Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?


Cześć. Chciałem kupić sobie orange światłowód. Wynajmuje mieszkanie w tbsach. Nowe budownictwo. Bloki mają max 15 lat.

Sprawdziłem na necie, pytałem konsultanta na czacie. Powiedział, że pod moim adresem we wszystkich mieszkaniach jest dostępny orange światłowód. 

Zamówiłem wszystko przez neta.

Przyszedł technik i mówi, że trzeba pozwolenie zarządcy.

Zadzwonił do zarządcy i powiedzieli mu, że nie można ciągnąć kabla po elewacji...


Mieszkam w takim dziwnym budynku tbsowskim, że...

 

Jest normalnie wejscie do budynku, a na każdym piętrze są drzwi na taras  na swieżym powietrzu do którego drzwi są z klatki... I wlasnie na takim tarasie mam wejscie do mieszkania.

 

Co to za chory zarządca.. Mogę go jakoś zgłosić gdzies wyżej? Czy pozostaje mi tylko internet od innej firmy z najwyższym uploadem jaki mają 70 Mbit .... bez światłowodu.

 

A jak spytałem technika od orange czy może pociągnąć kabel tak jak jest kabel od innego usługodawcy to powiedział, że nie może, bo od 2 lat są nowe przepisy. Nie wiem o co chodziło.

 

 

Sąsiadka na tarasie ma 300/50 od orange, ale niby nie po światłowodzie. 

No ale przecież nie osiągne prędkości 1000/300 chyba bez swiatlowodu?? na zwykłym miedzianym.

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13935
  • 57357
  • 691

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@ShastaWilczek Na miedzi uzyskasz max 80Mb/sek dla kabla 3 kategorii (czyli normalny telefoniczny)

Gdybyś miał ethernet, to jeszcze można się pokusić o ONT (konwerter światłowodu na miedziane kable komputerowe kat5) zewnętrzny jeśli taka technologia była wcześniej stosowana w twoim budynku.

Wtedy do 900Mb/sek dałoby radę zamówić... Jeśli nie masz ethernetu, to tylko ADSL/VDSL, czyli do 80Mb/sek i to przy założeniu, że masz instalację podtynkową gotowa, bo w przeciwnym razie ciągnięcie po zewnątrz, na co nie ma zgody.

Do administratora musisz uderzyć z pytaniem jak inni mają wykonaną instalację FTTH i zapytać czy to nie jest dyskryminacja, że jedni mogą mieć przyłącza do lokali po zewnątrz, a inni nie...

Ważne jest tez jak wykonane są instalacje w budynku (to też dział techniczny ADM powinien wiedzieć) i zadać pytanie jakie ONI widzą rozwiązanie.

Jest jeszcze tzw kabel światłowodowy niewidoczny (tak cienkie włókno, że dosłownie go nie widać), ale technicy Orange nie mają tego na wyposażeniu. Tak czy inaczej na przewierty i ułożenie takiego niewidocznego administrator i tak musi wyrazić zgodę.

Sprawdź czy masz jakiekolwiek rurki z klatki schodowej do lokalu (np jak rozwiązała ten problem TV kablowa). To też można wykorzystać. Może oni mają net po kablu koncentrycznym (TV)? Jaki to operator?

Kombinuj...

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

 Az tak to się nie znam.

 

U wczesniejszego uslugodawcy mialem gniazdo na scianie i od gniazdka kabel koncentryczny , taki jak do telewizji i kabel szedl do modemu a od modemu ethernet do komputera.

 

I tym osiagalem download 600 Mbit i upload 50 Mbit

 

A jak spytałem czy nie może pociągnąć swiatlowodu tak samo jak koncentryk od poprzedniej firmy to powiedzial ze 2 lata prawo sie zmienilo i ze nie mozna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13935
  • 57357
  • 691

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@ShastaWilczek jeśli się nie dogadasz z administratorem, to jesteś skazany na kabel koncentryczny, dawnego dostawcę netu i max 600Mb/sek, co dla domu jest aż nadto..


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

Ja nie patrzę tylko na download, ale tylko na upload....

 

Poza tym co to za gadanie, że 600 Mbit to jest aż nad to.

Gadasz jak żona na weselu do męża, że jemu alkoholu to już wystarczy.

 

To bardziej bycie skazanym na łaske niż dogadanie, bo ja nie mam żadnych argumentów, które mogłyby go przekonać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13935
  • 57357
  • 691

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@ShastaWilczek Jestem realistą...Masz alternatywę jak administracja zabroni instalacji po zewnątrz?? Raczej nie...Doświadczony instalator może by cos i wykombinował będąc na miejscu...Orange wycofało się z instalacji po koncentryku, a więc tylko pełne światło...a tego jak wiemy bez zgody nie zrobisz. Koło zamknięte i jakbym miał wybierać nawet VDSL-a z opcja 80/8 to bym wybrał 600/50 u starego dostawcy 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

Napisałem maila do właściciela budynku -  TBS, z prośbą o możliwość przewiertu to powiedzieli, że to orange musi napisać taką prośbę.

 

I teraz nie wiem czy to technik zrobi w imieniu orange i czy on wie ze to ma zrobić czy zrobi to ktoś inny z orange.

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13935
  • 57357
  • 691

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@ShastaWilczek  teoretycznie ktoś od partnera technicznego powinien z administracją dojść do ładu i przetrzeć szlaki dla wszystkich lokatorów. 

Musisz zapytać techników o ich koordynatora z ramienia Orange. Wydaje mi się, że to dobra droga. Jeśli sam kierownik techników tego nie zrobi ( kompetencje), to przekaże to do operatora 

Sam też możesz to zgłosić pisząc pismo do Orange i wysłać listem poleconym na adres korespondencji w Skierniewicach 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2714
  • 9930
  • 52

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@ShastaWilczek jeśli Orange doprowadził sieć do budynku to znaczy że miał podpisaną umowę z zarządcą budynku. W takiej umowie powinien być zapis że zarządca umozliwia operatorowi podłączanie abonentów w ciągu komunikacyjnym typu klatka schodowa, korytarz itp. Zażądaj tej umowy i zobacz jakie są zapisy a następnie powołaj się na nie. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Podłączenie usługi - czy mogę coś zrobić?

@marder @agat13 

 

Narazie napisałem skargę do UKE, że czuje się dyskryminowany, że  jedni mają neta w bloku a inni nie.

Wynajmujemy mieszkania na takich samych zasadach to powinniśmy mieć takie same prawa. Napisałem im też, że w takim wypadku to jeden ISP ma monopol, bo nie pozwalają pociągnąć kawałeczek światłowodu. Jakby to od kabelka miał się blok zawalić... 

 

Byłem w salonie orange, to jakaś miła Pani była i powiedziała, że mi pomoże tylko mam przyjść z mamą, bo to na nią był zgłoszenie. W poniedziałek pójdę.

 

Ten technik nie wiem czy dzwonił do zarządu mojego budynku. Ja sam do nich maila napisałem, to oddzwonili i powiedzieli, że to Orange musi się z nimi skontaktować. Technik nie wiem czy to zrobił.

 

 

 

 

___________________________

*Edytowałem treść - moderator Wojciech.