Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 7
  • 1

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

Temat przeniesiony do kategorii z lepiej dopasowanymi etykietami - moderator Mikołaj

Wiem, pytanie zadawane było już setki razy …

 

Mam pecha i mieszkam poza zasięgiem "centrali" VDSL. U mnie jest ADSL 10 mb/s, 800-1200 metrów dalej mają ADSL+ 20mb/s, a 2,5 km dalej VDSL 80mb/s . 50m dalej biegnie światłowód 1gb/s (nie mogą poprowadzić na wyższe piętra bloku, działa tylko na parterze). Sprawdzałem LTE w speed teście → niesamowite 10.25 mb/s pobieranie i 2.58 mb/s wysyłanie … jeśli nie liczyć wysyłania to nie różni się niczym od mojej Neostrady. Mieszkam w mieście (Gdynia). W internecie pisze, że maksymalna prędkość LTE to 300, a nawet 600 mb/s … i to w artykułach z 2016. Więc skąd u mnie taka niska ? Już nie mówię nawet o 600 ale 30 mogliby dać.

 

I teraz moje pytanie → potrzebny mi internet z stabilnym 50mb/s do streamowania gier z Geforce Now, ewentualnie z Steam Linka. 10mb/s (moja neostrada/LTE) kompletnie się nie nadaje. Jest jakiś sposób by uzyskać potrzebną prędkość ? Nie wiem … dobudować dodatkową stację przekaźnikową VDSL/LTE czy coś (wolałbym VDSL, LTE jest trochę drogie). Albo (wiem, na forum orange tak nie wypada) gdzie znaleźć innego operatora z większą szybkością.

 

PS : Na pocieszenie dodam, że Neostrada działa u mnie stabilnie → od 1 MB/s do 1.4 MB/s (sprawdzane na Steamie). Jestem jednym z niewielu, którzy nie narzekają na spadki prędkości.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

@onliniak 

Adres do korespondencji

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

 

Zawsze możesz wysłać, jednak sieci miedzianej już się nie buduje. Jak już, to światłowód.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

Jeśli we wpisie używasz różnych jednostek, to najpierw sugerowałbym je ujednolicić ile wyciągasz. Bo 1 MB/s to 8 Mb/s.

Co do Gdyni - część tego miasta ma spore pogorszenia i zakłócenia. Z drugiej strony prędkości wydają się małe. Nie masz jakiś lejków? Warto też sprawdzić kategorie LTE używanego sprzętu. Ay osiągać prędkości wysokie też trzeba mieć urządzenia o wysokie kategorii LTE. Jeśli urządzenie kosztowało mniej niż 500 zł, to wiele nie można oczekiwać.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

@onliniak Prędkości 300Mbit i więcej to oczywiście możliwe, ale w laboratorium. Z jednej stacji LTE korzystają setki ludzi. Pasmo dzieli się pomiędzy nimi. Sprawdź tutaj czy stacje najbliżej Ciebie posiadają więcej niż jedno pasmo http://beta.btsearch.pl

Aby osiągnąć większe prędkości na LTE potrzebujesz sprzętu możliwie najwyższej kategorii, agregacji częstotliwości i oczywiście stacje w okolicy muszą to wspierać.

Zauważ, że prędkość LTE pływa. Wieczorami jest najwolniejsza, w nocy najszybsza.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 7
  • 1

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

Dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Moja wina → MB/mB = mega bajt, mb = mega bit.

 

Co do stacji → mam w okolicy 4 Orange, 4 Tmobile, 2 Play, 2 Aero.

Orange ma jeden maszt na 4 częstotliwości (1800, 2100, 2600, 800) i 3 pojedyncze na jednym maszcie (?) (1800, 2600 i 2100). Według map google pojedyncze 1.2 km i poczwórna 1km ode mnie.

