Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5886
  • 23957
  • 202

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

Nie wiem o jakie "zarabianie wtyczki" chodzi, u mnie w każdym razie gniazdko wygląda tak jak na poniższym obrazku. Ten biały kabelek, z końcówką, został przecięty i przyspawany do jednego z włókien z tego żółtego. I tyle.

Wygląda na to, że u ciebie nie mieli  albo nie chcieli dać tej przejściówki (na tym obrazku zielona struktura z lewej strony na dole). Nie wiem czemu tak.

IMG_20240725_224708.jpg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 168
  • 494
  • 2

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@j131 

Śpieszę z wyjaśnieniem😉

W moim przypadku nie ma tej całej zielonej części i wszystko jest zespawane na stałe tylko dlatego,że patchcord by nie przeszedł przez ścianę a technik nie był w stanie zarobić tej zielonej "wtyczki" a pisząc wtyczka mam na myśli końcówkę patchcorda.

Technik nawet nie wiedział jak zarobić taką końcówkę,ale słyszał,że się da.

Spójrz na zdjęcia-ten biały kabel idzie bezpośrednio do routera.

 


Screenshot_20240725_234153_Kiwi Browser.jpg20240725_225507.jpg


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2676
  • 9759
  • 51

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@Tomiii Szczerze? Taką trochę kaszanę Ci zrobił. Kabel powinien wyspawać w gniazdku tak jak na zdjęciu u kolegi @j131 Później pachcord włożyć do gniazdka z żołtym oznakowaniem. Jeśli wtyczka nie przechodziła przez ścianę to mógł rozwiercić otwór. Druga opcja zostawić Ci więcej zapasu kabla żebyś mógł manewrować gniazdkiem i je sobie przenieść obecnie gdzie chcesz. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 168
  • 494
  • 2

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@marder 

Prawda jest taka,że i ja jestem trochę winny bo myślałem,że mi tą końcówkę zrobi,ale się nie dało a otworu nie dało rady powiększyć bo za dużo mam tam kabli,które poprowadziłem w listwie-5 kabli lan z wieloma łączeniami.

Ogólnie gniazdko jest tam gdzie chciałem,kabel pociągnięty tam gdzie chciałem a w przyszłości jesli zajdzie taka potrzeba to zrobie tak jak @agat13  wspomniał lub tak jak @j131  tymbardziej,że kabel lan siedzi już w listwie.

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i pomoc👍