Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu

Wszystkie obiekty publiczne mają priorytet, dostawcy netu starają się o taki obiekt, kasa czasem nie gra wcale żadnej roli w inwestycji, czasem skorzysta pobliskie osiedle i firmy na tym.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Bo dane z rynku temu przeczą. Dlatego uruchomili OSE aby ktoś chciał je w ogóle podpinać. Rentowność z miesięcznego utrzymania takiego przyłącza też jest prawie zerowa.

Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu

Dane z rynku to jedno, co dzieje się lokalnie to czasem tajemnica, na Forum publicznym mało kto napisze więcej, w necie też za dużo nie ma, ja publicznie nic nie naświetlę, ale jak miasto ogólnikowo pisząc ma parcie, to dostawca szybko się znajdzie, klienci nawet ci przynoszący zysk muszą się mocno wysilić by to samo załatwić, czasem im się nie uda, dziwne bo to czasem spora kasa, pewny dochód i to nie mały.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dostępność światłowodu

Budowa się nie zwraca. Ale utrzymanie? Tak naprawdę to nie ma wiarygodnych wskaźników. Bo Orange na miedzi w hurcie utrzymanie łącza wycenia na 7 zł netto. Na świetle nawet jak będzie razy dwa, trzy to utrzymanie się zwróci.
Poza tym koszty społeczne czasem telekomy lubią ponieść bo to wraca gdy klienci częściej decydują się na zakup usługi.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Gdzieś przeciekają stawki za takie łącza w granicy 300 zł/mc. Przy opłatach za zajęcie pasa, opłaty radiowe za szkoły z rozdzielnika "A" no i koszt samego łącza o przepływności minimum 100 Mbit są po stronie operatora. A czasem te kable trzeba ciągnąć kilometrami.

 

W hurcie przy 300-400 szkołach to może się i spina, no i jakby nie patrzeć szkoła rzadko jest w "polu" - najczęsciej jakaś zabudowa ją otacza, więc robią sobie już przyczółki na ew późniejsze inwestycje.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Dostępność światłowodu

Dokładnie o to mi chodzi 🙂


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 26
  • 0

Dostępność światłowodu

Dla mnie to wszystko jest trochę dziwaczne, kiedy zada się pytanie orange polska odnośnie budowy światłowodu na własną posesję, to jedyne co można otrzymać, to odpowiedź aby wypełnić formularz na https://oferty.orange.pl/internet/ .

U mnie w okolicy zgłosiło się ponad 40osób (domostw), ostatni dom podłączony do światłowodu jest jakieś 400m ode mnie od dwóch miesięcy (teren miasta).

U mnie na trawniku jest słup po którym leci światło między centralami więc możliwości są tak czy inaczej.

Co najlepsze, jedni mówią, że faktycznie orange planuje inwestycję u mnie (niektórzy konsultanci na infolinii), drudzy nic nie wiedzą (czat na stronie orange) 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dostępność światłowodu

I znów jałowe dyskusje można prowadzić. Jeśli to światłowód miedzy centralami to nie można go przeciąć w pół i podłączyć klientów dookoła. Tak się nie buduje sieci. Tak samo jeśli biegną światłowody do masztów telefoni komórkowej.
Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu

@Kratos

Miałem to samo że jedni twierdzili że ma być inwestycja a drudzy nic takiego, było to w kwietniu br. a dziś już świeci światełko więc pewnie u ciebie też zaświeci 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Dostępność światłowodu

Dzięki za otuchę :D, pozdrawiam 🙂