Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Budowa sieci światłowodowej NEXERA

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 74
  • 0

Budowa sieci światłowodowej NEXERA

Cześć. Mam pytanie dotyczące NEXERY. W wyszukiwarce uke oraz na mapie cppc widnieje informacja, że mój dom jest objęty programem POPC. Skontaktowałem się z POPC i dostałem taką informację: pana adres  nie został uwzględniony w puli punktów adresowych wyznaczonych do konkursów Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (“POPC”). Dostałem także informację, że generalnie inwestycja POPC została zakończona. Ma ktoś może informacje jak wygląda to w rzeczywistości ? Pozdrawiam

dasdad.PNG

 

dasdasda.PNG

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9944
  • 85

Budowa sieci światłowodowej NEXERA

@kameleon2131jeszcze możesz wysłać pismo listem poleconym  do Orange Skierniewice na adres

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

z dopiskiem inwestycja światłowodowa

Zamieść mapki i dokładny opis. Im więcej podasz danych, tym mniej inwestycje będą szukać i dopytywać.

Zgłoś to jako dorejonizowanie inwestycji w rejonie.

Jeśli infrastruktura biegnie po słupach, masz spore szanse. Przy przyłączach podziemnych mniejsze. Jeszcze przesyłam Ci linka do AMA- dostępność światłowodu które odbyło sie w lutym br. roku na temat Co ja mogę zrobić, aby u mnie się pojawił światłowód https://nasz.orange.pl/t5/AMA-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-%C5%9Bwiat%C5%82owodu/Co-ja-mog%C4%99-zrobi%...

@kameleon2131jeszcze znalazłem taki artykuł w bazie wiedzy Sieć i dostępność usług na forum Nasz Orange  na temat POPC – pytania i odpowiedzi https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz... jest tam punkt 2 artykułu

2. Czy pomimo nieujętego adresu w POPC będzie możliwość podłączenia, jeżeli światłowód biegnie kilkadziesiąt metrów dalej?

Dla adresów, które nie zostały zrealizowane w procesie inwestycyjnym i nie są uwzględnione w planach inwestycyjnych, istnieje możliwość zgłoszenia zapytania o podłączenie budynku przez Orange ze środków własnych OPL (tzw. dorejonizowanie). W tym celu należy skontaktować się z doradcą na infolinii obsługowej.

Szansę na realizację mają te adresy, które spełniają określone kryteria:

  • jest to zabudowa jednorodzinna (Klient indywidualny i SOHO)
  • budynek znajduje się w bliskiej odległości od istniejącej infrastruktury Orange (np. słup jest w odległości do 50 metrów od budynku), a w przypadku obszarów Nexery - wybudowana sieć Nexery znajduje się w pobliżu zgłaszanego budynku (do 100 metrów)
  • zostały już zakończone prace na danej ulicy/w danej miejscowości, co w praktyce oznacza, że budynki w okolicy mają już dostępną ofertę światłowodową
  • budynek znajduje się na obszarze, w którym Orange prowadzi inwestycje własne lub inwestycje w ramach programu POPC, albo gdy inwestycje POPC realizowane są przez firmę Nexera
  • nie ma konieczności przejścia przez działki/nieruchomości osób „trzecich” w celu podłączenia budynku.

Wydaje mi się że dorejnizowanie powinno się udać. Musisz zgłosić chęć podłączenia światłowodu na stronie Orange a także na stronie SIDUSIS https://internet.gov.pl/map/?center=2050326.146688318%3B7046690.312396947&zoom=21 a także napisać pismo do Orange na podany wyżej adres oraz na adres Światłowód Inwestycje i wysłać listem poleconym

Może uda się podłączyć Twój dom do światłowodu.

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9944
  • 85

Budowa sieci światłowodowej NEXERA

Cześć @kameleon2131 

na stronie UKE widzę że Twój nr domu jest ujęty co do planowanej rozbudowy POPC ale na stronie SIDUSIS po wpisaniu Chełmno ulica Toruńska 33 powiat chełmiński woj. kujawsko pomorskie 86-200 nie widzę planowanej inwestycji tylko lokalni dostawcy są dostępni pod Twoim adresem którzy mają usługi światłowodowe https://internet.gov.pl/map/?center=2050326.146688318%3B7046690.312396947&zoom=21

Jedyną opcją to możesz zgłosić chęć internetu na tej stronie SIDUSIS

Może operator Nexera bierze dane ze strony SIDUSIS

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 74
  • 0

Budowa sieci światłowodowej NEXERA

@Pablo5 Dostałem przed chwilą odpowiedź od POPC. Mój dom był objęty projektem, ale NEXERA z niego zrezygnowała. Tylko problem w tym, że mimo tej rezygnacji NEXERY to na uke i cppc cały czas widnieje, że jest to w projekt w realizacji. Wiem, że 20m od mojego domu przebiega światłowód firmy Światłowód Inwestycje. Niestety nie jestem objęty ich projektem pewnie dlatego, że NEXERA miała zajmować się moim adresem. Czy jest jakaś możliwość dorejonizowania mojego adresu w związku z tą sytuacją ?

