Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu


@bgolab123napisał(-a)

@marder W stawianie słupa na koszt Klienta wtedy gdy teoretycznie jest w obrebie działąnia sieci swiatlowodowej (mam stos ulotek i namiary do Opiekunow Klienta co mnie zapewniali, że bedzie "bez problemów") to spory koszt.

 

Moja instalacja to tylko kilkaset złotych (moich).

 


Bezproblemowo to jest najczęściej jak słup stoi przy posesji i można przewieszkę zrobić do domu. Problem zaczyna się gdy słup stoi znacznie dalej i w prostej linii nie da się kabla przewiesić. Wtedy jest tak jak u Ciebie. Albo brak możliwości technicznych albo zrób Pan sobie taki maszcik.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@marderWynika to z tego, że trzeba mięć zgodę na przewieszenie kabla nad czyjąś posesją. Tu kable biegną wzdłuż ulicy i ten maszt jest w ciągu kablowym, co umożliwia "skręt" podwieszki w stronę domu. Wymuszone postępowanie, ale z gruntu słuszne, bo sąsiadowi może się coś "odwidzieć" i będzie nam wycinał podwieszkę nad swoją posesją...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu


@agat13napisał(-a)

@marderWynika to z tego, że trzeba mięć zgodę na przewieszenie kabla nad czyjąś posesją. Tu kable biegną wzdłuż ulicy i ten maszt jest w ciągu kablowym, co umożliwia "skręt" podwieszki w stronę domu. Wymuszone postępowanie, ale z gruntu słuszne, bo sąsiadowi może się coś "odwidzieć" i będzie nam wycinał podwieszkę nad swoją posesją...


Tak, dlatego jest problem. Idealnie by było gdyby Inwestor dostawiał słupy tam gdzie ich brak, ale to kłóci się z ideą taniego przyłączania. Po to właśnie taki Orange czy inny operator podpisuje umowy z Zakładem Energetycznym żeby wykorzystywać ich infrastrukturę a nie jeszcze dobudowywać własną. I kółko się zamyka...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Wlasnie mili Panowie technicy zamontowali mi swiatlowod korzystajać z tego słupka co zrobilem.

 

Wszystko dziala.

 

Dziekuje wszystkim za kibicowanie i wspieranie mnie podczas tego procesu.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Gratulacje! Jesteś zuch!

Fotki, pls, fotki!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123Czekamy na opinie o instalacji i o działaniu usługi. Jaką opcję masz i na jakim modemie?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Speedtest: 313Mbps / 52Mbps. To dopiero pierwsze minuty uzywania. Jeszcze czesc domownikow jest na LTE;)

 

Funbox 3.0 bo to 300Mbps. Ponoc od 600Mbps instaluja cos innego.

 

Musze jeszcze pokonmnfigurowac wszystkie NAty (bo mam pare urzadzen wystawionych na swiat - roznego rodzaju sterowania + kamera) + DDNS.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123: Szczerze się cieszę że wreszcie Ci się udało!

🍾

Gdybyś miał jakieś pytania w zakresie konfiguracji FB3 - LAN to służymy pomocą.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@j131Mam nadziej, ze dam jakoś rade chociaż kto wie jakie niespodzianki czekaja na FB3.

 

Anonim

Nie dotyczy

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu


@mardernapisał(-a)

@agat13napisał(-a)

@marderWynika to z tego, że trzeba mięć zgodę na przewieszenie kabla nad czyjąś posesją. Tu kable biegną wzdłuż ulicy i ten maszt jest w ciągu kablowym, co umożliwia "skręt" podwieszki w stronę domu. Wymuszone postępowanie, ale z gruntu słuszne, bo sąsiadowi może się coś "odwidzieć" i będzie nam wycinał podwieszkę nad swoją posesją...


Tak, dlatego jest problem. Idealnie by było gdyby Inwestor dostawiał słupy tam gdzie ich brak, ale to kłóci się z ideą taniego przyłączania. Po to właśnie taki Orange czy inny operator podpisuje umowy z Zakładem Energetycznym żeby wykorzystywać ich infrastrukturę a nie jeszcze dobudowywać własną. I kółko się zamyka...


Ty chyba mało siedzisz w temacie, korzystanie ze słupów energetycznych generuje koszty, operator niechętnie bierze je na swoje barki, mnie to kosztuje miesięcznie 6,80 zł, koszt podłączenia za to zerowy, ceny ja 1Gb/s jak w Orange (inny dostawca netu).