Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Poziom 37, Guru **
  • 8062
  • 26144
  • 347

@Tomiii Gdyby to było takie proste........

Kabel wielowłóknowy nie jest dużo grubszy od jednowłóknowego. Problem, że to nie tak jak z miedzią. Puszka hermetyczna, złączki i do przodu. Puszka spawów jest większa i niestety wymaga więcej uwagi. Spawy są kruche i wymagają zabezpieczenia. Nie mogą być w miejscu ogólnie niedostępnym.

Dochodzą normy i wymagania projektowe...To nie wolna amerykanka. Dlatego generuje koszty.

temat rzeka i nie do rozgryzienia tu, przy nieznajomości realiów w terenie 🙂

Poziom 24, Specjalista
  • 1646
  • 4425
  • 21

Trochę chyba ktoś tego nie przemyślał i teraz jest problem. Przygotowali 5 kabli i teraz co będą je wszystkie wieszać niczym pajęczynę od okna do okna? Powinni puścić jeden kabel 6J i zakończyć MSNką na klatce. Pion oczywiście do wybudowania. Druga opcja skrzynka na elewacji i później dalsze rozprowadzanie instalacji do mieszkań po ścianie budynku pod warunkiem że sąsiad nie będzie utrudniał sąsiadowi bo i takie numery się zdarzają.

Poziom 18, Komentator
  • 47
  • 169
  • 0

@agat13 

@marder 

To w tym przypadku pozostaje pajęczynka do każdego okna lub tak jak pisałem wcześniej-5 spiętych kabli w jednym kierunku  na skraj bydynku i reszta ciągnięta po elewacji do sąsiadów.

Albo jeszcze jest jedno rozwiązanie.Strych z którego można połączyć 4 mieszkania a mieszkanie nr 5 znajduje się na skraju,więc też ok. Strych ja użytkuję 🙂

Na strychu mam ścianę a za nią dwa mieszkania,natomiast pod strychem również są dwa mieszkania.

Poziom 24, Specjalista
  • 1646
  • 4425
  • 21

@Tomiii Pozostaje ci tylko czekać aż się jacyś monterzy pojawią. Nic więcej nie wymyślimy. A w ogóle wiesz jak sie nazywa podwykonawca Orange co to buduje? 

Poziom 18, Komentator
  • 47
  • 169
  • 0

@marder 

Budował,2 lata temu.

Oficjalnie inwestycja jest ukończona.

Miałem jedno podejrzenie co do wykonawcy,ale się nie sprawdziło,więc nie wiem.