Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ViLTE w trybie samolotowym


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

ViLTE w trybie samolotowym

witam,
mam pytanie do szanownch forumowiczow. Czy jak telefon jest w trybie samolotowym, to wtedy też dziala takie videopolaczenie? Oczywiście przy zalozeniu ze jesteśmy polaczeni przez wifi. Bo chyba nie powinno skoro jest to oparte na tym samym co rozmowy telefoniczne? 🤔

 

__________

* W temacie skorygowałem tytuł (zamiana ViWiFi na ViLTE) - Wiktor

13 ODPOW. 13

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

ViWiFi w trybie samolotowym

"Tryb samolotowy" to nie tylko wyłącznie łączności komórkowej. Tryb samolotowy z definicji (cytuję) "blokuje wszystkie funkcje komunikacji bezprzewodowej w urządzeniu – możliwość odbierania połączeń, wysyłanie wiadomości SMS, MMS, dostęp do internetu (Wi-Fi i transmisja danych) oraz funkcję Bluetooth."


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

ViWiFi w trybie samolotowym

@elektr_dTo połączenie VioLTE, a nie VioWifi. Tryb samolotowy wymusza brak połączeń, chyba, że włączysz ręcznie

https://www.orange.pl/poradnik/smartfony-i-inne-urzadzenia/tryb-samolotowy-wszystko-co-musisz-o-nim-...

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

ViWiFi w trybie samolotowym

rozumiem, tylko jak zrobimy taką gimnastykę ze włączymy ten tryb samolotu a później uruchomimy samo wifi?

 

tak, tak chodzilo mi o ViLTE. Gdzieś przeczytalem, ze jak nie ma zasiegu a jest wifi to wtedy takie polaczenie przechodzi magicznie przez to wifi i w sumie to takie dziwne mi sie wydawalo


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

ViWiFi w trybie samolotowym

@elektr_dTo opcja Wifi calling. O video po wifi calling nie słyszałem


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

ViWiFi w trybie samolotowym

Powtórzę: tryb samolotowy Z DEFINICJI wyłącza WSZYSTKIE funkcje komunikacji bezprzewodowej. WiF także. Jak włączamy WiFi, to nie jesteśmy w "trybie samolotowym".


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

ViWiFi w trybie samolotowym

@Janhalb  ten komentarz piszę w trybie samolotowym łącząc się z netem po wifi włączonym ręcznie z usługi FTTH. Działa. Kwestia nazewnictwa i szablonu...

Co więcej, włączyłem wificalling i wykonałem normalne połączenie telefoniczne przez to wifi


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

ViWiFi w trybie samolotowym

tak, nie doprecyzowalem. Chodzilo mi o włączony tryb samolotowy i włączone jednoczesnie wifi


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8085
  • 63

ViLTE w trybie samolotowym

@elektr_d Skoro działa VoWiFi to i ViWiFi będzie działało w trybie samolotowym z włączonym WiFi. Wszystko jest dobrze opisane tutaj https://biuroprasowe.orange.pl/blog/uruchomilismy-polaczenia-wideo-vilte/


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

ViLTE w trybie samolotowym

fakt, gdzies to po macoszemu przelecialem oczami a tam w ostatnim akapicie jest o tym mowa

dzięki