Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 17
  • 0

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat

@-brtk- 

@pablus 

@marder 

@agat13 

 

Mam nadzieję że nikogo nie pominąłem 🙂

 

Na początku Bardzo Dziękuje Wam wszystkim za pomoc i informację, dzięki którym chyba wszystkiego co chciałem już się dowiedziałem. 🙂

 

W razie czego będę się odzywał. Być może w dalszej przyszłości zdecyduję się na Orange, jeśli mój operator nic nie zmieni w prędkościach. Chociaż wolałbym pozostać w Stansacie. Bajką są firmy które oferują łącza symetryczne i IP stałe za niedużą opłatą na życzenie klienta. I ceny są porównywalne z np. Orange. I mówię tutaj o łączach dla klientów indywidualnych. Np. operator mojego kolegi IT4Polska oferuje takie łącza. Szkoda że działa tylko na terenie Wyszkowa i Tłuszcza.

 


@mardernapisał(-a)

No właśnie dlatego pytam autora wątku czy fizycznie w domu ma dwa przyłącza. 

 

A odpowiadając na pytanie @marder odnośnie przyłącz. To tak, posiadam w domu 2 gniazdka ze światłowodem od dwóch operatorów. U mnie każdy operator ma swój światłowód. Stansat pociągnął swój po słupach energii elektrycznej, a kilka miesięcy później Orange po starych słupach z kablami telefonicznymi. 

W Stansacie mam aktywną usługę Internetu. Z Orange mam tylko gniazdko w domu. Skorzystałem z okazji kiedy bezpłatnie zakładali przyłącza. Nie mam u nich żadnych usług.

Jeśli chodzi o Internet z Orange, to w między czasie doszedłem do wniosku że za dużo z tym zachodu obecnie u mnie i zdałem sobie też sprawę, że na chwilę obecną nie potrzebuję takie uploadu, chociaż gdyby był taki u mojego obecnego dostawcy Internetu, gdybym miał możliwość, to podniósł bym prędkość DL i UP mojego łącza.

 

@marder napisał(-a)

Bo tak szczerze powiedziawszy, Orange jeżeli bierzesz sam internet, to trochę słaby wybór (mają słaby routing, dużo tematów do poczytania tutaj na forum), chyba, że naprawdę zależy ci na tym uploadzie.

I tak jak napisał @marder chyba lepiej obecnie przy moim wykorzystaniu i potrzebach pozostać w Stansacie.

 

Jeśli chodzi o Stansat, to jestem bardzo zadowolony z ich usługi Internetu. Mam dokładnie to co chciałem (po za prędkością 🙂 ). Dodatkowo jest to nieduża firma porównując z Orange, więc jeśli chodzi o kontakt i wyjaśnienie jakiś kwestii to jest to przyjemność. Z dużymi firmami typu Orange jest już gorzej. Chociaż dzięki takim ludziom jak na tym forum, można uzyskać pomoc 🙂 

 

Ponieważ lubię się bawić w różne VPNy, dyski sieciowe itp. 🙂 To zależy mi na wyższym uploadzie 🙂 i stałym IP.

 

Jednak na chwilę obecną parametry łącza w Stansacie 300/30 Mbps są wystarczające. Liczę na to że mój operator w przyszłości podniesie prędkości. Najszybsza to jest 600/30, w Orange 300-stka ma 50 Mbps uploadu, a 600 jeśli dobrze pamiętam 150, więc różnica w uploadzie przy DL 600 jest ogromna między Orange, a Stansatem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat

No to po infrastrukturze twojego obecnego operatora Orange ci łączą nie założy, bo ma swoją u ciebie dostępną.

Dlatego możesz to swojemu operatorowi zasygnalizować, by dawali większy upload dla swoich usług, by być bardziej konkurencyjnym dla Orange, albo może są w stanie dla ciebie taki profil ustawić z większym uploadem.

Mała firma zawsze jest lepsza, bo rozmawiasz z pracownikiem co zna się na rzeczy, a nie konsultantem z łapanki, co powie ci, co mu system podpowie albo niejednokrotnie powie ci nieprawdę, by zamknąć temat 

 

PS. To ja napisałem, mader zacytował mój post.. 😉 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 17
  • 0

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat


@-brtk-napisał(-a)

 

PS. To ja napisałem, mader zacytował mój post.. 😉 


To przepraszam 🙂 

 


@-brtk-napisał(-a)

No to po infrastrukturze twojego obecnego operatora Orange ci łączą nie założy, bo ma swoją u ciebie dostępną.

