Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Koledzy/koleżanki.

Bardzo szanuję każdą odpowiedź,ale powtarzanie poraz enty danej odpowiedzi mija się z celem i nie wnosi nic do dyskusji.


*Co do wysokości-jest odpowiednia i jest wysoko,przecież chociażby u sąsiada nie stanowiło to problemu.

*Na kątowniku jak zauważył kolega jest zapas kabla światłowodowego,ale nie jest on przypisany do żadnego adresu,taki wolny kabel.

Dokładnie tak samo wygląd zapas kabla dla każdego adresu niepodłączonego-w tym mojego tyle,że jest on owinięty wkoło skrzyni

*Czy zgoda była? Była bo ktoś z orange najpierw chodził i pytał czy chcemy neta a dopiero potem kładł światłowód-5 lokali ma swój kabel przy skrzyni

*Dlaczego do piwnicy? Bo monterzy chcieli puścić kabel do elewacji a następnie zejść do piwnicy i rozprowadzić światłowód do mieszkań.

 

A tutaj zdjęcie zapasu kabla.

Screenshot_20220613-192921_Gallery.jpg

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii Nie o tym zapasie kabla mówię tylko tym co wisi wyżej. Podpisywałeś umowę na udostępnienie nieruchomości? Na słowo to się robiło za PRL. Teraz muszą być papiery. Druga rzecz to kwestia piwnicy. Jej właściciel również powinien wyrazić zgodę. Podejrzewam że przyszli popatrzyli i temat upadł bo za dużo zabawy z współwłaścicielami. Może zorientowali się że to dom wielorodzinny a inwestycja skierowana jest do domków jednorodzinnych i dali sobie spokój. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Odnoszę wrażenie,że moje posty są wybiórczo czytane i bez zrozumienia dlatego też zamiast powtarzać znowu to samo proszę po raz kolejny o nie powtarzanie pytań itd.

Przypomnę-zgody były podpisywane o czym wspominałem wcześniej.

Właścicielem piwnicy pod moim lokalem (dwóch z pięciu) jestem ja,korytarz w piwnicy wspólny.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii Tak to jest jak nie piszesz wszystkiego od razu tylko musimy cisnąć Cię jak na przesłuchaniu. Kilka stron wątku zeby dowiedzieć się o adres i to że budynek jest wielorodzinny. Zgoda ma być pisemna od wszystkich właścicieli lub właściciela budynku a nie lokatorów bo to są dwie różne rzeczy. Projektant lub ktoś z Orange powinien dostarczyć wam taką umowę. Na przejście przez piwnicę Orange też ma taki druk i powinno to być formalnie podpisane a nie na zasadzie rozmowy w drzwiach. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

Trochę w tym prawdy,że nie wszystko napisałem od razu,ale prawdą jest też to,że pomimo odpowiedzi na pytania pojawiają się one ponownie kilka postów po tym,gdy odpowiedziałem 🙂

 

Ja również uważam,że formalnie jest coś nie tak i dlatego nie podpieli światłowodu,ale tak jak pisałem wcześniej-zgoda była na papierze.

Nie jest wykluczone,że orange czegoś nie dopilnował lub coś pominął dlatego też czekam na odpowiedź dotyczącą dorejonizowania.

 

I to dobry moment na pytanie:

Czy wymagana jest zgoda wszystkich właścicieli (mieszkania na własność) jeśli orange puściłoby bezpośrednio światłowód do mojego mieszkania (oczywiście górą) ?

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii ..i dobry moment na odpowiedź: nie

Jeśli do lokalu linia przychodzi bezpośrednio ze słupa na ulicy, to nie jest wymagana zgoda innych  lokatorów.

Warto zaś ustalić to ze Wspólnotą czy Spółdzielnią, bo jest to ingerencja w elewację i niektóre z nich mają na nią np gwarancję po remoncie. Zapytać zawsze warto


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@agat13 

Tutaj nie ma spółdzielni ani wspólnoty.

Po krótcce to duży dom podzielony na 5 i każdy robi co chce.

 

Dobrą wiadomością jest to,że można pociągnąć bezpośrednio kabel do krańca mieszkania (wtedy ta długość wyniesie okoł 30m od słupa) a następnie przebić się przez ścianę do mieszkania,polcieć w dół i założyć gniazdko.

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii Pytanie tylko co na to Orange? W przypadku budynku wielorodzinnego prowadzony jest kabel częścią wspólną na klatkę schodową i zakończony MSN-ką. Chodzi o to aby monter mógł w przyszłości szybko i sprawnie uruchomić kolejnego abonenta. Inna sprawa to kwestia estetyczne. Prowadzenie 5 przewieszek przez drogę do budynku to czyste szaleństwo.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder Zgoda, tym bardziej, że nie każdy ma z okna "widok" na słup i część podwieszek by była prowadzona poprzez elewację sąsiadów. Nie każdy chce "firanki' przed oknem. Z drugiej strony nie byłoby konieczności inwestowania w rozbudowę sieci -OPP w tym konkretnie budynku i wykonanie pionów/przebić/tras kablowych


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

@agat13 

Macie rację,tylko pierwotne założenie monterów było pociągnąć 5 kabli skoro aż 5 ich przygotowali.

Pytanie:

Czy jeden kabel na 5 lokali nie powinien być grubszy czy wystarczy ten cieniutki?

 

Druga sprawa.

W moim przypadku ciągniecie kabli po elewacji byłoby prawie niewidoczne a mogliby przecież puścić zbiorowo 5 kabli na skraj budynku i dalej rozprowadzić po elewacji albo puścić jeden kabel i na skraju budynku zrobić skrzynię rozdzielającą na 5 mieszkań.

To rozwiązanie jest o wiele łatwiejsze niż puszczanie kabla do piwnicy a z piwnicy na inne lokale.