Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Pod koniec roku może będzie więcej lokalnych promocji i niższe ceny.

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@-brtk- sieć dosyłowa w kontekście 5G  jest również bardzo ważna.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Dostępność światłowodu


@sebaswiderskinapisał(-a)

@-brtk- sieć dosyłowa w kontekście 5G  jest również bardzo ważna.


Ja rozumiem, ale powinni wcześniej myśleć o FTTH tam, gdzie nikt inny nie dawał. A tak to weszli do bloków gdzie jest UPC, Vectra, Netia i inni i próbują walczyć i tam inwestycja im się nie zwróci. 

Prosty przykład nawet był u mnie, gdzie mieli monopol, pisałem o tym wiele razy tutaj na społeczności (pisałem też maile do Orange, by wprowadzili światłowód, bo jest 600m dalej ode mnie). UPC wyprzedziło ich o rok, bo u mnie świadczyli tylko VDSL'a z max prędkością 30Mb/s bo było daleko od centralki. Weszli rok po UPC ze światłowodem i blok świeci pustkami u Orange, bo UPC przygarnęło klientów ich. Teraz nie chcą do nich iść, bo u nas działa to bardzo dobrze, żadnych awarii. Jeden zanik internetu od 3 lat miałem na 30 minut dosłownie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu

Sami napisali, że mają zaledwie 12% nasycenia. I to jest właśnie efekt tego, o którym pisze wyżej -brtk- i o czym sam tutaj też wspominałem. Zamiast iść do ludzi, gdzie czekają na światłowód, modlą się wręcz o niego, bo nie ma nic sensownego w zamian poza LTE (i to też różnie działającym), to inwestuje się w bloki i osiedla gdzie działa 5 innych operatorów od dawna. Cóż... widać prostu Kowalski na forum widzi jednak lepiej niż management wielkiej korporacji, a potem zdziwienie, że statystyki wyszły tak, a nie inaczej.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Bo niestety w naszym kraju wiele jest na opak. Liczę że Orange przymuszone zmianami prawa wróci do współfinansowania budowy. Dystrybutorzy prądu muszą każdemu podłączyć prąd na ich koszt po określonych stawkach. Podobnie powinno być z internetem.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dostępność światłowodu

Nie rozumiem, czemu tak trudno położyć światłowód praktycznie tam, gdzie Orange ma swoje centralki ze światłowodem. U mnie na osiedlu była taka sytuacja. Wpadła firma na osiedle i w dwa tygodnie położyła światłowód na całym osiedlu. Teraz co chwila ktoś rezygnuje z Neostrady i podłącza światłowód, a Orange przez 4 lata nie mogło się przybrać.

Położenie światłowodu w moim mieście trwało około 6-9 miesięcy. Inwestycja została zrobiona przez firmę, które korzysta z punktu dosłownego dzierżawionego z Orange i światłowody są położone w studzienkach Orange. Całę zaplecze było gotowe, tylko ktoś nie wykorzystał drzemiącego potencjału, a później zdziwko, że klienci odchodzą do konkurencji Emotikon: Smutny Tym bardziej, że jak miałem Noezdradę, to często Orange dostawało ode nie komunikaty o potrzebie światłowodu. Jeszcze półtora roku temu mój dostęp do internetu wynosił 10 Mb/s. Sieć komórkowa szybciej działała.

Czy to tak trudno wziąć podwykonawcę i położyć światłowód Orange? Inwestycja szybko by się zwróciła, a teraz to nawet jak światłowód Orange się pojawi, to nie zamierzam przechodzić. Zadomowiłem się już u konkurencji Emotikon: Szczęśliwy

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Dostępność światłowodu

Ostatnio minister cyfryzacji mowil cos ze do konca 2022roku ma byc swiatlowod w KAZDYM domu. A tutaj orange pisze ze ogranicza inwestycje w swiatlowod. Niezle jaja.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@Piotrekk85A niby czemu tylko Orange ma być ciągle do czegoś przymuszane. Na rynku jest jeszcze wielu innych operatorów.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@ketrasaArturGdyby położenie światłowodu, było tak proste jak pójście po bułki do sklepu. To pewnie byłoby tak jak piszesz.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dostępność światłowodu

Firma, która u mnie w mieście kładła światłowód jakoś to szybko zrobiła i wykorzystała studzienki Orange, a jest znacznie mniejsza na rynku.

Widać więc, że infrastrukturę pod światłowód jest gotowa, tylko Orange się spóźniło.

Chyba, że rynek chcą oddać małym graczom, a później ich wykupić łącznie z klientami. 

Cyfrowy Polsat tak zrobił. Jak chciał mieć nadajniki komórkowe pod internet mobilny, to kupił Plusa, Mobyland, Centranet, Areo2 i Sferie.