Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

No właśnie tylko ta otucha zostaje.

Nie podoba mi się to forum 🙂 Szkoda, że nikt z Orange nie udziela się tutaj. Przykładem dobrego forum jest to plusowe, gdzie z wyprzedzeniem pracownicy poinformują cię czy w przyszłości będzie w twojej okolicy planowana rozbudowa o nowe nadajniki/pasma lte itp...

 

Tutaj nawet jak kabel widzisz przez okno do momentu jak nie wejdą ci do domu nie wiesz nic. 

 

Przecież podawanie planów przyszłych inwestycji to szansa na nowych klientów. Jeśli wiem że np za pół roku, rok.. będzie realizowana to nie wchodzę w długoterminowe umowy z innym operatorem.

 

A później zdziwienie przedstawiciela, że tylko 10-15% klientów podłączonych zamówiło usługi. Jak ktoś ma kontrakty 24-36 mcy to szybko się jako klient nie pojawi w statystykach Orange. A przez 36 mcy może się tyle zmienić że ta inwestycja okaże się nigdy nierentowna.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Dostępność światłowodu

Orange kiedyś podawało plany. A potem ciągali Orange po sądach za niespełnienie obietnic. Na razie podają tylko na mobile. A na stacjonarne tylko na miesiąc, dwa do przodu. Choć plany, planami a życie swoje.

 

Poza tym Orange nie jest jedynym operatorem na rynku. Takie plany ograniczają niestety koszą konkurencję jesli jest jakas (a na poziomie bsa czy llu często jest).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Dziś na stacjonarne nawet na miesiąc do przodu się nic nie dowiesz (jako przeciętny Kowalski). Jeśli nie dobijesz się do kierownika odpowiedzialnego za dany obszar to nikt nic nie wie 🙂

 

Więcej wiedzą podwykonawcy i monterzy niż sami pracownicy sprzedaży Orange.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Dostępność światłowodu

Dokładnie tak jest, że Orange ma bałagan w zarządzaniu. Ja zgłaszałem światło w deklaracji na specjalny e-mail, papierowo do skrzynki, która stała w urzędzie miasta, na infolinii. Rok nic się nie działo chociaż wiedziałem, że kable są ode mnie 100 m..... Dopiero po roku szwagrowi się udało ogarnąć temat dzwoniąc na infolinię dla firm (usługa jest na firmę zarejestrowana). Na szczęście podłączyli mnie w końcu i wkroczyłem do XXI wieku hehe. W tym samym czasie moje całe miasto oraz okolice zdążyła już przejąć lokalna firma (korzysta z niemieckich łącz i operatorów). Orange nie interesują domy jednorodzinne czego dowodem jest umowa z T-Mobile. Niedługo T-Mobile będzie zajmował się tym segmentem rynku. Światło Orange zostanie pewnie dla instytucji (szkół, szpitali itp.) oraz bloków itp. Jeżeli chodzi o jakość jestem zadowolony oczywiście. Chodzi bardzo dobrze i bardzo stabilnie. Ogólnie Orange ma wiele problemów zarówno z finansowaniem swoich projektów jak i podwykonawcami (sami się dziwią czemu Orange bloki atakuje jak tam już dawno jest UPC, Vectra, Netia itd.). Mają spory bałagan w zarządzaniu moim zdaniem. Zbyt dużo infolinii, kanałów komunikacji niezależnych od siebie. Brak integracji i jakiejś centralizacji zgłoszeń, jakieś zarządzanie procesami się kłania. Bałagan krótko mówiąc. Tak to już jest jak się chce wszystko naraz zrobić na dużym obszarze. Życzę im jak najlepiej ale nie wygląda to dobrze. Coraz więcej lokalnych dostawców. Dla nas dobrze ja w mieście mam już alternatywę jak umowa mi się skończy. Niech się kłócą o klienta póki nie dojdzie do zmowy 😉
Walczie Panowie i Panie o światło, bo to powinien być standard w tych czasach. Mam nadzieję, że Wam się uda. Powodzenia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Dostępność światłowodu

