Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Na dole lepiej sie wierci (stabilnosc)

 

 

Z innej beczki:

- juz setki postow wymienilsimy pewnie w ramach kilku watkow ale nie doszlo do wycieczek osobistych (jak na elektroda.pl z ktorej juz nie korzystam bo za duzo sie o sobie dowiedzialem - najpierw czlowieka zwymyslaja, powiedza ze jest idiota zanim dojdzie do jakiejkolwiek konstruktywnej wymiany mysli)


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123  tak jak zauważyłeś gdyż to kulturalne forum i kulturalni użytkownicy 👌


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu


@agat13napisał(-a)

@marderGdyby od razu zastosował rurkę stalową (taką jak do ogrodzeń czy znaków drogowych) nie byłoby problemu z wyginaniem się...Widziałem instalacje na ceowniku perforowanym i sztywne to było jak diabli...


Zgadza się. O takiej myślałem kiedy kolega pisał że zrobi sobie taki masz. Ale jest co jest i teraz pozostaje tylko to wzmocnić. A jak się przełamie za rok czy dwa to trzeba będzie pomyśleć nad porządną rurą stalową. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123Bo my chcemy pomóc, a nie wyśmiać. Robimy to jak najlepiej umiemy i wedle zasobów naszej wiedzy...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Doceniam.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Ze zdjec mi wyszlo, że kabel jest juz dokladnie w tym samym miejscu co wczoraj - slupek zachowal sprezystosc;)

 

Jako ciekawostke powiem, ze jak przyjechal monter to podparl drabine na tym slupku dosc powaznie go wyginajac i slupek tez wytrzymal (monter byl akurat obcojezyczny co nie wiem czy mialo znaczenie -  musialem mu pokazac jak mozna drabine normalnie rozlozyc).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu


@bgolab123napisał(-a)

Ze zdjec mi wyszlo, że kabel jest juz dokladnie w tym samym miejscu co wczoraj - slupek zachowal sprezystosc;)

 

Jako ciekawostke powiem, ze jak przyjechal monter to podparl drabine na tym slupku dosc powaznie go wyginajac i slupek tez wytrzymal (monter byl akurat obcojezyczny co nie wiem czy mialo znaczenie -  musialem mu pokazac jak mozna drabine normalnie rozlozyc).


Niestety to jest bolączka podwykonawców. Brakuje ludzi z doświadczeniem po szkołach telekomunikacyjnych to muszą korzystać z kogo się da.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Tak, dokladnie. Jestem dosc zwiazany rodzinnie ze szkolami telekomunikacyjnymi i troche wiem jak to jest w takich firmach. Nie ma tej dawnej kultury technicznej.

 

Drugi monter mial duze doswiadczenie (30lat+), fajny kontakt. Milo bylopopatrzec jak fachowiec pracuje.

Anonim

Nie dotyczy

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu


@mardernapisał(-a)

@bgolab123napisał(-a)

Ze zdjec mi wyszlo, że kabel jest juz dokladnie w tym samym miejscu co wczoraj - slupek zachowal sprezystosc;)

 

Jako ciekawostke powiem, ze jak przyjechal monter to podparl drabine na tym slupku dosc powaznie go wyginajac i slupek tez wytrzymal (monter byl akurat obcojezyczny co nie wiem czy mialo znaczenie -  musialem mu pokazac jak mozna drabine normalnie rozlozyc).


Niestety to jest bolączka podwykonawców. Brakuje ludzi z doświadczeniem po szkołach telekomunikacyjnych to muszą korzystać z kogo się da.


Nie brakuje fachowców z kwalifikacjami, tylko stawki za taką pracę są jak dla sprzątaczki, więc nie dziwne że obcokrajowcy zza wschodniej granicy teraz takie prace wykonują, poziom kwalifikacji ich... wstrzymam się od oceny.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Pracuje z wieloma ludzmi zza wschodniej granicy (branza informatyka i telekomunikacja). Jak z Polakami roznie jest są lepsi i gorsi.

 

Czesta droga ich kariery jest taka: zaczepiaja sie gdziekolwiek by sie zaczepic i przeniesc do docelowej firmy w swojej specjalizacji. W tym konkretnym przypadku akurat rozmawialem z facetem. I tez tak bylo.

A stawki na pewno sa male biorac poziom wymaganych kwalifikacji i zakres prac.