Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ferc adres Poza Projektem

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

Ferc adres Poza Projektem

Dzień dobry,

Pewnie większość forumowicz tak i ja nie mogę się doczekać pełnego sfinalizowania projektów KPO/FERC na światłowód.

Ze strony gov(cppc) dowiedziałem się o wygraniu konkursu na mój obszar (5.04.17.00 - FERC) przez Nexerę. Problem tkwi w tym, że mailowo dowiedziałem się od Nexery, że mój adres jest "Poza projektem".

Co to oznacza w praktyce? Jest to stan na dzień dzisiejszy, czy po prostu zrezygnowali z podpisanej już umowy na ten obszar? Beneficjent może tak o wykluczyć dany adres z obszaru, czy musi 100% obszaru "zasilić" światłem, bądź zrezygnować ze 100% obszaru? Nie powiem, zdenerwowałem się, bo 10 lat czekania na światłowód, a tutaj taki zonk. Ktoś miał podobną sytuację, lub ma wiedzę, żeby napisać więcej informacji o tym?

 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13298
  • 54527
  • 638
7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13298
  • 54527
  • 638

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2430
  • 10073
  • 87

Ferc adres Poza Projektem

Cześć @dsadsa 

Czy Nexera w Twojej miejscowości już rozpoczęła planowaną inwestycję światłowodową czy dopiero będzie realizowana? Możesz to sprawdzić na stronie Internet gov po wpisaniu swojego miejsca zamieszkania https://internet.gov.pl/map/?center=2154743.367076522%3B6835763.784232147&zoom=6.400000000000001

Jeśli jest poza projektem to może spróbuj zgłosić zapotrzebowania na światłowód

pod Twoim numerem domu pod tymi linkami:https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/  i w prawym rogu nacisnąć zgłoś popyt na światłowód i czego podać miejscowość i jaką chcesz prędkość internetu oraz

na stronie https://internet.gov.pl/map/center=2058144.0871289254%3B7163311.946080066&zoom=17.841517134576943  klikasz na swój numer domu i okienko z informacjami i na samym dole masz kafelek chcę internet.

Myślałem jeszcze o dorejonizowaniu Twojego adresu

2. Czy pomimo nieujętego adresu w POPC będzie możliwość podłączenia, jeżeli światłowód biegnie kilkadziesiąt metrów dalej?

Dla adresów, które nie zostały zrealizowane w procesie inwestycyjnym i nie są uwzględnione w planach inwestycyjnych, istnieje możliwość zgłoszenia zapytania o podłączenie budynku przez Orange ze środków własnych OPL (tzw. dorejonizowanie). W tym celu należy skontaktować się z doradcą na infolinii obsługowej.

Szansę na realizację mają te adresy, które spełniają określone kryteria:

  • jest to zabudowa jednorodzinna (Klient indywidualny i SOHO)
  • budynek znajduje się w bliskiej odległości od istniejącej infrastruktury Orange (np. słup jest w odległości do 50 metrów od budynku), a w przypadku obszarów Nexery - wybudowana sieć Nexery znajduje się w pobliżu zgłaszanego budynku (do 100 metrów)
  • zostały już zakończone prace na danej ulicy/w danej miejscowości, co w praktyce oznacza, że budynki w okolicy mają już dostępną ofertę światłowodową
  • budynek znajduje się na obszarze, w którym Orange prowadzi inwestycje własne lub inwestycje w ramach programu POPC, albo gdy inwestycje POPC realizowane są przez firmę Nexera
  • nie ma konieczności przejścia przez działki/nieruchomości osób „trzecich” w celu podłączenia budynku.

Więcej informacji w tym linku w pkt 2 POPC – pytania i odpowiedzi https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

Tutaj jest link do strony https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773... Gdzie można wpisać adres zamieszkania i jeśli nie będzie dostępny w bazie to z boku będzie informacja wyślij zgłoszenie. Trzeba wejść i wypełnić zgłoszenie.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Ferc adres Poza Projektem

Witam kolegę w klubie , u nas NEXERA robi to samo .. Zgłaszałem i pisałem wszędzie gdzie się dało i dostałem odpowiedz jak niżej , do tego wrzucam zdjęcia jak fajnie nas pominięto ..... 

Jedyna nadzieja to że wzdłuż budowanej drogi jest zrobiony kanał technologiczny i po oddaniu jej do użytku może jakiś dostawca wystąpi o pozwolenie na korzystanie z niego ale to pewnie potrwa . 

