Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Wszystko opiera się na rachunku ekonomicznych, uzyskaniu zgód, otoczenie regulacyjne itp itd. Nie od razu Kraków zbudowano.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 28
  • 0

Dostępność światłowodu

Dlatego miło widzieć reakcję na potrzeby, mieć świadomość że rozpoczął się jakiś proces na który mamy wpływ, szczególnie w skali dziesięciu bloków, kilkudziesięciu klatek.

Fajnie móc zadać pytanie w konkretnej sprawie mnie dotyczącej konkretnej osobie, a nie być jedynie trybikiem nabijającym kasę, skazanym na bezosobowy byt skanalizowany dzięki szablonom skrojonym na potrzeby molocha, nie klienta.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 28
  • 0

Dostępność światłowodu

Zadam jeszcze jedno pytanie w nawiązaniu do moich wcześniejszych postów.

Ile czasu, zgód i pozwoleń potrzebuje Orange żeby położyć światłowód we własnych ciągach telekomunikacyjnych?

Pytanie o tyle zasadne, że w chodnikach po jednej stronie drogi (4m od przyłącz) są studzienki z logo Dialog, a po mojej stronie chodnika (130cm!!! od przyłącz) są studzienki z logo... TP SA!, na klatkach zaś infrastruktura obu tych dostawców, co świadczy o tym, że wcale nie trzeba aż tyle zachodu i kosztów ile wg Panów z Orange to wymaga.

Czyli to raczej typowe "niechciejstwo" i olewanie obecnych klientów.Schowek01.jpgSchowek02.jpg

Przypomnę, że główna linia biegnie 70m równolegle do mojej ulicy.

Co Wy na to Panowie?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Dostępność światłowodu

a Dialog położył już u Ciebie światłowód ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

odpowiem w Twoim stylu: ile lat minie nim podstawy telekomunikacji trafią do edukacji szkolnej?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 28
  • 0

Dostępność światłowodu

Dialog, obecnie Netia, mnie nie interesuje, przynajmniej jak na razie. Jeszcze jestem klientem Orange i mam nadzieję, że dane mi będzie nim pozostać, ale tylko w opcji powyżej 80Mbps.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 28
  • 0

Dostępność światłowodu

Temat rozszerzenia listy przedmiotów nauczania w szkołach pozostawię może obecnej pani minister edukacji. A sam w SWOIM stylu odpowiem: znam trochę zagadnienia sieci światłowodowej FTTH na "ostatniej mili" i wiem, że to GŁÓWNIE sprawa kosztów. Hurtowy Orange zrobił co powinien, ale detaliczny ma inne priorytety. Po co inwestować w tych których już mamy skoro możemy złapać nowych, prawda?

Poza tym bardzo profesjonalny komentarz, pełen odniesień do tematu. No cóż...

P.S.

Myślę, że dla "starej" Grudziądzkiej wystarczy jeden spliter w zależności jakie montuje Orange, ale wystarczyłoby przeliczyć ilu abonentów tu macie na miedzi i dodać co najmniej 50% dla migrujących z Netii. Poza tym nie powinno być problemu z pociągnięciem światłowodów z już istniejących spliterów przy "nowej" Grudziądzkiej czy Krzywoustego lub Kromera, zakładając że mają co nieco wolnego, a jeżeli nie, to rozgałęzić nowym spliterem i mamy nowe możliwości. Odległość jest dużo poniżej 2km jak dla multi, nie mówiąc o singlu 😛


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Uwzględniasz to, że to trzeba zgód samorządów, właścicieli posesji itp itd?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 28
  • 0

Dostępność światłowodu

Uwzględniam, ale powiedz mi proszę, ilu i jakich zgód potrzebna aby wykorzystując istniejące własne kanały, studzienki i inne elementy infrastruktury teletechnicznej, w tym istniejące szafki przyłączowe w klatkach wykonać modernizację sieci? Moją wspólnotę mam z głowy, są na tak, czyli jeden problem z głowy.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 28
  • 0

Dostępność światłowodu

To naprawdę jest circa 200-250m od budynków posiadających światłowód, kanały telekomunikacyjne biegną prosto, nie potrzeba żadnej ingerencji w jakąkolwiek infrastrukturę, za wyjątkiem waszej. Jedynym zakłóceniem będzie zajętość chodnika 😉 Wystarczy wpuścić pilota i przeciągnąć przewód. OPP i OPS można umieścić w waszych istniejących skrzynkach, bo i tak istniejący teraz sprzęt stamtąd znika, reszta to zgoda wspólnoty jako właściciela, a ta będzie, zresztą chętnie upoważnimy firmę do reprezentowania przed zarządcą w naszym imieniu, więc nie widzę problemu.

Tym sposobem pozostaje jedynie kwestia wykorzystania rurek po skrętce i podmienienie szafek rozdzielczych.

Następny krok to już wejscie do mieszkania z pigtailem...