Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet mobilny nie działa


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Internet mobilny nie działa

@19mariusz95 sygnał na poziomie -100 dBm, to tak jak byś w ogóle nie miał dostępu do internetu. Skoro podajesz, że w Twojej lokalizacji są w bliskim sąsiedztwie trzy nadajniki, to mogą się na siebie nakładać częstotliwości i powodować zakłócenia. Router nie może widocznie sobie poradzić z wyborem najlepszego sygnału i się gubi. Najlepiej router postawić przy oknie skierowany na najbliższy nadajnik.

 

Pytanie jeszcze, czy ten najbliższy nadajnik ma cały zakres częstotliwości LTE. Może być tak, że nadajnik ma maksymalnie 1800, a nadajnik dalszy ma jeszcze 2100, więc router mimo słabego sygnału łapie zakres 2100, co powoduje gorszą jakość Internetu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

Internet mobilny nie działa

@ketrasaArtur cały czas mowa tutaj o internecie mobilnym w telefonie, nie mam żadnego routera.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Internet mobilny nie działa

@19mariusz95 ok, to zamiast router, wstaw telefon. Ta sama sytuacja. Jaki masz model?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

Internet mobilny nie działa

@ketrasaArtur telefon to Huawei P20, wystawiając rękę z telefonem przez okno jest nieco lepiej  -92dBm.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Internet mobilny nie działa

W Krakowie sporo stacji bazowych działa na pół gwizdka. Podziękuj lokalnym eko-miłośnikom.

 

______________

* Wpis edytowany - moderator Bartłomiej


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

Internet mobilny nie działa

Pokaż szczegóły
 

Odszedłem 5 metrów od budynku i wynik wcale nie powala ale za to mam internet. W załączniku screen z telefonu

Screenshot_20200328_153530.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet mobilny nie działa

Jak mowilem zabudowania powoduja zaklocenia. Nic nie poradzisz na to. Musisz poszukac w domu "zielonej wyspy" gdzie bedzie jako taki zasieg zeby dalo sie korzystac z neta😁


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Internet mobilny nie działa

Ja mam teraz takie parametry 

parm.png

W nocy jest trochę lepiej i taki speed 

speed.png

Jak widać jakość sygnału jest zła, parametry skaczą, poziom do -95dBm.

Router agreguje jeszcze z jednej częstotliwości.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

Internet mobilny nie działa

Jak wcześniej wspominałem chwiliwo pomaga restart albo przejście w tryb samolotowy. Po powrocie do sieci zanotowałem -93dBm i szybki spadek do -104dBm.