Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Dostępność światłowodu

U mnie kable kladli w styczniu/lutym zeszlego roku a usluga rusztla dopiero w lipcu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3212
  • 7458
  • 136

Dostępność światłowodu

Teraz mam od konkurencji Światłowód w technologii FTTB z zakończeniem "koncetryk", a Orange oferuje bezpośredni FTTH Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

Dostępność światłowodu

Medium końcowe nie ma znaczenia. Skrętka czy koncentryk bezpieczniejszy bo trudniej uszkodzić. No i odchodzi z licznika energii jedno urządzenie jakim jest ONT w FTTH. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dostępność światłowodu

@mariuszsal1 Ilość urządzeń nie ma znaczenia. Sam ONT Huawei HG8010H pobiera około 3W, FunBox 2.0 około 11W. To jest nic. 

Równie dobrze jedno urządzenie np. modem kablowy może zużywać 15W.

 

@Ron U mnie też miało trwać 2 tygodnie, a trwało 2 miesiące, bo nie było materiałów. Dobrze, że odbiory szybko poszły 😉 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

Dostępność światłowodu

Te 10W w urządzeniu pracującym 24h to już sporo. Staram się wycinać takich cichorzercow z mojego domu. Tu 10 tam 5 i sumarycznie masz 50W w takich glupotkach.

 

W mieszkaniu mam sieć na skrętce wiec czy wejdą światłem czy skrętka to dla mnie bez znaczenia poza tym ze dojdzie jeden element w FTTH


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Dostępność światłowodu

Jak nie masz ONT w mieszkaniu/lokalu, to jakieś inne elementy są na klatce czy w innym miejscu. "Prądowo" wychodzi na jedno.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

Dostępność światłowodu

Nie jedno bo wchodzi mi dziś skrętka do mojego routera. W przypadku ftth dojdzie ont przynajmniej. 

 

Ale ma to znaczenia w tej dyskusji 🙂 Nie zapowiada się aby O się pojawiło tutaj szybko. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Dostępność światłowodu

Napisałeś że odchodzi z licznika jedno z urządzeń. Jeśli w liczniku odejdzie w mieszkaniu, to dojdzie w liczniku na klatce czy w oświetleniu na zewnątrz posesji itp itd. I wtedy wszyscy się złożą.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

Dostępność światłowodu

Mieszkam w domku. Nie mam klatki. Tzn mam ale swoją w mieszkaniu. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3212
  • 7458
  • 136

Dostępność światłowodu

@mariuszsal1, jak to nie ma znaczenia, koncentryk gubi po drodze i to technologia z przed XX lat. 

 

@BORAX, z tego co widzę i z auta wyciągali, to mają materiały, ale pewnie potrwa to wszystko. Powiedział mi gość, że od 1-2 tygodni zajmie im montaż (dość szybko), a od 1-2 miesięcy odbiory itd.