Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Ciekawy wpis https://www.telko.in/spoldzielnia-chce-wiedziec-czy-pracownicy-uke-i-ich-rodziny-nie-pracuja-dla-ora...

 

Nasuwa się pytanie: czy chcemy światłowód szybciej i taniej czy dłużej a porządniej?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Do kogo to pytanie? I w czyim imieniu je stawiasz? W imieniu Orange? To odpowiem.. chcemy mieć najszybciej i najtaniej, często byle jak a najchętniej tam, gdzie nikt tego światłowodu nie chce (od mieszkańców po spółdzielnie).

 

Musi tylko ładnie wyglądać w raportach kwartalnych dla akcjonariuszy i rady nadzorczej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Do każdego. A powtarzanie utartych sloganów, że Orange robi światłowód tylko tam gdzie go nikt nie chce - nie ma póki co poparcia w żadnych twardych danych.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Oczywiście, że dla ciebie nie ma 🙂 Dla mnie jest: 3,5 mln lokacji i 350 tys klientów. To jest ok 10% !!!

Nie 60%, nie 50% baa nawet nie 30% - tylko 10%

 

Przynajmniej pająki mają po czym "surfować"

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

A jak to wygląda u innych operatorów?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

A poszukaj dokładnych danych. W kablówkach powyżej 30% sam net.

I nie porównasz ich w ten sam sposób bo o ile możesz korzystać z TV od firmy UP* lub Vectr* bez korzystania z internetu, tak w Orange nie możesz rozdzielić usług.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Kablówek poza Vectrą nie ma na wsiach ale nie widziałem danych vectry z podziałem na dostępne prędkości. Netia jest porównywalna i ma 15-17% (uwzględniam prędkości 100 Mbps i więcej w różnych technologiach). UPC też nie pokazuje danych z podziałem na prędkości.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 148
  • 1

Dostępność światłowodu

U mnie w mieście Orange robi światłowód w pierwszej kolejności w blokach,  gdzie już jest 2-3 innych operatorów i tu mało kto jest zainteresowany przejściem do Orange. Natomiast tam, gdzie nie ma wyboru i Orange ma monopol, czyli potencjalnie sporo chętnych na światłowód, operator nie ma planów jego budowy. 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@1pietrek1wiele czynników wpływa na to kiedy i gdzie będzie instalowany światłowód.

 

Natomiast nie rozumiem dlaczego nie możemy świadczyć usług w miejscu, w którym usługi są świadczone przez innych operatorów? To Klient ma sobie wybrać co jest dla niego najlepsze.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu


@sebaswiderskinapisał(-a)

@1pietrek1wiele czynników wpływa na to kiedy i gdzie będzie instalowany światłowód.

Natomiast nie rozumiem dlaczego nie możemy świadczyć usług w miejscu, w którym usługi są świadczone przez innych operatorów? To Klient ma sobie wybrać co jest dla niego najlepsze.


@sebaswiderski , w tym miejscu się zgodzę, ponieważ tam, gdzie operator wpakował już kasiorę i zysku tyle co w pysku, weszli inni lokalni operatorzy. Im założenie infrastruktury (a nie są monopolistami) na słupach dystrybutora energetycznego (jak oni to robią?) jakoś nie przysporzyło kłopotów, więc "biegną" sobie jeden pod drugim na tych samych słupach. To śmiało mogę nazwać inwestycją z prędkością światłowodową, czyli liczymy na zyski w przyszłości Emotikon: Szczęśliwy