Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do internetu światłowodowego


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Dostęp do internetu światłowodowego

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie dostępu do internetu światłowodowego. Przeprowadziłem się z jednego osiedla (na obrzeżach Bydgoszczy tutaj rok temu lub dwa podłączyli światłowod) bardziej do centrum i jakie było moje zdziwienie że w centrum miasta w moim budynku nie ma dostępu do internetu światłowodowego. Robiąc rozeznanie w terenie popytałem ludzi z  sąsiadujecych budynków i o dziwo budynek z którym mamy wspólne podwórko oraz wjazd/bramę na to podwórko, posiada internet światłowodowy. Między budynkami w linii prostej w najwęższym miejscu jest z 5m odległości w najdalszym może 15m? Zadzwoniłem do orange z pytaniem o internet światłowodowy pod moim adresem to Pan Konsultant zaproponował mi UWAGA szalone 10mb internet. No powiedziałem że nie mogę sobie na taki internet pozwolić ponieważ jako osoba niepełnosprawna pracuję zdalnie i potrzebuje dobrego i stabilnego łącza - Pan po chwili namysłu że okej on w moim imieniu zlozy zapotrzebowanie na światłowodow - okej mówię dobrze jeszcze tam nie mieszkam dopiero za miesiąc się wprowadzam i pytam ile czasu ile czasu potrzeba na odpowiedź czy jest taka możliwość podłączenia internetu do budynku/lokalu. On że 2-3tygodnie. Więc byłem spokojny chociaż o odpowiedź czy to da radę- ale już szukam pomocy gdziekolwiek nawet tutaj na forum bo mija ponad półtora miesiąca a z jakiejkolwiek informacją odpowiedzi brak. Czy są jakieś terminy na odpowiedź? Termin na sprawdzenie czy orange to zrobi przez technika? Bo aktualnie nie wiem co mam zrobić- zero kontaktu i informacji... 

27 ODPOW. 27

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Dostęp do internetu światłowodowego


@BartasBDGnapisał(-a)

...

zlozy zapotrzebowanie na światłowodow

...

ile czasu potrzeba na odpowiedź czy jest taka możliwość podłączenia internetu do budynku/lokalu. 

...

Czy są jakieś terminy na odpowiedź?

...


IMHO żadnej odpowiedzi na złożenie zapotrzebowania na światłowód nie będzie. Obawiam się, że albo konsultant umyślnie wprowadził Cię w błąd, albo źle go zrozumiałeś. W przypadku bloków mieszkalnych/kamienic o tym, czy światłowód będzie doprowadzony decyduje splot różnych okoliczności. Zapotrzebowanie zgłoszone przez jednego potencjalnego klienta na pewno nie będzie kluczową okolicznością. Trzeba drążyć i szukać dojść, rozpoczynając od rozmów z właścicielem/zarządcą tej i sąsiedniej kamienicy. Może uda Ci się ustalić skąd decyzja o podłaczeniu jednej a niepodłączeniu drugiej (i ewentualnie jakie są widoki na zmianę decyzji). Konsultant widzi tylko, że w systemie nie ma Twojego adresu i na tym kończą się jego kompetencje.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG proponuję jeszcze podpytać na infolinii w sprawie światłowodu. Mam sytuację podobną w zabudowie wielorodzinnej. Podając pełny adres, też mam tylko dostęp do internetu na miedzi, natomiast na klatce schodowej jest linia światłowodowa w odległości 10 cm od futryny drzwi wejściowych. Po dłuższym drążeniu tematu, okazało się, że jeżeli przed numerem mieszcz dodana zostanie litera "U" przy składaniu zamówienia, może być podłączony internet światłowodowy. Sprawdź jeszcze raz na infolinii Orange, zakładając, że trafisz na kompetentnego konsultanta.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Dostęp do internetu światłowodowego

Dziękuję za odpowiedzi,

Rozumiem tzn w naszej kamienicy nie ma internetu to wiem od naszego zarządcy, jak dopytywałem przed wprowadzeniem się to odpowiedź była śmieszna i ironiczną dla mnie "każdy ma swój internet" ... tylko obstawiam że kontakt z zarzadcą/właścicielem sąsiedniej kamienicy nic mi nie da, bo co mi on powie? Bardziej mnie zastanawia fakt że w naszej kamienicy od "ulicy" jest apteka- firma i wątpie żeby opierali się na miedzi lub internecie mobilnym... a jeszcze taka ciekawostka bo pisalem nawet do nexery ponieważ w drugą stronę od nas niż tam gdzie jest światłowod, jest działka nie zabudowana/nie zamieszkana (rośnie sobie piekna bujna roślinność) I według nexery i ich mapy tam podłączają swiatlowod 😅 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG Wspomniałeś Nexerę. Może te lokalizacje budowane są z projektu POPC, a wtedy to zmienia postać rzeczy. Nie raz czytaliśmy o takich sytuacjach, gdzie w jednym domu w różnych klatkach schodowych jest dostęp do FTTH, a w innych nie ma. Nic nas tu nie zdziwi (za bardzo). Podaj adres kamienicy, może coś wygrzebiemy, a wtedy dokładnie powiemy co robić


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG  w Bydzi (i nie tylko) jest więcej takich "kfiatków", poczytaj np. ten wątek Rozwiązano: Usunięcie adresu z Nexery. - Nasz Orange


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG. Obstawiam że wina leży po stronie zarządcy lub mieszkańców skoro powiedział Ci "każdy ma swój internet". Przez taką postawę wiele budynków czy kamienic nie uzyskało światłowodu na własne życzenie. Orange na siłę nikogo nie zmusza do podpisania umowy. A później jak inwestycja się kończy to jest już po zawodach.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Dostęp do internetu światłowodowego

Tak wspomniałem nexerę, bo tak mi z programu Polska Cyfrowa "podpowiedzieli" i zacząłem dalej szukac skoro tak jak czułem, konsultancji orange też lecą ze mną w kulki ...

 

Adres mój to ul. Grunwaldzka 71,85-239 Bydgoszcz. Super dziękuję wszystkim za jakąkolwiek pomoc i informacje które mi podpowiedzą co mogę zrobić.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Dostęp do internetu światłowodowego

Rozumiem, a czy jak orange pyta zarządcę/mieszkańców to koszty związane z inwestycją dzieli albo obciąża mieszkańcow/ wspólnotę? 

Jeszcze tylko dodam że światłowod jest pod adresem Grunwaldzka 73 i tak jak mówiłem jest to budynek z nami mający wspólne podwórko i wjazd na to podwórko 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG Nie. Całość inwestycji pokrywa operator czyli w tym przypadku Orange. A czy 71 i 73 łączą się piwnicami bezpośrednio lub ścianą w piwnicy?