Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwna sytuacja z przyłączeniem światłowodu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Dziwna sytuacja z przyłączeniem światłowodu

Witam.

Mam pewien mały problem z Orange a chodzi dokładniej o usługę światłowodu.

Otóż ok. 5 lat temu składałem deklaracje (online na stronie Orange) o podpięcie światłowodu na mojej działce i oczywiście cierpliwe czekałem. Rok temu we wrześniu 2020 na ulicy obok mojej działki firma TPenerga na całej długości ulicy ułożyła przewody światłowodowe w ziemi, rozmawiałem wtedy z osobami które przy tym pracowały i powiedzieli "Skończymy za 2 tygodnie, wtedy pan zadzwoni do Orange i podepną światłowód". Minęły dwa tygodnie dzwonię na infolinie w celu zamówienia usługi a pani mówi, że niestety do mojego domu światłowodu przyłączyć nie można ( studzienka jest 5m od mojego płotu).

Otóż moja działka ma dostęp do ulicy A gdzie nie idzie światłowód oraz do ulicy B gdzie światłowód już jest aczkolwiek adres zameldowania jest na ulicy A .W załączniku jest mapka mojej okolicy wraz z legendą. Chwilę porozmawialiśmy i niestety możliwości podłączenia nie ma pomimo, że światłowód mam za płotem. Mówię sobie trudno poczekam. Teraz minął rok dzwonię znowu niestety to samo. Zaczynam dowiadywać się co i jak i niestety. Kontaktowałem się z dwoma firmami/inwestorami które w moim mieście kładą światłowód są to TPenerga ( światłowody w ziemi) oraz TAURON (światłowody napowietrzne). Obie firmy w planach inwestycyjnych nie mają uwzględnionej Ulicy A (Plany na lata 2021-2023).Infolinia Orange potwierdza, ulica A nie jest ujęta w inwestycjach. Co za tym idzie jak mam dalej czekać to do roku 2023 nie mam co liczyć na światłowód... Zaczynam pisać listy na adres w Skierniewicach, dzwonie na infolinie czy chodzę do salonu stacjonarnego i nikt nie jest w stanie mi pomóc bo mój adres zameldowania jest na ulicy A a za moim płotem gdzie jest ulica B światłowód jest już od roku i w terenie dostęp do światłowodu jak najbardziej mam. Jeszcze pani z infolinii TPenerga mówiła, że mój dom został po prostu nieszczęśliwe pominięty w podłączeniu światłowodu właśnie przez adres zameldowania. Proszę o pomoc.

FORUM ORANGE-1.png

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik  – moderator Kinga

 

 

 

6 ODPOW. 6

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Dziwna sytuacja z przyłączeniem światłowodu

Niestety ale trafiłeś na chorobę zwaną rejonizacją, czyli jeśli w planach Orange ma tylko ulice B a nie ulice A to nawet jeśli twój dom jest przy ulicy B ale w bazie adresowej widnieje jako ulica A to nic nie zrobisz w tej kwestii. Nawet gdybyś miał studzienkę na swojej posesji a w bazie adresowej do inwestycji nie było by twojego adresu to nic nie poradzisz. Musisz się uzbroić w cierpliwość i czekać, aż Orange będzie inwestowało w światłowód przy ulicy A.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Dziwna sytuacja z przyłączeniem światłowodu

Dziękuje za odpowiedź, jak pisałem w poście nie ma szans na inwestycje do co najmniej roku 2023 kiedy to będzie mijać 8 rok od złożenia deklaracji. Czekać już nie zamierzam bo jak do 2023 nie zrobią to i potem też nie. Na szczęście umowa z orange obowiązuje do stycznia 2022 której nie przedłużę.

Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Dziwna sytuacja z przyłączeniem światłowodu

@konter999  Tauron działa na takich samych zasadach POPC jak Orange. 

Za wnioskuje o dorejonizowanie tak jak w Orange. Mogą Cię dodać w ramach zamiany nieaktywnych adresów w projekcie czy zmiany abonentów w ramach v trudności technicznych w określonym terenie. 

Zobacz opis jak to się robi w Orange i przez analogię uderz do Taurona i TP energi

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Internet-%C5%9Awiat%C5%82...

 

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Dziwna sytuacja z przyłączeniem światłowodu

Cześć, dzięki za odpowiedź.

Niestety ale Tauron robi infrastrukturę światłowodową tylko na swoich słupach a w mojej dzielnicy są tylko słupy firmy Energa. Kontaktowałem się z Tauronem ale powiedzieli, że nie ma najmniejszej szansy właśnie z tego powodu. Co do firmy TPenerga to do 2023r nie ma szans na dorejonizowanie ponieważ mają już do tego roku ustalone plany inwestycyjne w moim powiecie co za tym idzie szans na światłowód nie ma mimo, że studzienka jest obok płotu^^


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Dziwna sytuacja z przyłączeniem światłowodu

@konter999  plany planami, ale rezerwy zawsze są przewidywane i niektórzy ujęci rezygnują.. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dziwna sytuacja z przyłączeniem światłowodu

@konter999 Co Ci mogę powiedzieć, no pech bo mieszkasz nie tam gdzie planował operator. Z technicznego punktu widzenia podłączenie Cię z tyłu domu przez płot nie jest problemem. Ostatecznie aby ułatwić zadanie monterom sam mógłbyś przekopać ogródek ale cóż biurokracji nie przeskoczysz.