G/4G+ tak ,ze mozna sobie przyzwoicie korzystac z danych mobilnych i sieci sie nie zapychaja.

 

Ale dziekuje za cytat tegoz artykulu. Najwidoczniej za poldarmo jest i tak za drogo wiec wcale sie nie dziwie, ze budowac nie chca opweraqtorzy. To w zasadzie dowodzi mojej tezy. Niecale 20CHF miesiecznie to za duuzo -no to nie bedzie. Akurat za infrastrukture GPON, switche, etc. operator musi placic i te ceny sa w Europie stale, France Telekom moze wszak kupowac grupowo ale - ARPU w FR jest troche inne, zastanawia mnie Rumunia, bo tam jest jeszcze nizej...

 

dochodzimy do clue i pointy - nie ma niczego za darmo.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1462
  • 6345
  • 43

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

Nie przeczytałem jeszcze ale wiem że mogę polecić w ciemno: https://www.telko.in/ile-jeszcze-mozna-uratowac-z-kpo


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 72
  • 0

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

Mój adres jak i wszystkie inne w moim obszarze właśnie zmieniły kolor na ciemnozielony na mapie internet.gov.pl

Tylko czy to cokolwiek zmienia? czy wykonawca dalej może zmienić swoje zdanie w trakcie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53724
  • 626

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

@Scarff  tak. Dlatego trzeba pisać i pilnować 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 546
  • 1296
  • 2

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

dla trzeciego konkursu kpo/ferc (zwal jak zwal) w maju spece z CPPC znaleźli jak im się najwidoczniej wydaje rozwiązanie. Kaucja dla podmiotów wygrywających w więcej niz 2 obszarach konkursowych jest rozważana bo nie chcą znowu porażki jak z Fiberhostem czy Polskim Światłowodem Otwartym czy nawet z Orange zanotować.

 

Sluszna linie ma nasza partia a towarzysze z CPPC to tuzy intelektu. A jakim to problemem jest założyć dla beneficjentów siec spółek z o.o. jako podmiotów podrzędnych i startować w konkursach po 2 rejony? Jaki problem powiązać to kapitałowo? Na przykład Fiberhost Wielkopolska 1 sp.z.o.o. i numerkiem wybrać sobie każdą ze spółek z o.o. do obsługi danego regionu/dwóch regionów...Fiberhost Pomorze 1 sp.z.o.o. i tak jak komuś wyobraźnia pozwoli...

 

Ptaszki śpiewają ze CPPC cały czas zmienia zasady w trakcie gry. Branżowy portal podaje ze juz po podpisaniu umów o dotacje CPPC wysyła aneksy o tym ze aby beneficjent dostał dotacje do budowy musi mieć zatwierdzona umowę ramowa dotyczącą rynku hurtowego z UKE. Zaraz, a ja nie chce aneksu, podpisaliśmy umowę na znanych nam i wam  warunkach, chcecie aneksu to proszę ale to będzie kosztowało...bo zmiana umowy podpisanej wymaga zgody wszystkich stron tejże umowy... Ciekawe kiedy któryś z obecnych beneficjentów odstąpi od konkursu i pójdzie po arbitraż i jeszcze będzie tak ze ani budowy sieci - ale za fatygowanie zapłacimy my wszyscy...

 

CPPC nadal nie rozumie kto jest dla kogo. W normalnych realiach rynkowych chyba by jego elity żadnej roboty nie znalazły.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2531
  • 9069
  • 45

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

Wczoraj przyszła kasa z Unii. Oj teraz się będzie działo. Światłowód będzie w każdej wiosce, przysiółku i kurniku 😁 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 546
  • 1296
  • 2

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

no jakby jednak nie. Projekty bedziemy pisac, ze bedzie w kazdej komorce na grabki, szpadle i tak dalej, plany bedziemy dalekosiezne robic, pisac, tworzyc, projektowac i szkolic... bo kroliczka gonic, gonic gonic trzeba, ale w zadnym wypadku zlapac go.

 

bo gdy bylby juz internet, to nasze etaty przestalyby byc najzwyczajniej potrzebne.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

Pomarzyć dobra rzecz , tu piszą o nowych projektach i innych a mój adres przez jakiś czas był na sidusis do zrobienia do 31.12.2026r , już się z tym pogodziłem i ok a tymczasem wypadł i ani planów ani nic. Prywatny dostawca nas olewa i tyle było światłowodu.