Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 45
  • 0

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

Witam,

Planuje zakup działki, wzdłuż niej ciągnie się droga gminna na której Orange ma poprowadzony światłowód, na infolinii i w biurze Panie mówią mi że nie ma możliwości przyłączenia żadnych nowych lokalizacji po rozpoczęciu oraz zakończeniu prac Orange (w sensie dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym) czy to jest prawda ? By zostać podłączonym musi już istnieć zamieszkały budynek z nadanym adresem by była możliwość przyłączenia ?

 

Trochę to dla mnie dziwne że Orange nie ciągnie więcej nitek z myślą że w przyszłości powstaną tu nowe domy z chęcią przyłączenia do sieci.

 

Jeżeli ktoś zorientowany w temacie to prośba o odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

_______________________

Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 289
  • 4

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

Według Orange i UKE jest potrzebny adres, nie dom.

 

Idź do gminy i poproś o adres - ja tak zrobiłem. Może będziesz musial uzyskać pozwolenie na budowę lub postawić jakis tymczasowy blaszak lub wejście do ogrodu. Poczytaj przepisy. Wiele rzeczy może dostać adres, nie tylko dom. A może się nie przyczepią i dostaniesz na pustą działke.

 

Dodatkowo - nie musisz być właścicielem by złożyć wniosek o nadanie adresu.

 

Z tym adresem idz do orange i UKE.

 

W Orange normalnie przyjmą wniosek o założenie światłowodu jak masz adres.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

@adriank13  Tak byłoby najlepiej, ale najpierw powinien się znaleźć w bazie adresów gminy. Po wybudowaniu można wnioskować o dodanie do któregoś z projektów operatorskich lub unijnych. W przypadku inwestycji własnych wystarczy, że adres zgłosisz w tzw popycie na usługę Orange  na stronie operatora..  w przypadku projektów unijnych możesz wnioskować o dorejonizowanie adresu.  Wiele zależy od szczęścia, ale jak nic nie zrobisz, nie  będziesz miał dostępu.  Warto również przy budowie pomyśleć o wykonaniu drogi dla przyłącza usług. Trzeba zobaczyć jak wykonywane są instalacje ( napowietrzna instalacja po słupach, czy wkopywane na posesję kable podziemne) i samemu zadbać o przygotowanie do przyszłych prac, szczególnie dla tych podziemnych. Można zakopać odpowiednią rurę  od budynku do płotu ( np do skrzyneczki w ogrodzeniu) I klopot z późniejszymi podłączeniem z głowy. W przypadku podwieszek warto pociągnąć rurkę do wewnątrz domu na przyszłość, aby nie ciągnąć kabla po zewnątrz i nie dziurawić elewacji...

Budując dom warto przewidzieć sieć LAN z zapasem na Access  Point i telewizję. 

Jakby co, pytaj. Są tu fachowcy od sieci 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

@adriank13  mnie taka odpowiedź ze strony Orange raczej nie dziwi, bo niby jak i do czego mieliby wykonać instalację/przyłącze technicy 🤔 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 45
  • 0

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

Dziękuję za odpowiedź,

Jeśli chodzi o sieć to tutaj będzie pod ziemią, ja oczywiście z swojej strony mogę zrobić wszystko by przygotować podłączenie (wyciągnąć peszel na kabel do skrzynki) mogę nawet pociągnąć przez drogę prywatną jak trzeba, kwestia tego jakie są szanse na przyłączenie od Orange po zakończeniu prac ? Projekt był chyba realizowany z środków POPC2 (z tego co się orientuję, ale może się mylę) można się tego gdzieś dowiedzieć ?

 

Ja rozumiem że nie ma domu więc nie ma gdzie tego przyłączyć ale dla mnie to dziwne że jeżeli chcesz być podłączony do światłowodu to najlepiej wybudować dom i czekać 15 lat aż będzie jakaś inwestycja i może Cię przyłączą o ile dowiesz się o tym w miarę wcześnie i dasz informacje że chcesz.

 

To wygląda jak wymiana informacji w średniowieczu 😉

 

Przecież to oczywiste że jeżeli ciągnie się światłowód przez drogę gdzie są działki na sprzedaż i MPZP na budowę domów to w przyszłości ludzie będą chcieli się przyłączyć. Nie rozumiem czemu po zakończeniu pracy Orange miało by takiej możliwości nie udostępniać ? Związane to jest z samymi kablami czy jak ? W sensie muszą mieć podłączenie ? Nie mogą wyciągnąć nitek na zapas ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

@adriank13 tu masz pelna informacje z kontaktami do popc 

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

Przyłącze do domu rób rurą arot z pilotem lub hdpe. Niemartw się na zapas. Jak wybudujesz, dom zapewne skończy się katencja dla popc I sieć będzie  we władaniu beneficjenta czyli Orange, więc odłączając bez problemu o ile będą rezerwy. Popc buduje się z zapasem, więc będą 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 45
  • 0

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

Dziękuję za pomoc,

 

Ogółem to nie widzę nigdzie słupka przy domu sąsiada ale na stronie Orange możliwość podpięcia jest.

 

Przy dorejonizowaniu adresu znaczenie ma gdzie stoi ostatni słupek czy jak daleko oddalony jest budynek od ostatniego budynku możliwego do przyłączenia ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

@adriank13  to już znajdą służby techniczne. Aby ułatwić zadanie zrób wszystko na Swojej posesji.  I tak więcej nie możesz...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 45
  • 0

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?


@agat13napisał(-a)

@adriank13  to już znajdą służby techniczne. Aby ułatwić zadanie zrób wszystko na Swojej posesji.  I tak więcej nie możesz...


Dzięki za pomoc, no nic pozostało liczyć że w przyszłości uda się podłączyć.

 

Pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

@adriank13  szczerze? Myślę, że się uda. Zanim wybudujesz, do nasycenie usługą wzrośnie i operatorzy będą na rzęsach  stawać, aby złapać klienta...wejdą do gry nowi gracze i konkurencja się zwiększy..

Jeszcze nieraz zapukają do drzwi  z ofertą

Przygotuj się na różne warianty, aby później  nie ryć w ziemi i przy okazji np zasilania czy domofonu do bramy zakop jedną rurę  na posesji więcej, taką dedykowaną dla ftth 

Pr,ygitowanym szczęście sprzyja..

 

Anonim

Nie dotyczy

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

@adriank13  dom to musi mieć już też numer, taki w surowym stanie Orange ci nie podłączy na do światłowód 😄