Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kombinacje w przypadku agregacji 4 pasm Lte

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Kombinacje w przypadku agregacji 4 pasm Lte

Witam Na nadajniku mam 4 pasma Lte dostępne Czy może być tak że lepszą prędkość internetu  osiągnę na agregacji tylko na 2 pasmach np. 1800+2600  lub 2100+2600 niż na 3 pasmach lub 4 połączonych? Jak to jest u Was?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1892
  • 13

Kombinacje w przypadku agregacji 4 pasm Lte

Wszystko jest możliwe, tego tak dokładnie nie da się zmierzyć. LTE jest bardzo niestabilne i nawet za kilka sekund mogą być inne wyniki. Sprawdzenie tego wymaga kilku dni a i to jest niepewny wynik.

Praktycznie powinno być że czym więcej pasm tym lepiej, wynika to z sumarycznej szerokości pasma.
Mam ustawione wszystkie 4 pasma które mam na nadajniku, szczerze mówiąc to mi się nie chcę tego sprawdzać.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Kombinacje w przypadku agregacji 4 pasm Lte

@Januszbba może tak być. Wszystko zależy od obciążenia pasma na danym nadajniku i jego konfiguracji.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1892
  • 13

Kombinacje w przypadku agregacji 4 pasm Lte

Wszystko jest możliwe, tego tak dokładnie nie da się zmierzyć. LTE jest bardzo niestabilne i nawet za kilka sekund mogą być inne wyniki. Sprawdzenie tego wymaga kilku dni a i to jest niepewny wynik.

Praktycznie powinno być że czym więcej pasm tym lepiej, wynika to z sumarycznej szerokości pasma.
Mam ustawione wszystkie 4 pasma które mam na nadajniku, szczerze mówiąc to mi się nie chcę tego sprawdzać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Kombinacje w przypadku agregacji 4 pasm Lte

@ketrasaArtur  @Zeusek Dzięki za informacje więc potestuję może akurat lepszą prędkość dzięki agregacjii  osiągne na np. 2 pasmach.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Kombinacje w przypadku agregacji 4 pasm Lte

@Januszbba sprawdź i podziel się swoimi wynikami testów 👍🤗


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Kombinacje w przypadku agregacji 4 pasm Lte

@ketrasaArtur  Ok 🙂 dam kartę z flex bez limitu za 80 zł i będzie ok 🙂 ale na tym nadajniku są tylko 3 pasma 800,1800,2100 🙂 ale 50 mb/s do szczęścia mi wystarczy 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Kombinacje w przypadku agregacji 4 pasm Lte

@ketrasaArtur  Ja jestem bardzo  zadowolony ze światłowodu od Orange w mieście a mieszkam w bloku ale mobilny internet w górach w moim 2 domu działa kiepsko w Orange ja nie winię operatora bo jest wiele czynników pogoda,ile ludzi korzysta w danym czasie ale tak mi pisałeś zmiana operatora to może być inna konfiguracja a ten sam nadajnik mam porównanie między Orange a operatorem na P w P prędkości między około 50-60 mb/s momentami 100 mb/s a w Orange cały czas pokazuje między 20 a 30 mb/s a momentami przy ładnej pogodzie ale też po samych parametrach można dużo ocenić bo jest ustawiony idealnie na nadajnik antena kierunkowa a do nadajnika mam 2 km zostaje mi sprawdzić operatora na T bo na P u zielonego to sobie dam spokój bo na nim lte działa bardzo kiepsko czytając opinie w necie.

 

PPOrangeOrange

 

@ketrasaArtur  A jak Ty to widzisz?

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Kombinacje w przypadku agregacji 4 pasm Lte

Kolego @Januszbba zainwestuj proszę w przecinki i kropki, bo twoja rozbudowana wypowiedź to formalnie jedno zdanie. Zadbaj też o jasność przekazu - używasz dużo słów, które niosą mało treści. Ciężko zrozumieć, o co ci chodzi. Chcesz, byśmy zinterpretowali wyniki jakościowe sygnału dwóch operatorów w danym miejscu? Przecież masz na obrazkach uproszczoną wizualizację (czerwony - źle, zielony - dobrze).

 

W P masz agregację 4 pasm, w tym, ciekawostka, jednego o innym cellid. Kotwica w B3 (L1800). Łącznie 55MHz pasma.

 

W O 3 pasma, 35MHz, kotwica na L2100.

 

Teoretycznie w P powinieneś mieć lepsze transfery. W praktyce nie wiemy, ilu użytkowników jest podłączonych do danego bts, kiedy i ile transferu generują, ani czy bts będzie agregował zawsze tyle samo pasm i ustawiał konkretne jako primary (możesz próbować po stronie routera wymuszać konkretne ustawienie).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Kombinacje w przypadku agregacji 4 pasm Lte

@ŁysaKaszankaINC  Ok postaram się Dziękuje za informację ludzie krytykują każdego operatora ale to jest głupie bo trzeba przetestować każdego operatora w miejscu  gdzie mieszkasz przed dokonaniem  ostatecznego wyboru i wybierzesz tego  gdzie są lepsze parametry i prędkości nawet na tym samym nadajniku.