Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gmina Szczytniki - Pominięte adresy POPC


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Gmina Szczytniki - Pominięte adresy POPC

Bardzo ciekawa propozycja zapłaty 2500 zł.

 

Rodzi to zagwozdkę cywilnoprawną - czy przyłącze będzie należało do Ciebie skoro Ty je zlecisz i za nie zapłacisz?

 

I potem kto bedzie reagował na awarie, itp.

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Gmina Szczytniki - Pominięte adresy POPC

Na tym polega cały dowcip że łącze nigdy nie będzie Twoje. Płacisz po prostu żeby stać się szczęśliwym użytkownikiem internetu.   


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Gmina Szczytniki - Pominięte adresy POPC

@mianownik 

Żeby uniknąć tej zagwozdki, przed podpisaniem umowy dokonujesz darowizny i automagicznie łącze przestaje być twoje. Taki trochę rozbój w biały dzień.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 26
  • 0

Gmina Szczytniki - Pominięte adresy POPC

Aktualizacja z 5 marca

Zgłosiłem weryfikację adresu na internet.gov.pl i oto odpowiedź 

 

Szanowny Panie, w odpowiedzi na zgłoszenie informujemy, że wg naszych informacji wskazany adres objęty jest zasięgiem sieci szerokopasmowej wybudowanej przez firmę Inea S.A., beneficjenta 4. Konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (PO PC) 2014-2020, w ramach projektu Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach w obszarze wielkopolskim część B. Zatem prosimy o wystąpienie do firmy z wnioskiem o świadczenie usług. Dane kontaktowe: dane kontaktowe: telefon: +48 730 202 020, strona: www.inea.pl. W przypadku odmowy świadczenia usług, prosimy o kontakt przez sekretariat Departamentu Telekomunikacji: Sekretariat.DT@cyfra.gov.pl. Z poważaniem, Zespół DT MC

 

Pozdrawiamy,

Zespół internet.gov.pl


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53378
  • 620

Gmina Szczytniki - Pominięte adresy POPC

@mat36Ja bym odpowiedź przesłał jako załącznik do wniosku o przyłącze do Inei. Jak teraz odmówią, strzelą sobie w kolano 🙂

Jednak pisanie pism pomaga...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 26
  • 0

Gmina Szczytniki - Pominięte adresy POPC

Aktualizacja

12 marca w miejscowości działali technicy Fiberhost, którzy stwierdzili, że w dokumentacji, którą posiadają, adres jest w zasięgu, zapas światłowodu na słupie jest przeznaczony dla mojego budynku, podłączenie jest darmowe i mam nie zgadzać się na podłączenie za 2500 zł, jednak po wykonaniu telefonu w celach weryfikacji oznajmili, że adresu “brak w systemie”.

 

Złożyłem też wniosek do INEI o podłączenie i oto odpowiedź:

 

Dzień dobry,

uprzejmie informuję, że zapytanie i korespondencja powinny zostać kierowane do firmy Fiberhost, która jest następcą prawnym INEA S.A.

Jako Dostawca usług, firma INEA sp. z o. nie posiada własnych sieci światłowodowych i nie dysponuje szczegółowymi informacjami na temat przebiegu sieci, terminów jej rozbudowy etc. Zarządcą infrastruktury, odpowiadającym także za techniczne utrzymanie, jest firma Fiberhost S.A., Operator Infrastruktury.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź okaże się pomocna. W razie dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.

Z wyrazami szacunku

 

Do Fiberhosta też wysłałem wniosek ale na razie bez odpowiedzi (zero zaskoczenia). Zgłosiłem też odmowę świadczenia usług na Sekretariat.DT@cyfra.gov.pl ale też cisza. 

 

Tracę powoli nadzieję na podłączenie 😖

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53378
  • 620

Gmina Szczytniki - Pominięte adresy POPC

@mat36  ja bym nie darował takiego odsyłania..pisałbym pisma do wiadomości  UKE .

Ten kto nie walczy o swoje, nie dostanie tego co chce..papier cierpliwy wszystko przyjmie 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 26
  • 0

Gmina Szczytniki - Pominięte adresy POPC

Do UKE pisałem -> proszę pisać do cppc

Cppc -> do UKE

INEA -> do Fiberhost

Fiberhost -> do UKE 

 

Bot z Fiberhost właśnie odpisał na wniosek:

 

Szanowny Panie,
przyłącze multi-światłowodowe dedykowane do adresu Sobiesęki Trzecie 12A, gm. Szczytniki, pow. kaliski nie zostało jeszcze przekazane do eksploatacji z uwagi na brak gotowości usługowej tego przyłącza. Od momentu wybudowania przyłącza w terenie do oddania go do użytku dostawcom Internetu i TV mija co najmniej kilka miesięcy, ponieważ aby można było świadczyć usługi w technologii światłowodowej w danej lokalizacji, konieczne jest wykonanie szeregu prac niewidocznych dla użytkowników końcowych sieci.
Obecnie data przekazania przyłącza pod Pańskim adresem do użytku nie jest jeszcze znana. (To kto ma znać jak nie wykonawca)
W takiej sytuacji zachęcamy do złożenia subskrypcji na stronie https://sprawdz-zasieg.com/. Dzięki temu, gdy tylko pojawi się możliwość korzystania z usług w technologii światłowodowej u dostawców w Pańskiej lokalizacji, otrzyma Pan stosowne powiadomienie.

 

CYRK

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53378
  • 620

Gmina Szczytniki - Pominięte adresy POPC

@mat36  ale nie negatyw .choć info tak precyzyjne jak kilof..

Ja bym ich zamęczył pismami...donosząc do jednych na głupotę drugich..