Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Światłowodowy - jak to jest?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Internet Światłowodowy - jak to jest?

Witam. Ponieważ mieszkam w Warszawie w domku jednorodzinnym i dalej mam nerwostradę do 20 Mbit. W praktyce to jest jakieś 15 - 16 to szukam o nim różnych informacji. Już do Orange zgłaszałem kilka razy ze go chcę mieć. W każdym razie ktoś na forum pclab.pl wkleił ciekawy link:

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

 

I z niego wynika coś dziwnego że tylko w jednym - dosłownie, w jednym domku w mojej okolicy - dwie ulice dalej - w prostej linii ode mnie jakieś 150 - 200 metrów jest od Orange światłowód. Tak to wygląda:

 

swiatlo.JPG

Jedynie jest błąd bo ulica powinna być Błotna, a jest Słotna.

 

I dlaczego z mapy wynika że tylko jedna osoba go ma?

Co to jest za dziwna mapa?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Internet Światłowodowy - jak to jest?

Nie bylo zadnego zakazu. To co w tej skrzynce widzisz to pewnie FTTB ( Fibre to the building).

 

Nie mozemy porownywac dawnej uslugi powszechnej sprzed kilkunastu lat z sytuacja obecna. A ponadto zapewniam Cie ze w PL jest dobrze, w Niemczech, formalnie majacych status bardzo bogatego Panstwa w BW (a wiec jednym z najbogatszych landow na autostradach sa dziury w 2G - brak jakiejkolwiek sieci, a w LTE w Stuttgarcie w dzien transfery na poziomie 1,2Mbit do 1,5Mbit sa normalnoscia). Sa w Badenii-Württembergi wsie majace po 4000 mieszkancow i majace dzis ADSL pierwszej generacji i stare zmurszale kable pamietajace jeszcze chyba lata 60te - ADSL i 1,4 Megabita w domu ( za inne pieniadze niz w PL) a miejscowosc zaopatruje jedna stacja bazowa 3G/2G i jak masz 150 kilobitow/sekunde w dzien to masz szczescie. To sa bogate Niemcy.

 

Wszystko rozbija sie o pieniadze. W miastach typu Wroclaw mozna w ofertach przebierac, sa FTTH, a sa miejsca gdzie bez wlasnych pieneidzy nikt niczego nie wybuduje bo to mu sie nie oplaca.

 

A tam gdzie sie nie oplaca jest POPC - sam mam problem bo logika budowania punktow koncowych w popc to niczym logika orangutana - ilosc jest ilosc i podlaczaja rudere w polu w ktorej od 30 lat nikt nie mieszka i zawalil sie dach ,a ludziom ktorzy maja w geodezji wszystko od 20 lat w porzadku i zglaszaja zainteresowanie nie i tyle. Nie bo nie.

 

Ale tam nie oplaca sie swiadczyc uslug. Wszystko jest kwestia pieniedzy. A ile zarabia Orange na jednym abonencie -12 Euro -a ile trzeba wydac na jego podlaczenie? A jeszcze w ramach umow pojdzie on potem do T-Mobile czy innych i ARPU spadnie?

 

Chcesz miec siec to zbuduj ja se samemu skoro chcesz a nam sie nie oplaca. Tak to niestety dziala. UPC nie buduje sie tez w miastach powyzej 200.000 mieszkancow tam gdzie nie ma odpowiedniej zageszczonej zabudowy - jak im sie nie spina biznesowo to nie i koniec.

 

Ja wszystko rozumiem, w ramach POPC dziadek alkoholik we wsi u mnei bedzie mial mozliwosc 1Gbit/1Git swiatlo bo go POPC uwzglednia ( i buduja mu dojscie 900metrow od miejsca gdzie jest swiatlowod a moim rodzicom i sasiadom co swiatlowod biegnie 2 metry bodajze od granicy geodezyjnej dzialki nie bo nie bo nie da sie, nie ma punktu adresowego i nie i koniec.

 

Tam gdyby nie bylo POPC to nikt nie mialby swiatlowodu ale takie jest zycie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

52 ODPOW. 52

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet Światłowodowy - jak to jest?

@gilban strona https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ tego nie potwierdza na numerze 25a ani na zadnym innym na tej ulicy. Tylko miedz

Screenshot_20200610_220259_com.google.android.apps.pdfviewer.jpg

Screenshot_20200610_220244_com.android.chrome.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet Światłowodowy - jak to jest?

W tym rejonie nie ma inwestycji POPC2. To nie błąd. Nie zostały zaplanowane.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Internet Światłowodowy - jak to jest?

Ale z tego co wiem - to światłowód został na 100% doprowadzony już do szkoły która znajduje się pod adresem samarytanka 11A.

 

I jeszcze mam pytanie - czy ktoś wie czy jest szansa - ja mieszkam przy ulicy Gilarskiej w tym rejonie i kiedy żeby tu Orange doprowadził światłowód? W ziemi wzdłuż ulicy jest studzienka Orange w której różne kable idą.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet Światłowodowy - jak to jest?

To że ktoś podłącza światłowód w innym celu np OSE to nie oznacza że to pozwala oferować go klientom indywidualnym.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Internet Światłowodowy - jak to jest?

Rozumiem.

 

Tak - tylko ze ta mapa: https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

 

Jest goła - bo w blokach przy ulicy Korzona ludzie mają światłowód od Orange na 100%. Ale z niej nic nie wynika.

 

__________

* Scalono dwa posty w jeden - moderator Kinga


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Internet Światłowodowy - jak to jest?

Szkoly maja absolutny priorytet, choc powszechnej uslugi brak.

 

Szkoly podlacza Orange prawie nie patrzac na rachunek ekonomiczny. Chce byc obecny w szkolach aby miec reklame.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet Światłowodowy - jak to jest?

Orange zawsze było w większości szkół. Budowa OSE ma też inne cele. Np szybszy dostęp do serwisów edukacyjnych i tych do zarządzania oświatą. Poza to głównie działanie CSR dla operatorów bo nie tylko Orange podłącza szkoły w ramach OSE. Były wybory samorządowe, parlamentarne. Do kolejnych można zapomnieć o czymkolwiek jak na dziś nie ma planów 😋

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Internet Światłowodowy - jak to jest?

Co to za reklama, jak później dzieci/młodzież wraca do domu i ma powolny Internet własnie z Orange, które nic nie robi żeby poprawić parametry sieci. A koledzy mieszkają w bloku i z UPC albo z Vectry  mają Internet jak błyskawica. Przecież mogli by wrócić do pomysłu z VDSL. Wtedy u ludzi by zostały te kable miedziane, a tylko bliżej porobili by centrale z kartami VDSLowymi. Na pewno .było by to tańsze, a na długo by jeszcze starczyło.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet Światłowodowy - jak to jest?

To zadaj te pytanie do operatorów. Orange nie jest państwową firmą. Jak się nie opłaca, to nie podłącza. Też nie ma nikt w Polsce tyle kasy by podłączyć wszystkich.

Nikt nie ma pretensji do UPC, że nie oferuje internetu na wsi albo nawet w niektórych miastach wojewódzkich. A do Orange każdy ma.