Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie


@Piotrekk85napisał(-a)
Nie pomagam w indywidualnych sprawach w danych, które nie są publicznie dostępne w sieci. Może mam jeszcze opublikować na forum komórki do wszystkich dystrykt menedżerów? 🤦‍♂️

Możesz, tylko co to pomoże?

Taki DM jeden z drugim przeważnie nie mają pojęcia o niczym.

Liczy się tylko exel dla nich 🤑🤑🤑


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Nic. Poza tym w tym roku inaczej wszystko się kręci. Bardziej chciałem pokazać, że uzyskanie konkretnej odpowiedzi "dlaczego" jest nie zdobycia. Nie ma obowiązku prawnego na uzasadnienia inwestycji i tyle.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Też uważam że to bląd -  biorąc pod uwagę, że w klatce drugiej skrajnej (w której jest OPP) też nie było usługi mniej więcej do marca.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Dwa lata temu w mojej miejscowości założono światłowód w ramach akcji FTTH dla szkół . W dwóch niedaleko mnie również. W marcu tego roku w okolicach szkoły zaczęto instalować OPP i podłączać abonentów. W maju się zdenerwowałem bo dowiedziałem się, że połowa mojej miejscowości nie będzie ujęta w tym planie, bo jesteśmy po drugiej stronie ruchliwej trasy krajowej. Zacząłem drążyć i szukać informacji o tym projekcie. Dzięki forum znalazłem w pliku pdf na stronie POPC mój adres. Grzebałem dalej i wysłałem zapytanie w formularzu rejestracyjnym o termin wykonania mojej inwestycji, bo ten z pliku upłynął z dniem 31 lipca. Po około tygodniu dostałem maila zwrotnego, że przesunięto terminy do 31 stycznia 2021. Jednocześnie podczas reklamacji dowiedziałem się od montera, że światłowód z mufami do OPP już jest w studniach w drodze głównej niedaleko mego domu. Będę drążył dalej, bo monter o ile ale złapać jakiś kontakt do inwestycji. Trzeba uważać, bo powiedział, że jak robili po drugiej stronie OPP i podłączenia to kilka ulic opedzili w trzy dni na gotowo. Ma przekazać, że ja mam podbudowę do przyłącza (rurę HDPE) i pomogę jakby co....

Działam więc dalej i jestem do tej myśli, że do stycznia to już dawno będę pracował na FTTH 😁


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

frvrtm ----- Z tego co napisałeś widzę że cały blok został okablowany. Klasyczna instalacja czyli OPP i skrzynki MSN w każdej klatce. W pionie jeśli nie ma kabla łatwego dostępu to znaczy że monter będzie prowadził osobne kable do mieszkań prosto z MSN-ki. Dlaczego Twojej klatki nie ma w systemie nie wiem. Prawdopodobnie to jakiś błąd. Proponuję udać się do Spółdzielni i poprosić o skan umowy na udostępnienie nieruchomości zawartej z Orange lub jeśli pamiętają to o nr telefonu z kim były prowadzone rozmowy. Następnie zadzwoń do tej osoby i powiedz jak sytuacja wygląda i że chcesz mieć usługę. Jest duża szansa że Ci pomoże albo poda numer do kierownika Inwestycji. Jeśli dobrze rozumiem to mieszkasz w Tychach ? Jeśli nie to napisz do mnie na PW.