Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 22
  • 0

Dostępność światłowodu

Czy jest możliwość podpięcia się pod światłowód nie będąc w jego zasięgu? Mieszkam na wsi gdzie był poprowadzony jeden światłowód od lokalnego dostawcy jednak pominięty został odcinek około 300m czyli 4 domy, na prośbę o podłączenie się powiedzieli że sprawdzą i sprawa niestety ucichła, minęły 2 lata i niedawno swój światłowód tą samą trasą poprowadził Orange omijając te same 4 domy, patrząc na mapę zasięgów od najbliższego domu z dostępem do tego światłowodu mam dokładnie 160m czyli tyle co nic


orange.png
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53219
  • 617

Dostępność światłowodu

@tymdkd To jest właśnie OPP na słupie energetycznym wraz ze stelażami zapasu. Nie ma oznaczenia, więc to jest prawdopodobnie operator alternatywny. Jeśli od tego słupa istnieje przejście (po słupach ) w pobliże Twojego domu zacząłbym rozmowy z tym operatorem. Trzeba się jednak liczyć, że koszty instalacji i utrzymania usługi będą droższe od FTTH Orange.

Jeśli dobrze zrozumiałem, Orange korzysta ze słupów elektrycznych? Musisz rozrysować trasę od najbliższego OPP dla alternatywy i dla Orange. Wybierz tego, który zapewni instalację i w rozsądnej cenie. Podpytaj jeszcze czy w ramach "lojalki" możesz mieć usługę Orange na zasobach (kablach ) od alternatywnego dostawcy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Dostępność światłowodu

@tymdkd 

 

Obstawiam że Orange dzierżawi światłowód od firmy lokalnej 🙂.

 

Szanse takie jak w firmie lokalnej.Orange nie ma wpływu na to.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 22
  • 0

Dostępność światłowodu

Położyli swój całkowicie nowy, raczej przyszli zabrać klientów bo różnica w cenach jest prawie dwukrotna


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Dostępność światłowodu

@tymdkd 

 

Napisz pismo do Orange w którym szczegółowo opiszesz sytuację oraz wyrazisz chęć podłączenia.

 

List wyślij na adres :

 

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Dostępność światłowodu

Podejrzewam że powodem pominięcie tych domów jest te 160 metrów. Pytanie jeszcze czy biegną tam jakieś słupy bo jeśli nie to masz już gotową odpowiedź dlaczego Cię pominięto. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53219
  • 617

Dostępność światłowodu

Cześć,

 

Z planu wynika, że domy oddalone są od drogi główniej( w której zapewne jest światłowód) o około 100m -licząc drogę dojazdową. Brakuje mi jeszcze kropeczek oznaczających słupy Operatora. Wtedy wszystko byłoby jasne. Słupy stawia się w odległości około 50m od siebie. Może trzeba pomóc szczęściu i zastanowić się czy nie wstawić słupa we własnym zakresie dając mozliwość wykonania instalacji. Wszystko jednak zależy od odległości do najbliższego OPP (punktu dostępowego światłowodowego) i od ukształtowania oraz własności gruntu, na którym ów słup miałby stanąć. W kilku przypadkach widziałem właśnie takie rozwiązania i przyczyniły się one do pozytywnego zamknięcia sprawy wywiadu technicznego

Ja w moim domu ułożyłem rurę HDPE przez granice działki sąsiada, ustawiłem słup na prywatnej posesji i tylko dzięki temu mam net (moja ulica nie ma podbudowy, a sąsiednia ma)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 22
  • 0

Dostępność światłowodu

Słupy normalnie biegną przez działkę jak i inne które też zostały pominięte więc to nie jest kwestia tego, jak by ich nie było nawet bym się nie zastanawiał, sytuacja wygląda mniej więcej wygląda tak jak na zdjęciu, że światłowód szedł od miasta poszedł w górę sobie dalej, wypuścili go przez górę na dół żeby tam też był pomijąc to kilka domów zamiast normalnie zrobić rozgałęzienie


sketch-1595499245865.png

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 22
  • 0

Dostępność światłowodu

Na czerwono jest zaznaczony fragment bez światłowodu, tam gdzie jest zejście czarnej lini na dół światłowód dalej leci tylko screenshot już tego nie objął 


sketch-1595499892946.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53219
  • 617

Dostępność światłowodu

Rozumiem, że FTTH idzie z prawej strony do góry i schodzi później za domem w dół? Gdzie stoją słupy i czy jest na nich taka skrzynka (OPP z opisem) z metalowym krzyżakiem (stelaż zapasu)?Czy kabel dalej biegnie i w górę w lewo czy tylko w dół? Jakie są odległości od słupów do domu?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Dostępność światłowodu

Tam gdzie biegnie czerwona linia są słupy ? Ile jest metrów od głównej drogi do Twojego domu ?