Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kolizja - planuje się wybudować i chcę aby kabel został usunięty z posesji

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Kolizja - planuje się wybudować i chcę aby kabel został usunięty z posesji

Witam.Mam problem z usunięciem kolizji czyli kabla telefonicznego z mojej posesji.W tym miejscu planuje się wybudować.Wniosek o usunięcie złożyłam 3tygodnie temu do Orange.Ile czasu mam czekać na odpowiedź?Brak Jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony Orange opóźnia pozwolenie na budowę.Czy mogę zrobić coś jeszcze?

 

 

________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Kolizja - planuje się wybudować i chcę aby kabel został usunięty z posesji

@MiriamCześć. Odpowiedź udzielana jest w ciągu 30 dni od otrzymania pisma. Więc dodałbym do tego czasu kilka dni na dostarczenie listu. Jeśli zdarzy się, że ten czas zostanie przekroczony, zapraszam do kontaktu z infolinią.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Kolizja - planuje się wybudować i chcę aby kabel został usunięty z posesji

Najpierw trzeba sprawdzić co to za kabel, czy na pewno telekomunikacyjny i kto jest jego właścicielem. Później określić czy jest to czynny kabel czy nie. Myślę że do miesiąca jakąś odpowiedź otrzymasz.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Kolizja - planuje się wybudować i chcę aby kabel został usunięty z posesji

Tak na mapce jest naniesiony jako kabel telefoniczny.Nawet we wniosku wysłanym dodałam mapkę i zaznaczyłam o co mi chodzi,gdzie planuje dobudowę.A jak ustalić czy jest to własność Orange czy moja?wydaje mi się że skoro tp podłączało kabel który przejął Orange to jest to ich własność.A kabel nie jest czynny przez 11lat tzn nie był używany.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Kolizja - planuje się wybudować i chcę aby kabel został usunięty z posesji

Tak Orange. Jeśli ten kabel zasilał tylko Twój dom i nie jest już czynny to znacznie ułatwia sprawę. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Kolizja - planuje się wybudować i chcę aby kabel został usunięty z posesji

Architekt zaznaczył też w projekcie że kabel można przesunąć więc planuje napisać jeszcze jedno pismo w którym uwzględnie takie rozwiązanie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Kolizja - planuje się wybudować i chcę aby kabel został usunięty z posesji

@Miriam  jeżeli to kabel prowadzący na Twoją posesję to w ogóle nie ma problemów, gorzej gdyby to była przesyłówka lub dla innych abonentów. Napisz ponowne pismo albo poczekaj jeszcze tydzień jak pisał @marder , w ciągu miesiąca powinna być odpowiedź.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Kolizja - planuje się wybudować i chcę aby kabel został usunięty z posesji

@Miriam-  pismo przedprocesowe z wezwaniem do usunięcia kabla wraz z żądaniem opłaty za bezumowne korzystanie z twojego gruntu. Żadne proszenie się. Ziemia jest Twoją własnością i jeśli w KW nie ma słowa o kablu (służebność przesyłu ZA WYNAGRODZENIEM), a znasz właściciela - to rozwiązanie jest jedno.

Tu masz trochę spraw podobnych do Twojej (i nie tylko):
http://www.teleprawo.net/am17-odszkodowania.htm

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Kolizja - planuje się wybudować i chcę aby kabel został usunięty z posesji

Szczerze to nie uśmiecha mi się ciągać Orange po sądach.Ja chce tylko ich pozwolenie na usunięcie lub przesunięcie kabla żebym mogła dostać pozwolenie na budowę.A jeśli Orange nie da mi żadnej odpowiedzi to wtedy niestety będę zmuszona zgłosić sprawę do sądu.Ale póki co jeszcze dam im trochę czasu i wyślę jeszcze jedno pismo.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Kolizja - planuje się wybudować i chcę aby kabel został usunięty z posesji

@Miriam masz rację sprawy sądowe lubią się ciągnąć a tym bardziej w dobie pandemii, odczekaj czas do miesiąca od złożenia pisma przez Ciebie, jak nie będzie odpowiedzi pisz pismo ponaglające poleconym na adres:

Orange Polska S.A.

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

Pion Sieci