Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości podpięcia internetu na nowo nadany numer domu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Brak możliwości podpięcia internetu na nowo nadany numer domu

Cześć,
mam następujący problem. Mam nowo wybudowany dom, który posiada adres od lutego 2020. Niestety gdy próbuję przez konfigurator przygotować ofertę otrzymuje komunikat, że nie można znaleźć kodu pocztowego dla podanego adresu.
Gdy wpisuje adres sąsiada, który mieszka naprzeciwko otrzymuję ofertę na internet światłowodowy. 

No i stąd nasuwa się pytanie. Co mogę zrobić, żeby podpiąć internet na mój adres. 

 

__________________
* Temat przeniesiony z działu Internet domowy – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 183

Brak możliwości podpięcia internetu na nowo nadany numer domu

8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 183

Brak możliwości podpięcia internetu na nowo nadany numer domu

A fizycznie światłowód jest dociągnięty do granicy posesji lub do budynku ?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Brak możliwości podpięcia internetu na nowo nadany numer domu

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie 🙂 

[EDIT] Na działce nie jest nic przygotowane. Niestety...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 183

Brak możliwości podpięcia internetu na nowo nadany numer domu

Priv.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Brak możliwości podpięcia internetu na nowo nadany numer domu

cześć,

 

Czemu niestety? Jeśli już przebrniesz przez złożenie wniosku i pozytywny wywiad warto się tylko zainteresować jak maja doprowadzony światłowód sąsiedzi. Są dwie opcje: górą-podwieszka ze słupa do elewacji budynku i dalej do środka, lub dołem- kabel w rurce wkopany w ziemie do miejsca wejścia do obiektu (przy czym jako wejście rozumiemy punkt w którym rurka wychodzi z ziemi i otworem przewierconym w czasie instalacji jest wpuszczana do środka). Warto przemyśleć miejsce zakończenia instalacji. Może to być punkt centralny w domu (zapewni dobre i równomierne rozłożenie wifi lub przy TV, co umożliwi nam podłączenie np. dekodera po kablu. Jeśli masz w domu siec LAN to warto doprowadzić FTTH do punktu zejścia wszystkich kabli eth.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Brak możliwości podpięcia internetu na nowo nadany numer domu

Poszukaj kogoś znajomego z Orange co wpisze Twój adres do ewidencji adresowej Orange. Czy adres jest już widoczny w geoportalu?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Brak możliwości podpięcia internetu na nowo nadany numer domu

@agat13 właśnie najlepsze jest to, że w domu naprzeciwko nikt nie mieszka od ponad 4 lat. Mieszkała tam pewna starsza Pani, która wątpię że miała podpięty światłowód. Wyświetla się możliwość podpięcia. Fizycznie wydaje się, że nie mają podpiętego światłowodu. 

 

@Piotrekk85 na geoportalu jeszcze nie ma mojego adresu. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Brak możliwości podpięcia internetu na nowo nadany numer domu

@Palpiot To jest właśnie wadą POPC, że typują adresy w ciemno. Nie wedle zapotrzebowania (wątpię czy staruszka na odpowiedniej stronie złożyła deklarację do wykonania instalacji), a wedle przypadkowo wytypowanych posesji w zasięgu inwestycji. Wiem, że to brzmi jak z filmu S-F, ale to tylko kwestia dopisania do bazy rezerwowej (kolejny etap doinstalowywania klientów nowych, gdy są rezerwy po niewykorzystanych przyłączeniach tych "ślepo" typowanych)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Brak możliwości podpięcia internetu na nowo nadany numer domu

Jeśli adresu nie ma na geoportalu, to zapomnij, że zamówisz gdziekolwiek jakąkolwiek usługę stacjonarną. Przez covid terminy administracyjne są wstrzymane, ale bez adresu - usługi nie będzie - bo adresu nie ma. Można próbować zamówić na numer działki budowlanej ale jeśli w okolicy było budowane z POPC, to inne punkty adresowe można podłączyć jak minie okres trwałości projektu (ok 3-5 lat).