Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

@j131 Bo nie mam aż tak dużych potrzeb póki co, poza tym wiem że 2GB przez ONT nie przejdzie


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

@j131  ja bym tam nie chciał dlatego, że sąsiedzi by pytali jak mierzę 2Gb/sek na laptopie z kartą Gbeth 😉😂 i sami by 8Gb/sek zamówili...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5820
  • 23686
  • 198

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

@_Artek_ 

Ano racja.

Był tu kiedyś, i pewnie jest gdzieś głęboko zakopany temat - rzeka poruszający podobny problem. Tam chyba chodziło o możliwość nie brania modemu operatora i, oczywiście kwestię ONT. Nie pamiętam czy to dotyczyło "obcej" sieci czy nie, ale OP bujał się z problemem obcinania mu transferu do 600Mbps mimo początkowej umowy na 1Gbps. Trochę na własne życzenie, ale przeboje miał niezłe. Morał: lepiej nie próbować działać anty-systemowo, bo się można przejechać. Nie da się to trudno, może kiedyś będzie się dało. Regularnie w czasie wolnym bombardować konsultantów na czacie, a nuż trafi się na takiego który akurat będzie znał obejście. Nigdy nie wiadomo.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

Zakup prędkości internetu niedostosowanej do posiadanych "urządzeń" końcowych to też dobry temat @agat13  Ciekawe czy orange prowadzi takie statystyki ilu klientów ma prędkość internetu której nigdy nie osiągnęło na żadnym urządzeniu 😂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

@j131 tak po prawdzie, to słyszałem od techników, że inni operatorzy mogą blokować wyższe prędkości na swojej strukturze...nie wiem ile w tym prawdy, ale....

@_Artek_  Ma...oczywiście inne są ciekawsze, ale...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

Prawda, mój podobno blokuje, przynajmniej taka jest wersja orange.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

@_Artek_  no widzisz ile się można dowiedzieć na forum. Tego nie byłem pewny...Skoro tak, to i operator 8Mb/może podawać, a jako odbiorca dostanę tyle na ile pozwoli właściciel sieci...póki się nie dogadają na kasę i zasady świadczenia usług. I to jest wniosek końcowy 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

Operatorzy operatorami umowy umowami a technika techniką, ciekawe czy gdybym wysłał techniczne zapytanie o 1GB podpisując aneks to systemy by mi puściły taką prędkość bez udziału człowieka😂 może blokady są sztuczne (patrz awarie dystrybutorów na jednej ze stacji paliw)  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 337
  • 2

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

Temat wałkowany wielokrotnie: nie da się będąc całkowicie fair świadczyć usługi gigabitowej na ONT z portem 1GbE od operatora obcego, bo nigdy klient tego gigabita nie zobaczy. Przy telewizji nawet rzadko zobaczy 900Mb/s, ale to m.in. dlatego T-Mobile ma pakiet 900Mb/s, a nie 1Gb/s. 

 

Sieć ŚI różni się od innych sieci hurtowych głównie tym, że są na niej certyfikowane funboxy i omija się ONT. Z tego co się orientuję, w Orange nigdy nie dostanie się 1Gb/s i ONT, niezależnie czy na sieci własnej, czy obcej - 1Gb/s tylko z Funboksem. Oczywiście, z wyjątkiem osób, które potrafią sobie "załatwić".  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Czy 1GB na infrastrukturze innego operatora kiedykolwiek będzie możliwy

@pikerpl  max prędkość przy usłudze 1Gb/sek z ONT to około 960Mb/ sek i wynika to z właściwości Ethernetu

Stąd usługa "do..."