Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

Hej

Jeszcze kilka miesięcy temu rozważałem przedłużenie umowy z podniesieniem prędkości z 600 do 1gb problem był w tym że w konfiguratorze oferty można było wyklikać 1GB a jak pisałem do konsultanta to dostawałem info że 600mb to max. 

Wiem że orange obecnie wycofało się nawet z próby dostarczania 1GB na infrastrukturze innego operatora to raczej definitywna decyzja czy można spodziewać się zmiany w tej kwestii?

P.S Jak była ta promocja pierwszy rok płacisz  jak za 300mb to chciałem kliknąć ten 1GB w konfiguratorze oferty i zobaczyć czy mi włączą ale odpuściłem :))

 

___________
* Temat przeniosłem z kategorii Internet domowy (etykiety: klient indywidualny, szybkość internetu) - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 337
  • 2

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

Temat wałkowany wielokrotnie: nie da się będąc całkowicie fair świadczyć usługi gigabitowej na ONT z portem 1GbE od operatora obcego, bo nigdy klient tego gigabita nie zobaczy. Przy telewizji nawet rzadko zobaczy 900Mb/s, ale to m.in. dlatego T-Mobile ma pakiet 900Mb/s, a nie 1Gb/s. 

 

Sieć ŚI różni się od innych sieci hurtowych głównie tym, że są na niej certyfikowane funboxy i omija się ONT. Z tego co się orientuję, w Orange nigdy nie dostanie się 1Gb/s i ONT, niezależnie czy na sieci własnej, czy obcej - 1Gb/s tylko z Funboksem. Oczywiście, z wyjątkiem osób, które potrafią sobie "załatwić".  

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19197
  • 55443
  • 750

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

@_Artek_ uważam, że będzie możliwy. To raczej kwestia konfiguracji ewentualnie wymiany urządzeń, być może podpisania umów. Może sprawy formalne, nie tylko sprzęt blokują wyższe prędkości.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

@_Artek_  uważam, a nawet jestem przekonany, że tak. Jednak nieprędko...

Wynika to z umów miedzyoperatorskich, które są podyktowane ekonomia. 

Przy zakupie sieci innego, mniejszego operatora nie ma z tym problemu, ponieważ to w końcu jednak firma, mimo, że sieć kiedyś była troszkę inaczej zarządzana( inny być może dostawca hurtowy samej sieci szkieletowej). Jeśli jednak to tylko wynajem infrastruktury, to który operator wpuści konkurencję na lepszych niż oferuje warunkach?

Póki inni operatorzy mają szybszy net i sami są cenowo konkurencyjni a zarabiają na wynajmie włókien, taki inny operator nie jest zagrożeniem. 

Zwróćmy uwagę, że wielcy operatorzy, którzy sami świadczą dostęp do netu udostępniają tylko to, co muszą, czyli to, co założyli że środków unijnych. To co mogą, zostawiają jednak dla siebie...

Tylko ci, co budują po to, aby udostępniać oferują całą sieć..

Kolejnym ograniczeniem będą ONT-y, które przy obcym operatorze są obowiązkowe, zostaje więc tylko 1 Gb/sek i więcej i tak ja razie nie otrzymasz na tego typu łączu...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

Tak jak mówię chciałem kliknąć ten 1GB i zobaczyć co się stanie.......ale potem formalności odstępowanie od umowy itd, nie chciało mi się w to bawić ;))


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

@_Artek_  sporo zależy od tego czyja to sieć. Niby SI też jest traktowany jak obcy operator ( dopłata za sieć innego operatora), a już 1 czy 2 GB/sek da radę zamówić jako "sieć własną"...czyż to troszkę nie przewrotne?

Na innym opie nie zamówisz typowo biznesowej usługi ( nie mówię o protezach) co też jest uwarunkowane umowami ( np inni takie usługi cenią drożej ) tak więc sporo do negocjacji przy jakichkolwiek zmianach...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5820
  • 23686
  • 198

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy


@agat13napisał(-a)

...

Niby SI też jest traktowany jak obcy operator ( dopłata za sieć innego operatora), a już 1 czy 2 GB/sek da radę zamówić

...


Na dodatek te 2Gbps na SI to nie wszędzie. Mnie to wygląda na ograniczenie biurokratyczne, nie technologiczne. Założone albo przez przypadek albo "na wszelki wypadek", ale odkręcenie tego to już jak w "Procesie" Kafki: w praktyce niewykonalne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

@j131  racja. Dlatego decyzje operatora są nieprzewidywalne, ale nie znając drugiego dna, uważamy je za nieracjonalne 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

Ale ja nie chce 2GB tylko 1GB a na infrastrukturze innego operatora max to 600mb 🙂

P.S Zamiast odpowiedz wcisnąłem rozwiązanie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

@_Artek_  to dość dalekie od rozwiązania...które tylko możemy przewidywać i gdybać na ten temat, bo aspektów jest wiele, a i tak się o tym nie dowiemy przed oficjalnym komunikatem operatora o fakcie gotowości do sprzedaży usług 1Gb/sek na obcych sieciach

O tym się oficjalnie nawet w Orange nie mówi...jako o tajemnicy handlowej i umowach ze specjalnymi klauzulami...

A wiesz co jest w tym najgłupsze? Że naprawdę można..... technicznie, ale system nie podstawia i już...

To tak jak z szacowaniem prędkości na miedzi. Mówią, że tylko ADSL do 10Mb)sek, a tak naprawdę i VDSL pójdzie czasem....


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5820
  • 23686
  • 198

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy


@_Artek_napisał(-a)

Ale ja nie chce 2GB tylko 1GB a na infrastrukturze innego operatora max to 600mb 🙂


Ale czemu nie chcesz 2G/s?