Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@agat13 

Tak,meila napisałem wczoraj do cppc jak i uke-teraz go przetwarzają.

 

Przy okazji zwrócę uwagę,że meil z Twojego wątku podanego powyżej jest błędny.

To prawidłowy e-mail

zespol_popc@cppc.gov.pl

 

Dzięki za ogromną pomoc,wrócę gdy otrzymam jakieś informacje.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Cześć

Dziś z rana nowe informacje,nie wiem czy mogę wklejać meila,ale zespół popc odpisał,że mój adres (moich rodziców) znajduje się w puli adresów oraz ma status w realizacji.

W zasadzie w projekcie jest ujęty każdy lokal tego domu.

Według ich informacji data zakończenia inwestycji to 29.05.2022 więc przesunięcie o 2 lata.

Ogólnie poinformowali mnie żebym kontaktował się z Orange bo oni są na bieżąco,tyle że orange nic nie wie.

Co jeszcze można zrobić?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii Niestety z Orange jest tylko kontakt przez adres do korespondencji. Zamieściłem go wyżej..

Jedno wiem, że nawet jak nie odpowiedzą, to sprawa zostanie zaznaczona w inwestycjach.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Ok,będę pisał do orange.

Dzięki wszystkim.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii A jak to wygląda na tej ulicy? Sąsiednie domy już mają światłowód i wszystko im śmig i tylko u ciebie nie ma czy ogólnie nikt tam nie jest podłączony. Co mówią Ci na infolinii kiedy pytasz o możliwość podłączenia usługi po światłowodzie?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

Jest to wioska,gdzie cały infrastruktura idzie szeregowo po słupach i w samym centrum zostało niepodłączonych około 8-10 adresów.

Akurat w tym właśnie miejscu znajduje się skrzynka.

Adresy przed jak i za tym adresem mają status "wykonany" i można zakupić usługę na stronie orange.

Oczywiście w innych miejscach wioski również nie ma podłączonych wszystkich budynków,ale jest to jeden/dwa budynki na skrzynkę.

Tutaj żaden budynek nie jest podłączony do skrzyni chociaż cienkie przewody są wyprowadzone,ponumerowane i zwinięte.

 

A na infolinii mówią,że budynek jest w projekcie "w realizacji" i nie wiedzą nic poza tym.

 

Wczoraj odpowiedź przesłali mi z UKE i zamieszczam link wyjaśniający owe przedłużanie terminu:

 

https://arch.cppc.gov.pl/aktualnosci/1927-specustawa-funduszowa-wprowadzawieksza-elastycznoscwzasada....


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii czyli prace nie zostały ukończone. Dlaczego? Wie tylko podwykonawca i nadzór z Orange. Do tych drugich nie dotrzesz. Do tych pierwszych prędzej. Dowiedz się kto wykonywał prace i zadzwoń do nich. A najlepiej odwiedzić ich osobiście. Możesz też złapać kontakt do człowieka z którym była podpisywana umowa na udostępnienie nieruchomości/działki o ile była.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

Tak,prace nie zostały ukończone a orange przedkłada dokumenty na ich przedłużenie (aktualnie do 31 maja)-tyle wiem od popc.

 

Co do wykonawcy to również jest nim orange (według popc),więc i tutaj nie mam czego się zaczepić.

Umów nie było żadnych,była jedynie zgoda lokatorów na pociągnięcie kabla piwnicą,ale żadnego kwitka nie mam.

 

Ogólnie adres widniej w systemie popc,uke jak i orange,więc może kiedyś będzie ten światłowód:)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie


@Tomiiinapisał(-a)

Co do wykonawcy to również jest nim orange (według popc),więc i tutaj nie mam czego się zaczepić.

 


Orange tego nie robi fizycznie. To wykonują firmy zewnętrzne. Najlepiej podejść i zapytać jak się gdzieś pojawią na wiosce. Jak zgoda lokatorów to chyba nie mieszkasz w jednorodzinnym domku tylko w czymś większym. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

W sumie w okolicy ich nie widać.Dwie wioski dalej całą wioskę zostawili w takim stanie,czyli zrobili pełne okablowanie,podpisali przewody,ale już pod dom ich nie podciągnieli.

 

I tak,jest to dom wielorodzinny-na słupie każdy lokator jest uwzględniony.

Słup (ze skrzynką) jest w zasadzie obok domu-max 15m.