Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9003
  • 45

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Chyba źle zrozumiałeś kolegę. Dał Ci przykład że przy takiej masowej pracy nie będziesz już się ekscytował ani dopieszczał kabelka na elewacji budynku i zastanawiał się czy klient będzie zadowolony z twojej pracy tylko wykonujesz co masz do wykonania i udajesz się do następnej roboty. Ot zwykła rutyna.  


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7621
  • 30

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?


@mardernapisał(-a)

wykonujesz co masz do wykonania


czyli dopieszczasz kabelek na elewacji budynku

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12916
  • 53078
  • 611

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

@marder Może masz racje, źle zrozumiałem...tylko taki już jestem, że lubię wszystko dopinać na ostatni guzik.. i nie wracać na reklamacje. A rutyna nie przeszkadza być dokładnym w robocie..

Może usprawiedliwia mnie to, że byłem pracoholikiem ??? 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

WIARA CZYNI CUDA.
Dziś słowo ciałem się stało.
Przyjechało dwóch sprytnych i sympatycznych młodych ludzi i zainstalowali wszystko tak jak chciałem.
Ładnie poprowadzili kabelek światłowodowy wprost do sieciowej skrzyneczki.
Mogę i z ONT i bez ONT, jak sobie podłączę tak będę miał.
Teraz mierzę po gigabitowym ethernecie
Prędkości 603 Download i 332 upload.
Tak narzekają na forach na Funbox 3, a to całkiem fajny router.
Jak widzę to co potrzebuję mogę skonfigurować.

Tak że casa finita.

Wszystkim, którzy w bezpośredni lub pośredni sposób przyczynili się do sfinalizowania sprawy, bardzo dziąkuję.

Życzę też wszystkim, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji, aby podobnie jak w moim przypadku, w rozsądnym czasie dotrwali do szczęśliwego finału.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Gratulacje!

Proszę podziel się w jaki sposób udało Ci się to osiągnąć? Jestem w podobnej sytuacji obecnie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

A ja mam pytanie z innej beczki. Kiedyś czytałem na forum o temacie w którym autor twierdził, że go nie podłączyli chociaż był na liście dlatego, że odmówił podpisania umowy bo miał internet od innego dostawcy. Ktoś coś kojarzy? Nie mogę znaleźć tematu a bym sobie znowu poczytał bo jestem w podobnej sytuacji z tym, że jeszcze nie zdecydowałem czy podpisywać i płacić dwóm dostawcom i mieć pewność, że światłowód będzie, czy się wstrzymać. Kabel już w domu, ale umowy jeszcze nie podpisywałem.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7621
  • 30

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Poszukaj wątku, który ma w temacie "bardzo brzydkie praktyki Orange", czy jakoś podobnie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Przykład z mojej wsi. Kopieta była w Orange. Zmieniała na Netię.  Pierwszy miesiąc był oki. Potem się zaczęło. trzaski na linii brak sygnału rozłączania rozmów  utrata internetu wolny internet zrywanie internetu.  Opieszałość w naprawach.  Tak było cały czas. Infrastruktura Orange czyli byłej tpsa .   Uwaga  po tym wszystkim wróciła do Orange.  I bum nagle jak ręką odjął wszystkie utrudnienia znikły. Wszytko działało jak powinno.  Dodam  od siebie:  Zmiana operatora na netię nie powoduje zmian i urządzeń. Zmiania sie tylko osoba rozliczęń w tym wypadku z Orange do Netii.   Więc co to było?  Czary mamy a może kable zachorowały  na Netii bo kładła je Tpsa. Proste  celowe działania. Teraz takie działania odchodzą od norm bo wiedza społeczeństwa jest większa a i wykrywalność takich zachować też.   Teraz jest opcja w postaci opieszałości  bo niby zawaleni są robotą i ewentualnie jest taka że jednemu podłączy się szybciej a drugiemu wolniej. A to brak części a to brak pracownika a to kolejka.  Konkurencja zawsze jest -jak nie jesteś z nami to jesteś przeciwko nam. A jak jesteś przeciw nam to możesz poczekać.  Życie. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Pecha miała. Mój znajomy póki nie miał światłowodu, siedział na Netii do 10Mb/s pare lat i zero awarii, a do tego jeszcze miał 5ms pingu do warszawskiego speedtestu, gdzie przed przejściem z Orange do Netii miał po 20+ms (czyli przeplot o około 15ms). Czyli włączyli mu najniższy możliwy przeplot, bo grał sobie w CS'a 1.6 a potem CSGO i o to poprosił by mieć jak najniższe opóźnienia w grach Online, w Orange robili z tym problemy i nie chcieli włączyć, w Netii bez problemu. Potem przeszedł na Orange światłowód a pingi miał gorsze jak na Netii do 10Mb/s. Teraz jest na kablach Orange, u operatora konkurencyjnego i znowu ma fajne opóźnienia.. 😉 I co ciekawe, nie ma od 2 lat w ogóle awarii, co w Orange na światłowodzie zdarzało mu się to parę razy w roku, a niby te same kable w miejscu zamieszkania.. 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

@-brtk-  Nie miała pecha- nie tylko ona walczyła z takimi przypadkami było o tym głośno Jka pamiętam ona albo jej znajoma z p[odobnymi problemmi zrobiła spora aferę medialną wtedy.  Były czasy Tele2 Netii  i atak dalej gdzie konkurencji było sporo.    Teraz już nie praktykuje się tej praktyki. Jedynie to opieszałości lub zwalanie że nie ma ludzi bądź koszty i ewentualnie tak jets ale kolejka.  Ewentualne  opory w necie bo słaby bo pingi to z powodu przeciążeń.