Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Światłowodowy - jak to jest?

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Internet Światłowodowy - jak to jest?

T-Mobile w PL ma taki sam upload jak Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet Światłowodowy - jak to jest?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Internet Światłowodowy - jak to jest?

No to chyba brawo dla UPC, że zdecydowali się podłączyć.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Internet Światłowodowy - jak to jest?

@-brtk-  odpalilem na Iphone te strone w pracy https://www.t-mobile.pl/internet/formularz-adresowy

Tam mam dla opcji 900Mbit 100Mbit


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Internet Światłowodowy - jak to jest?

To jest błędne. Do tej pory nie zaktualizowali.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet Światłowodowy - jak to jest?

Tak w temacie że wszędzie chcą światłowody https://www.speedtest.pl/wiadomosci/telekomunikacja/slupy-na-swiatlowody/

Rozejrzyjcie się po sąsiadach. Bo też często przeszkoda.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Internet Światłowodowy - jak to jest?

U mnie akurat - jak już wcześniej wspomniałem jest Warszawa. Koło domu jest studzienka Orange, a tam gdzie tej studzienki nie ma to są właśnie słupy, ale z kablami miedzianymi Orange. To z jednej strony ulicy. Z drugiej kable idą od budynku do budynku po takich ceramicznych zaczepach jak na tej latarni:

 

zaczep.jpgTylko że one są przyczepione do budynków. Były one jeszcze za komuny instalowane. Nie wiem jak się one fachowo nazywają. Teraz pewnie już takich nie robią.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Internet Światłowodowy - jak to jest?

przecież to jest napowietrzna linia energetyczna NN (niskiego napięcia) a te biale struktury to ceramiczne /porcelanowe izolatory

 

Światłowód nie ma problemu puścić po takich - kwestie pozwoleń i umów dzierżawy a tu Zakłady Energetyczne chcą się czasami tak dorobić, ze Operator mówi a róbcie sobie sami taki biznes


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Internet Światłowodowy - jak to jest?

Bylem dzisiaj w Genewie u kolegi -ma w domu 5 Optical Termination Outlet - 5 gniazdek rożnych operatorów  z rożnymi numerami punktów , do których może podłączyć sobie światłowód. Jeden światłowód od operatora narodowego Swisscom, drugi formalnie od Sunrise, trzeci UPC, czwarty miejski, piaty nie wiadomo czyj.

Rożnica jest taka, ze to Centrum Genewy i tam za 60m2 płaci 8000CHF miesięcznie, czyli jakieś ponad 33000PLN.. No cóż, obok maja jeszcze droższe mieszkania wiec... podejrzewam ze w wielu z nich światłowód jest w cenie czynszu od agencji, w opłatach.

 

Zastanawia mnie zupełnie coś innego. Czy w przypadku 5 różnych gniazdek z różnymi numerami OTO-ID oznacza to 5 różnych włókien? (i multiplikowanie infrastruktury, co IMHO byłoby bez sensu?) czy może światłowód jest jeden a rozdział jest na etapie Point of Presence gdzieś w piwnicy?

 

Bo to ze w danym pomieszczeniu mam 10 gniazdek elektrycznych nie oznacza przecież, ze jedno jest od Tauronu, drugie od Energi, trzecie od Stoenu, czwarte od Enei etc...

 

Jak to jest w praktyce?

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet Światłowodowy - jak to jest?

Ile masz włókien do mieszkania nie ma znaczenia bo i tak wszystko leci po jednym. Ważniejsze ile włókien ma kabel magistralny i rozdzielczy aby zasilić dany obszar. Ale Ciebie jako prostego użytkownika końcowego takie rzeczy nie interesują.