Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Dostępność światłowodu

U mnie taka sytuacja. Termin podłączenia mojej ulicy nieznany.

 

mapa swiatlo.JPG


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Jak jeszcze robią to musisz łapać kogoś na miejscu, oni wiedzą najwięcej. Inaczej nie dowiesz się nic 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Dostępność światłowodu

Niedawno spotkałem jednego instalatora pod blokiem który podłączali (jakieś 20m od mojego mieszkania). Powiedział mi, że nie ma jeszcze projektu dla mojej ulicy.

Na czacie słyszę tylko, że lokalizacja jest w planach do podłączenia.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 13
  • 0

Dostępność światłowodu

► Wpis, ze względu na poruszane zagadnienie, został tu przeniesiony z Pomysłów - Moderator Wiktor ◄

 

Jak ktoś chce się dowiedzieć kiedy lub czy będzie podłączany światłowód np. w domkach jedno-dwu rodzinnych polecam pójść do salonu i poprosić o telefon do działu inwestycji.Ja tak zrobiłem i zadzwoniłem.... i już wiem że w tym roku u mnie światłowodu nie będzie bo teraz podłączają w innej dzielnicy mojego miasta (Szczecin).Więc nie będę już co 2-3 miesiące się pytał i mam spokój do końca roku.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 33
  • 3
  • 0

Dostępność światłowodu

z tego co widze to orange nie tylko z lte ma problem. w miejscowosci gdzie mieszkam orange i multimedia dawno olaly klientow... troszke sie to zemscilo ...  pisza troszke chcialbym napisac ze juz prawie orange po swiatelku sie nie liczy... multimedia ma moze z 10% rynku!

 

Kto wygral? Male kiedys nic nie znaczace firmy ktorym chcialo sie zalatwiac pozwolenia na kanaly i slupy. Orange do niedawna zostalo jakies 2km2 w centrum miasta... olalo totalnie chociaz najlepsze biznesy sa tam i najlepiej placa... powiedzieli klientom ze sie nie oplaca ;D

 

za to oplacalo sie lokalnym ISP

 

warto zauwazyc ze orange podciaglo kilka nitek do "wybranych" i to tam gdzie sie nie oplacalo i nie dalo i suma sumarum zyskalo az kilka klientow a stracilo z 1-2 tysiecy mieszkancow ;D

 

to bardzo dobra polityka zarzadzania. musze przyznac ze nazwa sie zmienila... czesci najlepszych ludzi tez bo odeszli bo kasa mala byla albo ich zwolnili.

 

miedz w stanie oplakanym, swiatla nie ma, lte to zawias i nawet reklamy w tv juz nie te co mozna bylo sie posmiac .


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu


@masturnapisał(-a)

► Wpis, ze względu na poruszane zagadnienie, został tu przeniesiony z Pomysłów - Moderator Wiktor ◄

 

Więc nie będę już co 2-3 miesiące się pytał i mam spokój do końca roku.


Hmm. A co jeśli koniec roku jest za trzy miesiące?


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Dostępność światłowodu

To może podziel się tym numerem do działu inwestycji. Na pewno wiele osób skorzysta i podpyta się w swojej sprawie  😁


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dostępność światłowodu

Czyli te same info co na BOK.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

Dostępność światłowodu

Tylko, żeby Ciebie tak nie zbywali co pół roku.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Dostępność światłowodu

Wchodzę świeżo w temat (mieszkam na ostatnim osiedlu Krakowa z domkami jednorodzinnymi), mam problem nie tylko ze światłowodem, ale ogólnie z internetem. Jestem klientem netii, raz się ktoś ze mną kontaktował z Orange i o coś tam pytali i powiedziałem im, że mam umowę na czas nieokreślony i jak tylko będzie światłowód, albo chociaż VDSL to od razu zmieniam operatora (bo mogę - umowa na czas nieokreślony)

 

Dziś otrzymałem odpowiedź z UKE, pytałem o dostępność światłowodu oraz możliwości rozbudowy linii, proszę bardzo:

 

W piśmie podnosi Pan również kwestę chęci skorzystania z szybszego Internetu w miejscu
zamieszkania. Informuje, że w sprawie usługi dostępu do sieci Internet w technologii
światłowodowej z większą przepływnością, Prezes UKE nie posiada kompetencji do
nakazania operatorom telekomunikacyjnym modernizacji i rozbudowy swoich sieci
telekomunikacyjnych, a jedynie poprzez działania regulacyjne może wspierać rozwój
konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, co powinno przekładać się na rozbudowę sieci
telekomunikacyjnych na obszarze całego kraju. Jednakże wskazać należy, iż usługi
telekomunikacyjne mają charakter komercyjny, operatorzy inwestują w rozwój sieci
i technologie w konkretnych lokalizacjach, jeśli istnieje uzasadnienie biznesowe, iż przychód
z usług świadczonych klientom, pokryje koszty inwestycji.

 

Na stronie UKE (tam z mapką) sprawdziłem, że do końca 2020 roku inna firma ma doprowadzić światłowód, więc zadzwoniłem do tej firmy, podałem dokładny adres i usłyszałem, że nie mają w planie w ogóle ciągnąć tam światłowodu...

Więc z tego co wynika o swoim światełku mogę tylko pomarzyć Emotikon: Obojętny