 

Co do telefonu → mam zupełny złom, huawei y3 ii (lua l21 z 2016). Wątpię by miał obsługę kilku częstotliwości. O podziale na wszystkich użytkowników wiem, dlatego piszę że liczę na nie więcej jak 30 mb/s. W najlepszym razie myślę że doszłoby do 60 mb/s … tuż pod nadajnikiem ? Ale nie dalej jak 300m od niego. Nie wiedziałem że dzieli mnie aż taka przepaść, myślałem że droższe modele są do prędkości 100mb/s i więcej przy sprzyjających okolicznościach. Reszta urządzeń wspiera jedynie 3G. Kiedyś robiłem testy na Playu (dwa nadajniki potrójne 1800/2100/2600, kilkaset metrów dalej od Orange) to wychodziło podobnie, dopóki nie doładuję konta to wyników nie powtórzę.

 

Co do nocy → równo o 23:00 miałem 15 mb/s pobieranie/wysyłanie. Ogólnie nie spada poniżej 10 mb/s. I zazwyczaj wysyłanie przewyższa pobieranie. Tak się chciałem tylko dowiedzieć jaką prędkość mają inni. Transferu mam jeszcze 2.7 GB, więc to nie problem. Zasięg LTE 3 na 4 kreski przy oknie i jedna/dwie kreski w pomieszczeniu. Zwykły zasięg (bez transmisji danych) to w tej chwili 1 kreska, zwykle dwie/trzy. Przyznam, że testy prowadzę od dzisiaj, ostatnie robiłem bodajże w zeszłym roku i przy ściąganiu gier ze Steama było nieco powyżej 2 MB/s (to powinno być 20-25 mb/s).

 

No cóż … widocznie muszę się podszkolić z wiedzy o sieciach LTE i znaleźć inny telefon.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

Przy odległości 1 km to już telefon inny nic nie da. Ew jakaś antena zewnętrzna ale to trzeba dobrze dobrać i skierować na nadajnik

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 7
  • 1

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

Dzięki za pomoc, w zewnętrzne anteny nie będę się bawić. Może gdybym widział nadajnik ale na ślepo ? Za dużo liczenia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

A masz sąsiadów w okolicy? Z czego oni korzystają?

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 7
  • 1

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

Jak tak teraz o tym myślę to zakładanie tego tematu nie miało najmniejszego sensu.

 

Z czego korzystają sąsiedzi nigdy mnie zbytnio nie interesowało ale tak pobieżnie → Ci którzy mają szczęście korzystają ze światłowodu, ci którzy mają mniej z Neostrady, kilka lat temu miałem Multi Medię (60 mb/s w cenie 10 mb/s z Neostrady ale był jakiś problem że inaczej pisali w ulotce, inaczej rachunki liczyli), ostatnio widziałem ogłoszenie, że Vectra czy coś takiego prowadzi jakieś prace w okolicy.

 

LTS 1MB/s do okazjonalnego wysłania kopii plików na Mega/Dysk Google jest rozsądnym minimum. Szybciej nie będzie, przynajmniej dopóty dopóki jestem na skraju wszelkich nadajników (nowych nie będzie się opłacać dodawać). Nawet jeśli mapy Google liczą odległość według ulic, a sygnał leci po linii prostej to wszelkie budynki po drodze lekko go wydłużają.

 

Co do internetu stacjonarnego (Neostrada) → tak na wszelki wypadek, gdzie można zgłosić chęć budowy nowej stacji (DSL) ? Teoretycznie jeśli jest światłowód to z Neostrady nikt nie skorzysta ale z drugiej strony jeśli u mnie jest max 10mb/s to znaczy, że moja okolica jest poza zasięgiem.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

@onliniak 

Adres do korespondencji

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

 

Zawsze możesz wysłać, jednak sieci miedzianej już się nie buduje. Jak już, to światłowód.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

@onliniakOrange teraz buduje tylko FFTH DSL i VDSL nie jest rozbudowywane .