 

 

 

Szanowny Panie,

 

punkty adresowe wskazane w obszarach dot. KPO/FERC zostały wyznaczone w oparciu o:

  • bazy adresowe udostępnione w konsultacjach społecznych obszarów białych NGA, które zakończyły się 26 września 2022. Baza ta uwzględniała punkty adresowe z PRG ze statusem „prognozowany” i „w trakcie budowy”;
  • baza adresowa białych plam NGA została pomniejszona o zatwierdzone plany inwestycyjne, punkty adresowe zaraportowane z systemu SIMBA wraz z 60 metrowym buforem (według stanu na 22 marca 2023), punkty adresowe zaraportowane w SIDUSIS (według stanu na 2 kwietnia 2023), przy czym zasięgi FWA z SIDUSIS (rzeczywisty i teoretyczny) są traktowane jako biała plama.
  • punkty adresowe znajdujące się w gminach, które realizują na swoim terenie projekty w ramach Funduszu Szerokopasmowego.

 

Baza adresowa białych plam NGA została pomniejszona o: punkty adresowe, które nie znajdują się w bazie adresowej PRG z aktualnością na 31 grudnia 2022, chyba że ich liczba przekracza 5% wszystkich adresów białych plam NGA w danej gminie; o punkty adresowe znajdujące się w odległości większej niż 300 metrów od istniejącej infrastruktury liniowej.

 

Ponadto informujemy, że CPPC nie zajmuje się wyznaczaniem punktów adresowych do objęcia zasięgiem sieci internetu szerokopasmowego. Wszelkie pytania oraz uwagi do udostępnionych list należy kierować bezpośrednio do KPRM na adres sekretariat.dt@cyfra.gov.pl.

 


FERC I.jpg

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2574
  • 9237
  • 46

Ferc adres Poza Projektem

@dsadsa to onacza że Twój adres nie będzie realizowany. Dlaczego? Względy techniczne lub prawne czyli wysokie koszty budowy przyłącza, brak zgód właścicieli działek. To najczęstsze powody jakie stoją za takimi odmowam


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Ferc adres Poza Projektem

Niestety na to pytanie nikt nie potrafi mi konkretnie odpowiedzieć , nasze adresy są w miarę świeże bo w czerwcu będą 2 lata od nadania numerów , ale szeregowiec za nami ma już ponad 10lat i ich też pominięto , wg mnie wykonawca jak będzie robił te wyznaczone w FERC do okoła nas to i tak zrobi sobie zakładkę kabla , muf czy co tam trzeba , później zgłosi się do kolejnego konkursu czy projektu o dofinansowanie i zgarnie za to drugi raz kasę a większość roboty będzie zrobione , problem jest też taki że z NEXERĄ nie da się skontaktować i porozmawiać a na emaile odpisują jakieś suche regułki i tak w kółko: 

 

Obecnie jesteśmy skoncentrowani na realizacji zakresu projektów w ramach programu POPC2 i POPC3. W pierwszej kolejności realizujemy zobowiązania wynikające z Programu i wykonujemy prace, na które uzyskaliśmy dofinansowanie.

 

Mamy jednak świadomość tego, że niektóre domy i adresy, zlokalizowane nieopodal naszej sieci, nie zostały uwzględnione w projektach POPC, a również potrzebują dostępu do światłowodowego internetu. Dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzać zakres naszej inwestycji, co już realizujemy opierając się na własnych środkach finansowych. Czasami jednak, nie jesteśmy w stanie pokryć zasięgiem całych miejscowości, również ze względów technicznych.

 

Jednocześnie informujemy, że na stronie UKE można zgłaszać zapotrzebowanie na internet w konkretnym adresie: https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ Zachęcamy do zgłoszenie swojego adresu. Ponadto zachęcamy do pobrania przewodnika dotyczącego projektowania sieci, stworzonego przez CPPC: https://cppc.gov.pl/images/Poradnik-POPC.PDF

Z wyrazami szacunku,

 

Zespół NEXERY


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

Ferc adres Poza Projektem

Aktualizacja:

 

Dopiero otrzymałem odpowiedź od ferc, oraz nexery. Co wynika?

Ferc odpisał jak to ma w zwyczaju na około, ale sedno było takie iż beneficjent na tym etapie nie może ingerować w listy obszarów konkursowych.

 

Nexera natomiast trochę mnie uspokoiła, aczkolwiek zostawiła sobie furtkę na przyszłość.

Automat odpowiada z danych zawartych na ich mapie. Nie jest zaktualizowana, więc bot uznał, że mój adres jest POZA PROJEKTEM, ale finalizacja pod moim adresem powinna nastąpić w najbliższych latach.

Naturalnie dopisali informację, że "Czasem zdarza się też, że z przyczyn technicznych niektórych adresów nie udaje się objąć naszą siecią."

 

Wniosek taki, że czas pokaże i nic z tym zrobić nie możemy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13298
  • 54527
  • 638

Ferc adres Poza Projektem

@dsadsa  dobry wniosek...masz 50%szans na podłączenie.