Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii Gdyby to było takie proste........

Kabel wielowłóknowy nie jest dużo grubszy od jednowłóknowego. Problem, że to nie tak jak z miedzią. Puszka hermetyczna, złączki i do przodu. Puszka spawów jest większa i niestety wymaga więcej uwagi. Spawy są kruche i wymagają zabezpieczenia. Nie mogą być w miejscu ogólnie niedostępnym.

Dochodzą normy i wymagania projektowe...To nie wolna amerykanka. Dlatego generuje koszty.

temat rzeka i nie do rozgryzienia tu, przy nieznajomości realiów w terenie 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Trochę chyba ktoś tego nie przemyślał i teraz jest problem. Przygotowali 5 kabli i teraz co będą je wszystkie wieszać niczym pajęczynę od okna do okna? Powinni puścić jeden kabel 6J i zakończyć MSNką na klatce. Pion oczywiście do wybudowania. Druga opcja skrzynka na elewacji i później dalsze rozprowadzanie instalacji do mieszkań po ścianie budynku pod warunkiem że sąsiad nie będzie utrudniał sąsiadowi bo i takie numery się zdarzają.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@agat13 

@marder 

To w tym przypadku pozostaje pajęczynka do każdego okna lub tak jak pisałem wcześniej-5 spiętych kabli w jednym kierunku  na skraj bydynku i reszta ciągnięta po elewacji do sąsiadów.

 

Albo jeszcze jest jedno rozwiązanie.Strych z którego można połączyć 4 mieszkania a mieszkanie nr 5 znajduje się na skraju,więc też ok. Strych ja użytkuję 🙂

Na strychu mam ścianę a za nią dwa mieszkania,natomiast pod strychem również są dwa mieszkania.

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii Pozostaje ci tylko czekać aż się jacyś monterzy pojawią. Nic więcej nie wymyślimy. A w ogóle wiesz jak sie nazywa podwykonawca Orange co to buduje? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

Budował,2 lata temu.

Oficjalnie inwestycja jest ukończona.

 

Miałem jedno podejrzenie co do wykonawcy,ale się nie sprawdziło,więc nie wiem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Dzięki wszystkim za ciekawą dyskusję oraz pomoc 😉

NIestety do dnia dzisiejszego nic się nie ruszyło.Orange nie reaguje na zgłoszenia mimo terminu 30dni.

Dlatego też odpuściłem temat i kupiłem internet mobilny (nie od orange ze względu na lekceważenie klienta)-na ten moment wystarczający.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Reanimuję temat bo może ktoś wie jak "pogonić" orange by jednak pociągneli ten kabelek?

 

Na stronie uke widnieje,że jest linia światłowodowa dla numeru 14-wykonawca orange,finansowane z środków unii

 

Oczywiście kontaktowałem się z orange,ale konsultant widzi zgłoszenie,które wspólnie rok temu z innym konsultantem zgłaszałem a na które nie ma odpowiedzi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Pisałeś pismo do Skierniewic może?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Przyznam szczerze,że nie.

Pisałem kilka razy do orange i raz na infolinii konsultant też pisał.

Wszystkie pisma pozostały bez odpowiedzi-dzisiaj konsultant poprosił o wyjaśnienia a przypominam,że minął rok od ostatniego pisma a w systemie nadal wisi.

Kontaktowałem się również z popc,ale z ich strony nic nie załatwię.

Rozmawiałem z technikiem od światłowodu i poradził bym napisał (no właśnie nie pamiętam gdzie) chyba do uke o pomoc jeśli projekt był realizowany z środków unii (a był).

Na mapach uke budynek nie ma dostępu do żadnego internetu-to akurat działa na moją korzyść.

Myślę,że na dniach napiszę do uke i zobaczymy czy oni coś doradzą.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Mała aktualizacja.

Napisałem do UKE i w odpowiedzi (w skrócie) otrzymałem informację,że mogę złożyć wniosek o interwencję prezesa UKE wraz ze zdjęciami/informacjami,które mogą pomóc w wyjaśnieniu sprawy.

 

Wcześniej podczas rozmowy telefonicznej pracownik biura UKE informował,że nie zawsze mają kompetencję by zająć się sprawą,ale po wstępnym zapoznaniu z informacjami będą w stanie stwierdzić czy mogą otwierać sprawę.

Ogólnie UKE zajmuje się również "przewlekłym" przeciąganiem spraw a ta do takich należy.