Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu


@xinfxnapisał(-a)

Przecież właśnie zmieniło się prawo. Nie trzeba już zgody właściciela działki, na podwieszenie kabla na już istniejących słupach zakładu energetycznego.


Jakaś podstawa prawna? Chętnie poczytam.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Moze sie zmienilo. Ja jestem bezradny bo nawet nie potrzebuje zadnej zgody sąsiada bo co sąsiada obchodzi, że chce mieć swiatłówod skor nie korzystam z jego działki niezaleznie od stanu prawa.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123 ja bym pisał list do Skierniewic - trzeba próbować gdzie się da. Ewentualnie skontaktuj się też z uke, może oni coś będą mogli zrobić...?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Poinformowałem juz Opiekuna Klienta, ze chce złozyc skarge do Skierniewic na bezprawne wykreslenie mnie z uprawnionych do podlaczenia swiatlowodu. Powiedzial, ze skiekure sprawe do rozpatrzenia jeszcze raz lokalnie (do monterow?). Na razie sie nie odzywa jaki jest stan (ze mna tez sie nikt nie kontaktowal). Dam mu czas do k. tygodnia i jak sie nie odezwie to zloze pewnie oficjalna skarge do Skierniewic.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Aktualizacja:

Dzis dzwonil do mnie Opiekun Klienta. Rozpatrzono ponownie sprawe i umówiono mnie instalacje swiatlowodu.

Mam nadzieje, ze sprawa jest na dobrej drodze.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123 Jak przyjdzie monter i znowu powie że nie da się podłączyć to zapisz sobie dokładnie co jest przyczyną. Niech Ci wytłumaczy na chłopski rozum czy trzeba gdzieś dokopać czy może jest jakaś inna przyczyna.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Ostanim razem gdy był to ustalismy miejsca wkopania słupków. Nie przeszkodziło mu to jednak podać zupełnie inną przyczynę swoim managerowm ("sąsiad nie pozwala").

 

Musiałbym nagrywać a to przeciez nie jest zgodne z prawem;)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Możesz zrobić zdjęcia przy posesji i i ulicy? Jak to wygląda gdzie są studnie, inne słupki a może słupy? Trudno jest coś doradzić nie znając terenu. Jeśli trzeba kopać w pasie drogowym to są potrzebne pozwolenia, mapa do celów projektowych, geodezja itd. Dla jednego klienta nikt tego nie będzie robił. Sprawa jest znacznie prostsza jeśli przy twoim płocie jest studnia telekomunikacyjna lub słup.   


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Dokumentacja przekazana zostałą w odwołaniu skardze.

 

Na ta chwile mam umowiona instalacje. Podłaczenie jest prymitywnie proste. Nad brama wisi swiatlowod i wiazka innych kabli. Trzeba przymocowac słupek z koluchemby zmienic kierunek kabla by biegl wzdluz mojej prywatnej drogi. Po drodze postawic 1 słupek i juz jestem w domu.

Sprawa ustalona jak to ma wygladac:
- z monterami (dwoma) od podwykonawcy orange
- z inzynierem telekomunikacji specjalizujacym sie w prawie telekomunikacyjnym i budowlanym

Trzeba tylko checi i mam nadzieje, ze to podejscie (czwarte) zakonczy sie wykonaniem instalacji bez wpisywania bzdur do protokołów.

Dziekuje za chec pomocy na razie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Jeśli dobrze rozumiem to trzeba postawić słup a nie słupek. Słupek ma metr wysokości a kable doprowadzane są do niego w ziemi.