Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Tak, mówimy o wysokości 3.5m. Trajektora ma przebiegać nad moja działką obok drogi (nad roślinami ozdobnymi)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Dodam, ze chciałem to sfinansować od początku.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

KAble są tylko napowietrznie. Nie ma potrzeby wkopywania.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

A widzisz to zmienia postać rzeczy. Wkopanie słupa to nie jest robota dla dwóch ludzi. Trzeba ekipę i sprzęt. Do tego pozwolenia od Zarządcy drogi chyba że zgodzisz się na ustawienie słupa na swojej posesji ale wtedy kabel może iść po skosie nad posesja sąsiada i sprawa się komplikuje.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Mysle, ze zakonczmy ta dyskusje na tym etapie.

Nie chce mi sie tłumaczyc, ze sąsiad nie ma tu nic do rzeczy. KAble obecnie biegna nad moim wjazdem. Wszystko jest na moim terenie. Pierwszy slupek ma byc przymococwany obejmami do slupa bramy. Drugi moze byc wkopany i w murowany. Ja chcialem sam wmurowac.

 

Na ta chwile sprawa jest dla mnie zamknieta. Jak sie pojawia problemy po nastepnej wizycie monterów to sie odezwe. Na ta chwile mam pelna jasnosc od strony technicznej jaki jest zakres robot itd


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Mało prawdopodobne żeby Ci pozwolili samemu słup wkopywać, a mocowanie słupa do bramy to już w ogóle jakaś partyzantka. Miejmy jednak nadzieję że zapadną jakieś konkretne decyzje na Twoją korzyść. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Jesli jeszcze kogos ta sprawa interesuje. Miałem wizytę monterów zaplanowaną przez mojego Opiekuna Klienta.

 

Monteży byli zdziwieni, że nie da się podłączyć bez sztycy na słupku bramowym (dostarczyłem fotografie wcześniej by tym razem już było wszystko uzgodnione).

Pożegnalismy się jak zwykle. Poprosiłem tylko by nie wpisywac, że "sąsiad się nie zgadza" by mnie znowu nie usuneli z listy uprawnionych do swiatłowodu.

Chwile później zadzwoniłą Pani z onfolinii bym sie wytłumaczył dlaczego instalacja sie nie powiodła.Była zdziwiona, ze technicy nie mieli ze sobą sztycy. Ja też.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123o ile wiem, monterzy nie mają na wyposażeniu sztyc do słupków bramowych. Rozwiązania niestandardowe wchodzą w grę, ale tylko przy wsparciu technicznym zainteresowanego ( czytaj: gdy sam sobię tą sztycę założysz)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Mam problem z zamontowanie takiej sztycy (40mm srednica) do słupka bramowego o przekroju kwadratowym 10cmx10cm.

 

Moze kto moze doradzic jaka obejme kupic i gdzie. Nie chce jak na razie wiercic. Chciałem dac 2 obejmy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123Jak wkopany i zamocowany jest ów słupek bramowy i jakiej długości sztyca wystarczy aby wystawała ponad niego? Widziałem anteny mocowane za pomocą ceownika perforowanego prawie o zamkniętym profilu na wysokości 6m. Zaletą jest od razu możliwość ukrycia kabla wewnątrz profilu. Jednak na obejmy bym tego nie montował...zależy też jaki dystans i jakiego kabla muszą podwiesić monterzy. To oni powinni coś zasugerować