Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dystans między przyłączem a domem jednorodzinnym

Anonim

Nie dotyczy

Dystans między przyłączem a domem jednorodzinnym

Witam, za tydzień ma się zjawić u mnie grupa techników, którzy mają zamontować światełko. Zauważyłem jeden problem, a mianowicie dystans między przyłączem, a moim domem. Jest on dosyć duży (150m w przeliczeniu). I tutaj stawiam moje pytanie: czy ten dystans jest jakimś problemem?

26 ODPOW. 26

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dystans między przyłączem a domem jednorodzinnym

@Anonim  skoro przyjęto zgłoszenie na podłączenie usługi to ekipa przyjdzie i wykona przyłącze, te 150 metrów nie powinno stanowić problemu, wszystkiego się dowiesz jak zawitają do Ciebie technicy.

Anonim

Nie dotyczy

Dystans między przyłączem a domem jednorodzinnym

@slav72 spadków prędkości nie powinno być przez te 150 metrow? I czy kabelek jest na tyle długi, aby dostarczyć go do mojego domu?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dystans między przyłączem a domem jednorodzinnym

@Anonim  dla światłowodu to nie ma znaczenia, a światłowód będzie doprowadzony do Twojego domu aż do gniazdka na ścianie w środku, także spokojnie 🙂.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

Dystans między przyłączem a domem jednorodzinnym

@Anonim wszystko zależy jaką technika dostarczany do domu. Ma znaczenie dla technologii podziemnych, bo dotyczy długości przekopu ( jest limit na każdą inwestycję) i ustalenie pozwoleń, no ZUS dotyczący pada drogowego. Ma znaczenie przy kablu podwieszanym, bo max dystans przewieszenia to 50m i to z pozwoleniami, gdy idzie nad czyjąś działką. Na FTTH długość od OPP niea znaczenia technicznego, bo straty na 1km są zerowe, ale ma znaczenie ekonomiczne i np gdy najbliższe OPP ma zajętości 100% to niekoniecznie podłącza z kolejnego dalszego.. 

Jak widzisz... Ma.. Bardziej organizacyjne niż techniczne


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dystans między przyłączem a domem jednorodzinnym

@agat13  skoro przyjęto zgłoszenie na podłączenie usługi to raczej adres widnieje jako dostępny i jest możliwość świadczenia usługi na tymże adresie przez Orange, poza tym kolega pytał czy nie będzie strat w sygnale na odcinku 150 metrów, a jak wiadomo na światłowodzie nie będzie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

Dystans między przyłączem a domem jednorodzinnym

@slav72  co do strat, się zgadzam w pełni. @Anonim tak jednak mało dał info wsadowych, ze pozwoliłem sobie na dywagacje z życia wzięte. Przecież mimo superhiperpozytywnych warunków technicznych, gdy podwieszona czy wykopki przebiegają nad obcym terenem bez zgody właściciela, to instalacja nie dojdzie do skutku. Jak nie ma zgody na kopanie w pasie drogowym, też.. Słupek możesz mieć i 5m od działki i nici, gdy ktoś podkabluje wykopy w pasie nie dix wół innym... Ot, drobiazgi


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dystans między przyłączem a domem jednorodzinnym

@agat13  zgadzam się z tym że informacje w związku z przyłączem są skąpe, żeby nie powiedzieć żadne, być może kolega @Anonim  ma bardzo dużą działkę, OPP może być blisko jego płotu ale dom na końcu działki. To tylko moje domysły, dlatego w pierwszym poście napisałem że wszystko się okaże jak ekipa monterska przybędzie na miejsce.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

Dystans między przyłączem a domem jednorodzinnym

@slav72  masz rację, wyrocznią będzie monter... Znając jednak realia wolę się czasem przyjemnie rozczarować spodziewając się trudności, niż przykro zawieść tryskając hurraoptymizmem.. Życzymy każdemu szybkich i bezbolesnych instalacji, ale jeśli pyta, to ma wątpliwości, a te trzeba rozwiać... Zachęcam więc @Anonim  do szerszego opisu sytuacji 😁


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dystans między przyłączem a domem jednorodzinnym

@agat13  racja, całkowicie się zgadzam i również zachęcam - kolego @Anonim opisz szerzej jak wygląda sytuacja u Ciebie, gdzie znajduje się OPP, gdzie Twoja działka, czy pomiędzy Tobą a OPP znajdują się jakieś inne działki, itd, itp. Czekamy.