Jak zwykle Orange jest złe i niedobre. Inne firmy jakoś nie inwestują tyle co Orange. Ale Polska jednak jest dosyć sporym krajem. Do 2020 będzie podłączona dopiero 1/3 gospodarstw domowych, co oznacza że 2/3 Polski jeszcze nie będzie w zasięgu. Lepiej jeśli nie ma żadnych planów nie czekać na Orange a zainteresować samorząd by kontaktował się z różnymi firmami (tak to jest zadanie samorządu) i/lub poszukać lokalnych operatorów.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 26
  • 0

Dostępność światłowodu

No właśnie z tymi domami jednorodzinnymi jest różnie. U mnie w okolicy co wspominałem wcześniej, podłączyli ok. 30posesji i nie są to bloki czy szkoły, a nawet nie jakieś skupisko domów tylko normalne działki oddalone od siebie po kilkanaście/dziesiąt metrów.

Z tego co się dowiadywałem, to nikt tam nie zgłaszał chęci do korzystania ze światłowodu, a mimo to orange pukało od drzwi do drzwi, gdzie w mojej okolicy jest dobre 40zgłoszeń i cisza mimo, że mają pewnego klienta 🙂 przynajmniej do czasu jak nie pojawi się UPC czy jakaś lokalna firma i na tym się skończy 🙂

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Kiedy to było? Tzn ci ankieterzy. U nas od ich wizyty do pierwszych ruchów z podłączeniami minął ponad rok.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Dostępność światłowodu

Korzystam z internetu od lokalnego dostawcy, niestety jakosc łącza daje wiele do życzenia, na początku bylo ok ale teraz to juz lipa. Mowie o internecie bezprzewodowym, prędkość w miare jest, niestety niestabilne łącze + wysoki ping. Zgłaszane kilka razy, operator posuwa sie do takich kroków jak blokowanie mozlimożli pingowania. Zostałem nazwany przez właściciela tej firmy " jest pan upierdliwym klientem a takim blokujemy możliwość sprawdzania łącza", dlatego tak bardzo czekam i moi znajomi na innego operatora. Szkoda jestem za tym aby lokalny przedsiebiorca się rozwijał, ale nie toleruje czegoś takiego 😒


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 26
  • 0

Dostępność światłowodu

@@mariuszsal miesiąc, max dwa miesiące temu.

Pozostaje dalej obserwować okolicę i mapę na stronie orange 🙂 Na dzień dzisiejszy w okolicy zgłosiło się 45domostw więc nie tak źle patrząc, że orange samo z siebie podłączyło niecałe 30domów 400-500m ode mnie - co dziwne, podłączyli tylko domy jednorodzinne, a dwa bloki pozostawili bez światła.

 

Qztfk87


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Dostępność światłowodu

My tu o światło rozmawiamy, a tu kolega wyskoczył z bezprzewodowym internetem od lokalnego i się dziwi, że słabo działa hehehe. Ogarnij się.
U mnie lokalny podłącza światło. Cena identyczna. Pewnie wcześniej czy później UOKiK będzie badał zmowę na tym rynku 😄
Z domami jak kolega powyżej różnie bywa w różnych miastach. Pewnie nowe osiedla domków podłączają szybciej. W moim przypadku długo czekałem, za długo. Na szczęście się doczekałem i jestem wdzięczny Orange choć chyba powinienem podziękować Komisji Europejskiej za  ok. 150 mln euro kary nałożonej na Orange. Podziałało całkiem mobilizująco 😛 Trzeba było nie blokować innych firm i nie nadużywać pozycji dominującej 🙂 Widać, że coś się ruszyło i niech to trwa. Mam nadzieję, że zarząd Orange się zmieni, bo ich działania uderzają w firmę i akcjonariuszy. Trzymam kciuki, że uda Wam się znaleźć dostawcę i wejść w światło. Szok jak sprzęty od telefonu po komputer przyspieszyły 😉 Jakbym zmienił podzespoły hehe.