 

A lokalni dostawcy są wpisani tylko dlatego, że mieli świadczyć usługi po zakończeniu projektu NEXERY
_______________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9944
  • 85

Budowa sieci światłowodowej NEXERA

@kameleon2131to musisz kontaktować się że Światłowód Inwestycje https://swiatlowodinwestycje.pl/  Napisz pismo na adres:

Światłowód Inwestycje Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 160
02-326 Warszawa

z prośbą o dorejonizowanie wraz z mapką I dokładnym opisem sytuacji.

Mozesz też wysłać zapytanie w linku powyższym jest formularz kontaktowy na stronie Światłowód Inwestycje 

Możesz wysłać zgłoszenie na stronie Orange Sprawdź mapę zasięgu usług Orange wpisujesz tam swój adres Chełmno toruńska 33 i bedzie pisało Pod Twoim adresem nie ma jeszcze światłowodu? Wyślij nam zgłoszenie, że chcesz go u siebie. Z boku jest kafelek wyślij zgłoszenie i wypełnij zgłoszenie i wyślij

Może uda się podłączyć u Ciebie światłowód

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 74
  • 0

Budowa sieci światłowodowej NEXERA

@Pablo5 Znasz jakiś przypadek pozytywnego rozpatrzenia takiej prośby?

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9944
  • 85

Budowa sieci światłowodowej NEXERA

@kameleon2131jeszcze możesz wysłać pismo listem poleconym  do Orange Skierniewice na adres

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

z dopiskiem inwestycja światłowodowa

Zamieść mapki i dokładny opis. Im więcej podasz danych, tym mniej inwestycje będą szukać i dopytywać.

Zgłoś to jako dorejonizowanie inwestycji w rejonie.

Jeśli infrastruktura biegnie po słupach, masz spore szanse. Przy przyłączach podziemnych mniejsze. Jeszcze przesyłam Ci linka do AMA- dostępność światłowodu które odbyło sie w lutym br. roku na temat Co ja mogę zrobić, aby u mnie się pojawił światłowód https://nasz.orange.pl/t5/AMA-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-%C5%9Bwiat%C5%82owodu/Co-ja-mog%C4%99-zrobi%...

@kameleon2131jeszcze znalazłem taki artykuł w bazie wiedzy Sieć i dostępność usług na forum Nasz Orange  na temat POPC – pytania i odpowiedzi https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz... jest tam punkt 2 artykułu

2. Czy pomimo nieujętego adresu w POPC będzie możliwość podłączenia, jeżeli światłowód biegnie kilkadziesiąt metrów dalej?

Dla adresów, które nie zostały zrealizowane w procesie inwestycyjnym i nie są uwzględnione w planach inwestycyjnych, istnieje możliwość zgłoszenia zapytania o podłączenie budynku przez Orange ze środków własnych OPL (tzw. dorejonizowanie). W tym celu należy skontaktować się z doradcą na infolinii obsługowej.

Szansę na realizację mają te adresy, które spełniają określone kryteria:

  • jest to zabudowa jednorodzinna (Klient indywidualny i SOHO)
  • budynek znajduje się w bliskiej odległości od istniejącej infrastruktury Orange (np. słup jest w odległości do 50 metrów od budynku), a w przypadku obszarów Nexery - wybudowana sieć Nexery znajduje się w pobliżu zgłaszanego budynku (do 100 metrów)
  • zostały już zakończone prace na danej ulicy/w danej miejscowości, co w praktyce oznacza, że budynki w okolicy mają już dostępną ofertę światłowodową
  • budynek znajduje się na obszarze, w którym Orange prowadzi inwestycje własne lub inwestycje w ramach programu POPC, albo gdy inwestycje POPC realizowane są przez firmę Nexera
  • nie ma konieczności przejścia przez działki/nieruchomości osób „trzecich” w celu podłączenia budynku.

Wydaje mi się że dorejnizowanie powinno się udać. Musisz zgłosić chęć podłączenia światłowodu na stronie Orange a także na stronie SIDUSIS https://internet.gov.pl/map/?center=2050326.146688318%3B7046690.312396947&zoom=21 a także napisać pismo do Orange na podany wyżej adres oraz na adres Światłowód Inwestycje i wysłać listem poleconym

Może uda się podłączyć Twój dom do światłowodu.

Pozdrawiam 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Budowa sieci światłowodowej NEXERA

Cześć 

I jak twoja sytuacja , udało się coś wywalczyć , skontaktować  z kimś kto chciał rozmawiać ? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 74
  • 0

Budowa sieci światłowodowej NEXERA

@Anonim Sytuacja bez zmian. Mimo kontaktu i dokładnego wytłumaczenia sprawy. W skrócie nie chcieli zrobić to nie zrobili i koniec.

Anonim

Nie dotyczy

Budowa sieci światłowodowej NEXERA

No to mnie zmartwiłeś , pozostaje liczyć że jakiś Światłowód otwarty lub kto inny będzie mógł tu wejść :/:/ i jak zwykle wszystkie dofinansowania i inne idą nie tam gdzie trzeba


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53628
  • 625

Budowa sieci światłowodowej NEXERA

@AnonimTak naprawdę to trzeba śledzić wyniki konkursu C 1.1.1.1 Ze środków KPO, który dosłownie niedawno się rozstrzygnął. Wyniki są Może w wyniku tej nowej odsłony POPC twój adres został ujęty w planach likwidacji Białych plam i akurat beneficjentem została (przypadkowo) Nexera...

Warto być na bieżąco...