Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak najszybciej pozbyć się słupa

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 24
  • 0

Jak najszybciej pozbyć się słupa

Czesc. mam do was szybkie pytanie.

 

Potrzebuje dośc szybko pozbyć sie słupa telekomunikacyjnego z mojej posesji. Od roku mam juz światłowód a ten słup jest stary i słuzył kiedyś do podciągnięcia starej linii telefonicznej. Mój dom jest ostatni na tym kablu nic oprócz mojego domu nie jest podłączone. światłówd dochodzi po nowych słupach. Dzwoniłem na infolinię i dostałem informację że technik moze przyjśc usunąć kabel ale słupa nie ruszy i w tej sprawie musze wysłac pismo do skierniewic, ale taka wymiana korespondencji to jak nic miesiąc czekania a mi zalezy na czasie. Moge go sam obalić? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Jak najszybciej pozbyć się słupa

@Papillon23  było kilka podobnych problemów, poczytaj Szukaj - Nasz Orange ale raczej nikt sam słupa nie obalał, jeśli chcesz spróbować to na Twoim miejscu zaczekałbym jednak aż technik zdemontuje ten kabel ze słupa i wtedy "wziął sprawy w swoje ręce" 😁😉

Edyta:

Poczytaj jeszcze to Uszkodzenia infrastruktury technicznej Orange | Orange Polska

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Jak najszybciej pozbyć się słupa

@Papillon23  jeśli chcesz aby Orange go usunęło to bez pisma do Skierniewic się nie obędzie, adres Orange jagiellońska 34 96-100 Skierniewice, jeśli słup zagraża życiu bądź zdrowiu (jest niestabilny, przekrzywiony, itp. to zadzwoń na numer 510 100 100 i to zgłoś, jeżeli się nie boisz to go sam obal.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 24
  • 0

Jak najszybciej pozbyć się słupa

Bliżej mi do tej drugiej samowolnej opcji. Nigdy przy tym słupie nikogo z Orange czy też wcześniej tp  nie było. Muszę tylko ten kabel jakoś zabezpieczyć i nie powinno być problemu. No i oby mój sasiad się tym za bardzo nie zainteresował. Chciałem zasięgnąć opinii czy ktoś już sam pozbywał się słupa ze swojej posesji.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Jak najszybciej pozbyć się słupa

@Papillon23  było kilka podobnych problemów, poczytaj Szukaj - Nasz Orange ale raczej nikt sam słupa nie obalał, jeśli chcesz spróbować to na Twoim miejscu zaczekałbym jednak aż technik zdemontuje ten kabel ze słupa i wtedy "wziął sprawy w swoje ręce" 😁😉

Edyta:

Poczytaj jeszcze to Uszkodzenia infrastruktury technicznej Orange | Orange Polska

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 24
  • 0

Jak najszybciej pozbyć się słupa

To jeszcze jedno pytanie po przeczytaniu tych zlinkowanych tematów. Jakie mogą być roszczenia Orange za ten słup, gdyby jednak nie poszło po mojej myśli?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Jak najszybciej pozbyć się słupa

@Papillon23  co masz na myśli pisząc "roszczenia"?, jeśli chodzi Ci o to czy będą chcieli odzyskać słup po tym jak zostanie "zdemontowany" to raczej nie ale lepiej zostawić go niż utylizować, a jeśli pytasz czy będziesz musiał zapłacić za demontaż to nie gdyż to należy do nich i oni ponoszą koszty (Orange).


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 24
  • 0

Jak najszybciej pozbyć się słupa

Miałem na myśli roszczenia finansowe gdyby uczynny sąsiad uprzejmie doniósł. Ale widzę że to chyba słaby deal i spróbuję to jednak załatwić przez Orange, tylko może w inny sposób. Dzięki 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13304
  • 54557
  • 640

Jak najszybciej pozbyć się słupa

@Papillon23  tu masz info https://www.orange.pl/omnibook/uszkodzenia-infrastruktury-technicznej-orange?_ga=2.236378822.6352472...

Samemu lepiej nie ruszać, a pismo załatwi sprawę. Słowa " zagrożenie życia i zdrowia" jeśli stan techniczny jest słaby robią cuda 

Wpisz w wyszukiwarkę forum "słup" i znajdziesz kilka tematów 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Jak najszybciej pozbyć się słupa

@Papillon23 jak się ma takich "sąsiadów" to lepiej samemu nie ruszaj/obalaj, aczkolwiek wiesz co masz zrobić...😁😉

@agat13  podałem wcześniej tego linka 😋😉

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2125
  • 7829
  • 31

Jak najszybciej pozbyć się słupa

Jeżeli zagraża, to po straż zadzwonić, jak do drzewa