Dlatego możesz to swojemu operatorowi zasygnalizować, by dawali większy upload dla swoich usług, by być bardziej konkurencyjnym dla Orange, albo może są w stanie dla ciebie taki profil ustawić z większym uploadem.


To bardziej z wygody dostępu do gniazdka chciałem usługę z Orange po światłowodzie Stansatu, ale to nie stanowi w ogóle problemu. Również ze względu na ONT, ale dowiedziałem się już że w Orange też można poprosić o urządzenie ONT 🙂

 

Rozmawiałem już jakiś czas temu z nimi i okazało się że, do uploadu jaki w standardzie ma Orange przy 300Mbps czyli 50 Mbps, musiałbym dopłacić i w sumie jeśli dobrze pamiętam to chyba coś ponad 100zł musiałbym płacić miesięcznie za Internet zwiększając upload o 20 Mbps. W ogóle mi się to nie opłaca, gdzie Orange daje to od ręki, a im wyższy DL w Orange, tym wyższy UP od ręki.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat


@Paweł83napisał(-a)

 

Na początku Bardzo Dziękuje Wam wszystkim za pomoc i informację, dzięki którym chyba wszystkiego co chciałem już się dowiedziałem. 🙂


Jeśli chodzi o Internet z Orange, to w między czasie doszedłem do wniosku że za dużo z tym zachodu obecnie u mnie i zdałem sobie też sprawę, że na chwilę obecną nie potrzebuję takie uploadu, chociaż gdyby był taki u mojego obecnego dostawcy Internetu, gdybym miał możliwość, to podniósł bym prędkość DL i UP mojego łącza.

 


Nie ma sprawy i cieszę że coś mogliśmy Ci pomóc. Pozdrawiam


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat


@Paweł83napisał(-a)

@-brtk-napisał(-a)

 

PS. To ja napisałem, mader zacytował mój post.. 😉 


To przepraszam 🙂 

 


@-brtk-napisał(-a)

No to po infrastrukturze twojego obecnego operatora Orange ci łączą nie założy, bo ma swoją u ciebie dostępną.

Dlatego możesz to swojemu operatorowi zasygnalizować, by dawali większy upload dla swoich usług, by być bardziej konkurencyjnym dla Orange, albo może są w stanie dla ciebie taki profil ustawić z większym uploadem.


To bardziej z wygody dostępu do gniazdka chciałem usługę z Orange po światłowodzie Stansatu, ale to nie stanowi w ogóle problemu. Również ze względu na ONT, ale dowiedziałem się już że w Orange też można poprosić o urządzenie ONT 🙂

 

Rozmawiałem już jakiś czas temu z nimi i okazało się że, do uploadu jaki w standardzie ma Orange przy 300Mbps czyli 50 Mbps, musiałbym dopłacić i w sumie jeśli dobrze pamiętam to chyba coś ponad 100zł musiałbym płacić miesięcznie za Internet zwiększając upload o 20 Mbps. W ogóle mi się to nie opłaca, gdzie Orange daje to od ręki, a im wyższy DL w Orange, tym wyższy UP od ręki.


Orange daje wyższy upload ale też masz gorszy routing, co nieraz może oznaczać, że z tych 50 uploadu czy nawet 300 przy najwyższej ofercie, nie zostanie Ci nawet 30, które masz teraz teraz u obecnego operatora, jak trasa do serwera gdzie będziesz uploadowac będzie strasznie zapchana. Dlatego są priorytety przy wyborze usługi, jak ma się alternatywę. Akurat Twój obecny operator ma taką strategię, choć dziwię się, że do 600Mb/s nie dadzą chociaż 60Mb/s uploadu, przecież to FTTH a nie kablówka.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 17
  • 0

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat


@-brtk-napisał(-a)

 

Orange daje wyższy upload ale też masz gorszy routing, co nieraz może oznaczać, że z tych 50 uploadu czy nawet 300 przy najwyższej ofercie, nie zostanie Ci nawet 30, które masz teraz teraz u obecnego operatora, jak trasa do serwera gdzie będziesz uploadowac będzie strasznie zapchana. Dlatego są priorytety przy wyborze usługi, jak ma się alternatywę. Akurat Twój obecny operator ma taką strategię, choć dziwię się, że do 600Mb/s nie dadzą chociaż 60Mb/s uploadu, przecież to FTTH a nie kablówka.

Nie wiedziałem że tak może być. Obecnie moje łącze zawsze trzyma parametry jak robię test prędkości, więc na to nie mogę narzekać.

Niestety, tak mój ISP ma na swojej stronie. Przy 600 Mbps DL daje 30 Mbps UP, co też mnie dziwi.