Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak doprowadzany będzie światłowód do mojego domu jeżeli podwieszony jest na słupach energetycznych?

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

Jak doprowadzany będzie światłowód do mojego domu jeżeli podwieszony jest na słupach energetycznych?

Jak doprowadzany będzie światłowód do mojego domu jeżeli podwieszony jest na słupach energetycznych? Będą kopać i przeprowadzą ziemią czy jakoś inaczej? Najbliższy słup mam za drogą wjazdową na posesję wyłożoną kostką i nie chciałabym, żeby trzeba było to w jakiś sposób naruszyć.

 

 

___________________

*Post poddany edycji - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Jak doprowadzany będzie światłowód do mojego domu jeżeli podwieszony jest na słupach energetycznych

@DomiW Jeśli w rejonie infrastruktura prowadzona jest drogą napowietrzną, to przeważnie instalacja do domu również. Oczywiście zdarzają się przypadki mieszanego typu przyłącza. Na przykład od słupa w granicy działki ktoś nie chce podwieszki, wtedy albo ustala to z ekipą instalacyjną i wkopują odpowiedni kabel, albo sam układa rurę HDPE (może być Arot) i instalatorzy w niej wciągają kabel do domu. 

Sami technicy wolą podwieszki, bo szybciej i mniej roboty.

Przed wykonaniem instalacji warto przemyśleć jak będzie przebiegała podwieszka, gdzie zamontować hak na domu/elewacji/podbitce, oraz którędy wejść do domu, aby w najlepszym dla siebie miejscu założyć gniazdo optyczne i przeważnie modem. 

Warto to sobie zaplanować, bo później są problemy z zasięgiem wifi, czy dojściem do dekodera od modemu, bo modem stoi w garażu 🙂 po drugiej stronie domu...

Monterzy powinni wysłuchać Twoich propozycji i zachować miejsce ustawienia gniazda optycznego. To TY decydujesz co i gdzie chcesz mieć...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Jak doprowadzany będzie światłowód do mojego domu jeżeli podwieszony jest na słupach energetycznych

@DomiW jeżeli instalacja światłowodowa jest poprowadzona napowietrznie, to tak samo będzie doprowadzona do Ciebie do domu. Ważne, aby zdecydować, w którym miejscu ma być wejście światłowodu do domu i uzgodnić z wykonawcą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Jak doprowadzany będzie światłowód do mojego domu jeżeli podwieszony jest na słupach energetycznych

@DomiW Jeśli w rejonie infrastruktura prowadzona jest drogą napowietrzną, to przeważnie instalacja do domu również. Oczywiście zdarzają się przypadki mieszanego typu przyłącza. Na przykład od słupa w granicy działki ktoś nie chce podwieszki, wtedy albo ustala to z ekipą instalacyjną i wkopują odpowiedni kabel, albo sam układa rurę HDPE (może być Arot) i instalatorzy w niej wciągają kabel do domu. 

Sami technicy wolą podwieszki, bo szybciej i mniej roboty.

Przed wykonaniem instalacji warto przemyśleć jak będzie przebiegała podwieszka, gdzie zamontować hak na domu/elewacji/podbitce, oraz którędy wejść do domu, aby w najlepszym dla siebie miejscu założyć gniazdo optyczne i przeważnie modem. 

Warto to sobie zaplanować, bo później są problemy z zasięgiem wifi, czy dojściem do dekodera od modemu, bo modem stoi w garażu 🙂 po drugiej stronie domu...

Monterzy powinni wysłuchać Twoich propozycji i zachować miejsce ustawienia gniazda optycznego. To TY decydujesz co i gdzie chcesz mieć...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Jak doprowadzany będzie światłowód do mojego domu jeżeli podwieszony jest na słupach energetycznych

@DomiW W takim przypadku najczęściej do domu też będzie napowietrznie. Przyłącza ziemne są droższe i operatorzy szczególnie w ramach projektu POPC rzadko je robią.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Jak doprowadzany będzie światłowód do mojego domu jeżeli podwieszony jest na słupach energetycznych

Jeżeli mieliby robić kabel w ziemi to musieliby od mufy na słupie lecieć światłowodem do dołu więc nie byłoby to optymalne. 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak doprowadzany będzie światłowód do mojego domu jeżeli podwieszony jest na słupach energetycznych

W zasadzie o tym jak będzie wykonane przyłącze mówi projekt i tego trzymają się wykonawcy.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Jak doprowadzany będzie światłowód do mojego domu jeżeli podwieszony jest na słupach energetycznych


@slav72napisał(-a)

W zasadzie o tym jak będzie wykonane przyłącze mówi projekt i tego trzymają się wykonawcy.


Dokładnie tak. Wszelkie odstępstwa od projektu muszą być konsultowane z kierownikiem budowy i projektantem.