Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Dałem w linku odpowiedz od nich. Zarządają wyjaśnień i spadaj na drzewo.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Dostępność światłowodu

Wklej swoje zapytanie tak byśmy widzieli całość korespondencji, ponieważ to co o trzymałeś z UKE, w moim odczuciu, wyczerpuje zagadnienie opisane w art 29 cyt przez nich ustawy i wydaje się odpowiedzią na Twoje pismo.

Odpowiedz sobie na pytanie czy Orange jest firma charytatywną? Lub fundacją, która ma w statucie wpisaną działalność charytatywną?
Akcjonariuszy spółki akcyjnej interesuje wypracowany ZYSK i wypłata dywidendy (oraz wzrost wartości posiadanych akcji) więc oczekują od zarządu danej spółki działań zmierzających do maksymalizacji tych wskaźników.

Swoją drogą nikt nie jest przecież zmuszony do korzystania z usług Orange, nieprawdaż? Można też samemu załorzyć firmę, wydzierżawić łącze i świadczyć usługi telekomunikacyjne dla lokalnej społeczności. 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Zapytanie dotyczyło rozbieżności wykazów UKE a stanem faktycznym na infrastrukturze firmy Orange. Zapytałem czemu od lat pomimo zgłszeń z mojej strony, że są błędne nadal widnieje informacja nieprawdziwa. Obszary gdzie Orange ma swoja kanalizację z miedzią profilaktycznie oznaczyli jako te które mają dostępne do 80Mbit. Tak raportują od lat, pomimo, że faktycznie udostępniają jedynie miedź do 10 Mbit.

Czym to skutkuje? Tym, że obszary takie wypadają z dofinansowania POPC bo przestają być białą plamą. A Orange i tak na nich nie inwestuje. Jedynie blokuje sobie możliwość pojawienia się konkurencji na takim obszarze.

Natomiast bardzo chętnie chwali się bojami ze spółdzielniami o wejście na blokowiska.

 

Stan na dziś z jednej ze zgłaszanych lokalizacji, nadal zgłaszają 80Mbit 🙂

Wykaz z dziś

 


@Morciaknapisał(-a)

...
Odpowiedz sobie na pytanie czy Orange jest firma charytatywną? Lub fundacją, która ma w statucie wpisaną działalność charytatywną?
...

 

...
Swoją drogą nikt nie jest przecież zmuszony do korzystania z usług Orange, nieprawdaż? Można też samemu załorzyć firmę, wydzierżawić łącze i świadczyć usługi telekomunikacyjne dla lokalnej społeczności. 

...


Ad1 Wszystko OK, ja to rozumiem, tylko czemu ten zysk chcą generować z moich podatków (tak POPC pochodzi z podatków) ograniczając konkurencyjność na rynku usług?

 

Ad2 Opisałem ci przykład działania Orange mający na celu ograniczenie ci takich możliwości. Na danym terenie gdzie posiadają swoją kanalizację czynią wszystko aby nie pojawiła się jakakolwiek konkurencja. Fałszując raporty i przedstawiając nieprawdziwe dane. Wszystko sie odbywa za zgodą urzędników.

 

BTW Powyższą kanalizację wybudował między innymi mój ojciec wraz z sąsiadami w latach 80. Robiło się to w ramach tzw czynu społecznego. Nie wiem ile masz lat ale tak to kiedyś wyglądało. Rury pomiędzy studzienkami także sami kupili i wkopali. Dzisiaj to wszystko dzięki wałkom polityczno-prywatyzacyjnym należy do francuskiej firmy. I dziś takie mądrale jak ty, mówią mi żebym sobie wydzierżawił to od Orange, bo nikt mi nie broni.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@mariuszsalA kto broni konkurencji, położyć swoje kable, studzienki, postawić szafy, doprowadzić instalację do bloku wyjść do pionów i doprowadzić usługę do lokalu?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Nikt. Gdzieś powiedziałem, że im ktoś broni?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

A próbowałeś porozmawiać z jakimś pracownikiem Orange by zlecił ręczny wywiad techniczny pod Twoim adresem? Może wtedy jest VDSL?

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@mariuszsalno więc właśnie. Proponuję napisać może pismo do firm konkurencyjnych. Czemu, nie chcą na tym czy innym terenie inwestować?

 

Mówisz, że blokujemy dostęp. W jaki sposób? Konkurencja ma możliwość hurtowego dostępu do infrastruktury. Pytanie czemu tego nie robi?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Napisałem wcześniej czemu nie chcą. Obszary o zabudowie jednorodzinnej nie są rentowne na tym etapie realizacji inwestycji. Dlatego aby pobudzić i ten rynek powstały programy takie jak POPC. Aby telekomy mogły na mało rentownych obszarach przy wsparciu środkami celowymi wybudować infrastrukturę. Niestety Orange działając nieuczciwie blokuje takie dotacje robiąc to co napisałem powyżej. Zamraża ten obszar uniemożliwiając konkurencji skorzystanie z programów (usuwając go z białych plam). Jednocześnie nie modernizując własnej sieci na tych obszarach.

 

Oczywiście konkurencja może skorzystać z miedzi i to robi, oferując tak jak Netia max na tych kablach czyli 10Mbit.

 

@Piotrekk85 

Tak rozmawiałem. Nie ma VDSL i już nie będzie. Nie montują już.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@mariuszsal Proponuje w takim razie, poczytać sobie informacje na stronie hurtu Orange. Na jakiej zasadzie taki dostęp się odbywa i ci taki operator może zrobić.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Ale zwykle Orange coś odpisuje w stylu: długa odległość od centrali, brak kart VDSL, itp itd.