Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 45
  • 0

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

Muszę myśleć pozytywnie.

Sytuacja jest taka że pracuję zdalnie więc bez dobrego światłowodu u mnie nie ma sensu budować w danej lokalizacji domu, ale w inny sposób tego zrealizować się nie da. Zadzwoniłem do Orange i kazałem zgłosić już zapotrzebowanie przy numerze działki na chęć podpięcia.

 

Zobaczymy jak to będzie w przyszłości, tak jak mówisz, przygotowany ubezpieczony więc wyciągnę dodatkowo rury by minimum jeden/dwa kable były wolne jeszcze na "w razie w"

 

Odnośnie braku numeru to racja bo pewnie muszą gdzieś tą usługę zarejestrować czy tym podobne.

 

Także postaram się wszystko przygotować i liczyć na lepsze czasy 🙂

 

Dziękuję wszystkim za pomoc 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

@adriank13  podpowiem, że widzialem usługi nie na numer domu i ulicę, a na numer działki, więc kombinuj...

To legalne  jest i spotykane u operatorów...Najlepiej dogadasz się z obrotnym konsultantem w Salonie stacjonarnym..Powodzenia 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 45
  • 0

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

Właśnie sąsiad mi mówił że on ma podpisane z Orange przyłączenie dla nabywcy swojej działki, a tam nie ma żadnego budynku.

 

Problem jest taki że w mojej okolicy to Ci konsultanci to wiedzą mniej niż ja a jedyne co potrafią zrobić to wejść na stronę Orange z zasięgiem i sprawdzić czy jest czy nie ma dostępności...

 

Może natrafię w końcu kiedyś na porządnego konsultanta i uda mi się coś załatwić, no nic pewnie będę próbował dalej.

 

Może coś się uda, a jak nie to ewentualnie będę jeszcze próbował pocztą pantoflową jakiegoś dobrego konsultanta ogarnąć.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

@adriank13 Będzie dom będzie temat. W szczere pole żaden operator niczego nie wybuduje. Co do planowania i owszem planuje się z pewną rezerwą na przyszłość ale czy w konkretnym miejscu będzie możliwość podłączenia to wiedzą tylko służby techniczne. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 45
  • 0

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

Rozumiem, jednak nie mogę planować tego inaczej, posiadam firmę i ustalone kontrakty które muszę wykonać, są kary umowne itd. nie jest to zabawa 😉

 

Nie mam możliwości realizacji kontraktów bez światłowodu, bezprzewodowy ma to do siebie że raz jest a za chwilkę wiatr i go nie ma, a dla mnie stałe łącze jest obowiązkiem ze względu na pracę.

 

Myślałem że żyjemy w takich czasach że można sobie zapewnić informacje o podłączeniu jeszcze przed kupieniem działki i budową, ale widocznie się pomyliłem 😉

 

Trzeba po prostu się budować i liczyć na to że może w ciągu 15 lat dociągną mi światłowód, chociaż w sumie wtedy to nie ma już znaczenia bo po tygodniu opóźnienia z kontraktem mogę skakać do Wisły przez kary umowne.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?


@adriank13napisał(-a)

Myślałem że żyjemy w takich czasach że można sobie zapewnić informacje o podłączeniu jeszcze przed kupieniem działki i budową, ale widocznie się pomyliłem 😉


Niestety nie ma takiej możliwości. Dziś klient mówi że na 1000% procent wybuduje dom i weźmie usługę a jutro okaże się że tylko tak sobie mówił. Jedyna rada to rozważnie planować budowę domu. Rozeznać teren czy jest w pobliżu sieć telekomunikacyjna kogo i jaka. Ilu jest potencjalnych operatorów itd. Reszta to wróżenie z fusów.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 45
  • 0

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?


@mardernapisał(-a)

@adriank13napisał(-a)

Myślałem że żyjemy w takich czasach że można sobie zapewnić informacje o podłączeniu jeszcze przed kupieniem działki i budową, ale widocznie się pomyliłem 😉


Niestety nie ma takiej możliwości. Dziś klient mówi że na 1000% procent wybuduje dom i weźmie usługę a jutro okaże się że tylko tak sobie mówił. Jedyna rada to rozważnie planować budowę domu. Rozeznać teren czy jest w pobliżu sieć telekomunikacyjna kogo i jaka. Ilu jest potencjalnych operatorów itd. Reszta to wróżenie z fusów.


W sumie racja 90% ludzi tak robi i nie dotrzymuje słowa więc operatorom też nie ma się co dziwić, taki nasz kraj 😉

 

Ogółem w pomorskim i okolice Gdańska to jest tylko Orange z racji projektu unijnego więc na innych dostawców nie mam co liczyć. Pozostało tylko marzyć o tym by zostać podłączonym po budowie.

 

W takiej sytuacji to chyba lepszym rozwiązaniem będzie szukanie działki blisko nadajnika by mieć chociaż w miarę opcje skorzystania z bezprzewodowego przy zamontowaniu 821 anten.

 

Bo w szybkie podłączenie po budowie nie chce mi się wierzyć (o ile kiedykolwiek został bym podłączony).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

@adriank13 Nie po, a w trakcie 🙂 Załatwiać trzeba zacząć wcześniej


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 45
  • 0

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

Racja, tylko teraz w takiej sytuacji już światłowód nie staje się priorytetem przy szukaniu odpowiedniej lokalizacji, bo co mi po tym jak szansa na przyłączenie jest 50 na 50, więc w sumie bez różnicy czy jest czy go nie ma bo szansa na podłączenie po realizacji budowy i tak jest mała 😉

Anonim

Nie dotyczy

Dom musi powstać zanim Orange zaplanuje inwestycje by zostać podłączonym, czy to prawda?

@adriank13  szukaj działki gdzie niedaleko jest światłowód czy osiedle, nadajniki LTE też fajnie jak są blisko, wtedy jest alternatywą, bez domu działki ci nie dodają do projektu 😎