Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Nieprawda, poza państwową spółką Polkomtel tj właścicielem Plusa - którą kupił to reszta wymienionych to spółki celowe z powiązaniami finansowymi i osobowymi i w pełni zależne od grupy CP od samego początku.

 

A co do informacji dotyczącej ograniczania wydatków na rozbudowę ftth to można było to przewidzieć już dawno temu. Moje słowa o nędznej sprzedaży potwierdza sam Fallacher. Więc jeśli się tak idiotycznie przeinwestowało to trzeba teraz jakoś uspokoić inwestorów. Najlepiej dywidendą oraz obietnicą zwiększenia wysiłku w sprzedaży.

 

Spowolnienie wydatków spowodowane jest także tym, że są już w dużej części zabudowy wielorodzinnej i nie ma już tylu miejsc do szybkiej ekspansji. Pozostały mniejsze miejscowości oraz zabudowa jednorodzinna a to już za droga zabawa i nie ma się czym chwalić, bo liczba gniazdek rośnie bardzo wolno.

 

PS

Na pocieszenie wg najnowszych raportów światowych, wszędzie siadły inwestycje w FTTH. Spowodowane jest to wzmożonymi wydatkami na sieci 5G oraz być może zmieniającym się zapotrzebowaniem klientów na usługi stacjonarne. Na wysokich częstotliwościach przewidzianych pod tą technologię uzyskiwanie prędkości rzędu 1Gbps nie jest problemem. Dlatego w wielu miejscach rozważa się zastąpienie drogiej inwestycji kablowej na radiową 5G. Jeden nadajnik na ulicę osiedla jednorodzinnego i po problemie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu

Nie do końca po problemie moim zdaniem, bo mimo wszystko jest jednak różnica w internecie po kablu/swiatlowodzie/jakimkolwiek medium stałym, a bezprzewodowym i nikt mnie tu jak na razie nie przekona, że jest/będzie inaczej. Każdy z kolejnych bezprzewodowych standardów z założenia miał być już teraz super, lepszy i w ogóle. I owszem skok jakościowy wraz z przyjsciem LTE był, ale nadal daleko temu do "kabla", szczególnie jak się już większość abonentów na to LTE przesiadla i nadajniki zostały dociazone. 5g mimo założeń, stawiam flaszkę, że też będzie miało swoje pięty Achillesowe i wcale nie będzie działało aż tak super, jak to wszyscy teraz trąbią. Bo bezprzewodowosc jest i będzie zawsze narażona na o wiele więcej zakłóceń i problemów z przesłaniem, opóźnieniami itd.

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@mariuszsaljak się planuje zwrot z takiej inwestycji to rozkłada się to na lata. A do 2020 pięć milionów gospodarstw w zasięgu. Sprzedaż jak widać po wynikach cały czas rośnie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Dostępność światłowodu

Orange jest prywatną firmą i nie musi podłączyć światłowodu każdemu. Ale składanie obietnic - weź umowie na miedzi a podłączymy Ci światłowód jak będzie dostępny (taki komunikat się wyświetla na www przy zamówieniu nowej Neostrady na miedzi) - jest nieuczciwe wg mnie i dlatego ludzie oczekują podłączenia światła wszędzie.

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@Piotrekk85nie widzę takiego komunikatu przy składaniu zamówienia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Dostępność światłowodu

Wpisz dowolny adres w miejscowości Wielbark, pow. Szczytno gdzie nie ma planów robienia światłowodu. A info jest takie.

 

Screenshot_20191030_090136.jpg

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

@Kżyhoma wady i zalety, jak każda. O tym jak mocno zmienił się rynek usług po upowszechnieniu się 4G nie trzeba już dziś wyjaśniać. Jak się zmieni po wdrożeniu 5G jeszcze nie wiadomo ale taka firma jak Orange musi to brać już dziś pod analizy i zapewne to bierze. Zapewne do dziś pamiętają start Plusowego Power LTE i utraty ogromnej ilości klientów ADSL. Nie chcą tego błędu powtarzać, więc idą tym razem w pierwszym rzędzie.

@sebaswiderskiOczywiście, że rośnie i będzie rosła. Problem jest jak już wspominałem w liczbach. Sam prezes mówi że po 88% sieci biegają jedynie pająki i to jest ich problemem na dziś. Dynamika nie rośnie tak jak sobie to założyli. Ostatni kwartał to przyrost o 40 tyś klientów, czyli o 1%!!! w zasięgu. Jeśli w tym tempie będą sprzedawać to 50% pokrycia sieci osiągną za 10 lat! A taki okres w nowoczesnych technologiach to wieczność. Współczuję handlowcom i pracownikom salonów najbliższych czasów. Ciśnienie na sprzedanie tego musi być ogromne.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Dostępność światłowodu


@Piotrekk85napisał(-a)
Orange jest prywatną firmą i nie musi podłączyć światłowodu każdemu. Ale składanie obietnic - weź umowie na miedzi a podłączymy Ci światłowód jak będzie dostępny (taki komunikat się wyświetla na www przy zamówieniu nowej Neostrady na miedzi) - jest nieuczciwe wg mnie i dlatego ludzie oczekują podłączenia światła wszędzie.

Nie wiem czy mogę wypowiadać się jako przeciętny klient ale ja nie oczekuję i mam wręcz wątpliwości czy dożyję światłowodu na mojej wsi (a to tylko niecałe 10km od wojewódzkiego miasta). Z drugiej strony mając vdsl 80mb po miedzi (realne 50mb) zupełnie nie widzę potrzeby posiadania tego światłowodu 🙂

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Dostępność światłowodu

Ptaszki ćwierkają, że światłowód w domkach się tak rewelacyjnie nie sprzedaje ze względu na ta dopłatę 15zł. W blokach była słaba sprzedaż bo Orange wchodził jako 3,4 lub 5 operator, wiec postanowili się przerzucić na domki bo tam nie ma alternatywy kablówek, a ze brak konkurencji postanowili dowalić dopłatę 15zł za światłowód w domkach, ludzie jak policzyli ile ich wyjdzie światłowód pozostali przy LTE, mało kto będzie płacił dwa razy wyższy abonament za przywilej posiadania światłowodu. Teraz Orange stwierdziło ze w blokach nie idzie, w domkach tez nie, wiec ograniczają inwestycje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Dostępność światłowodu

Problemem Orange jest też podejście samych własnych sprzedawców. Powoli wprowadzane zróżnicowanie ofert jest beznadziejnie prezentowane. To co dzieje się pod Warszawą np w Legionowie - tekst od sprzedawcy do mojej cioci w odpowiedzi na pytanie czemu w Warszawie jest taniej: nie mieszka Pani w Warszawie więc będzie miał Pani drożej - to ma zachęcić do zakupu? 🙃 A jak po deregulacji oferta będzie bardziej zróżnicowana - będzie jeszcze gorzej. Wszystkie kablówki tak robią, inni operatorzy też. Ale w Orange nie można 🙃