Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak instalacji Światłowodu - zamknięcie zlecenia bez kontaktu technika


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Brak instalacji Światłowodu - zamknięcie zlecenia bez kontaktu technika

Dzień dobry

Dość długo zbierałem się aby napisać post, na temat firmy Orange ale teraz miarka się przebrała.

Zacznijmy od samego początku.

 

Ogólnie staram się o podłączenie do światłowodu od prawie 3 lat - bezskutecznie. Mianowicie jakiś miesiąc temu (przed świętami) zadzwonił do mnie technik, który miał zlecenie od orange w sprawie przeciągnięcia linii światłowodowych po istniejących słupach telefonicznych do mojego domu. Jednakże owe słupy biegną po działce sąsiada i wymagał on zgody (sam byłem zdziwiony, gdyż rok wcześniej gdy orange przeprowadzało główną linie przez moją działkę nikt nie pytam mnie o zgodę czy zezwalam na prace,), niestety w ten dzień nie było sąsiada i technik zamknął zlecenie. W kolejny dzień udało mi się zdobyć 'ową zgodę' i dzwoniąc do technika oznajmił on, abym zadzwonił na infolinie orange o ponowne zlecenie podłączenia. Dobra dzwonie i wszystko niby "zostało" załatwione - pani ponowiła zlecenie. Technik miał się skontaktować do kilku godzin, co nigdy nie nastąpiło, najlepsze jest to, że dzwoniłem do dnia dzisiejszego może z 5 razy na infolinie i ciągle jest mi mówiona ta sama śpiewka, że technik się skontaktuje, Po czym dostaje SMS "Usługa nie może zostać wykonana," bez żadnych wyjaśnień. Jak dla mnie to jest kpina, i robienie z klienta idioty, jak przychodzi umowa do podpisania to wszystko pięknie, a gdy trzeba coś zrobić to mają klienta w poważaniu. Skoro Technik miał zlecenie to chyba nie powinno być takiego problemu? Jeszcze zapomniałem dodać, że był inny technik, ale do internetu Miedzianego gdzie sam się dziwił po co go do mnie wysłali :P. Do dnia dzisiejszego sprawa nie została załatwiona.

 

Przepraszam, ale musiałem opisać ten problem, gdyż dla mnie pracownicy na infolinii są NIEKOMPETENTNI.

 

Pozdrawiam użytkowników którzy przeczytali ten post.

 

________________
* Doprecyzowano tytuł – moderator Kinga

8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Brak instalacji Światłowodu - zamknięcie zlecenia bez kontaktu technika

Pracownik na infolinii nie jest niekompetentny ponieważ czyta tylko to co ma w systemie, sam niewiele może zrobić.
Proponuję Salon firmowy, lub pisemną reklamację w sprawie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Brak instalacji Światłowodu - zamknięcie zlecenia bez kontaktu technika

Tak za każdym razem będę latał do salonu do którego najbliżej mam 15 km, sam technik mi kazał na infolinię dzwonić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Brak instalacji Światłowodu - zamknięcie zlecenia bez kontaktu technika

15 km to przed śniadaniem rowerem robię 😁

Może okazać się, że wizyta będzie jedna i wszystko wyjaśni. Tam też możesz złożyć reklamację i czekać na info oficjalne od Orange.

Sprawa może wyglądać tak, ze za pierwszym razem technik odpisał o braku możliwości podłączenia i teraz system nie zezwala na wprowadzenie zamówienia na FTTH (dlatego było zlecenie na włączenie po miedzi). Próbowałeś zamówić przez www ? Zezwala ?  Jeśli tak zamów ponownie.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Brak instalacji Światłowodu - zamknięcie zlecenia bez kontaktu technika

Wiadomo 15 km to nie jest problem jeśli bym załatwił to za pierwszym razem, ale mam również złe doświadczenia w załatwianiu spraw w salonach, gdyż dostaje podobne odpowiedzi co na infolinii czyli nikt nic nie wie. Co do zamówienia przez www to nie mam takiej możliwości, technik musi najpierw przeprowadzić linie do mojego domu aby w systemie orange się wyświetliło. Zapomniałem dopisać, że wysłałem list do Skierniewic z opisem sprawy może tam coś ruszą.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21548
  • 173

Brak instalacji Światłowodu - zamknięcie zlecenia bez kontaktu technika


@NeuSkynapisał(-a)

Wiadomo 15 km to nie jest problem jeśli bym załatwił to za pierwszym razem, ale mam również złe doświadczenia w załatwianiu spraw w salonach, gdyż dostaje podobne odpowiedzi co na infolinii czyli nikt nic nie wie. Co do zamówienia przez www to nie mam takiej możliwości, technik musi najpierw przeprowadzić linie do mojego domu aby w systemie orange się wyświetliło. Zapomniałem dopisać, że wysłałem list do Skierniewic z opisem sprawy może tam coś ruszą.


Nie twierdzę że rozumiem działanie Systemu, bo to jest raczej generalnie niemożliwe, ale IMHO to, że już miałeś jedno zlecenie na zamówienie FTTH świadczy o tym , że istniejąca linia nie jest dla Systemu warunkiem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Brak instalacji Światłowodu - zamknięcie zlecenia bez kontaktu technika

@NeuSky  powodów może być kilka. Po pierwsze nie ma zgody na przeciągnięcie przez słup sąsiada ( co jest bzdurne, gdyż słupy i to co się na nich znajduje jest w gestii operatora, a nie właściciela posesji) Po drugie, ktoś nieumiejętnie zamknął pierwsze zlecenie w systemie i nie można otworzyć drugiego. Po trzecie ( o czym się nie dowiemy) może nie być warunków technicznych na OPP ( punkcie dystrybucyjnym) czego wcześniej nie sprawdzili.  Po czwarte limit finansowy na wykonanie  przekracza dopuszczalny przeznaczony na to koszt...

Póki nie wyjaśnisz powodu odmowy, nic nie wskórasz 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Brak instalacji Światłowodu - zamknięcie zlecenia bez kontaktu technika

@NeuSky Teraz nie mają zgody a jak budowali linię to zgodę mieli 😄 Pewnie nie chciało mu się sąsiada prosić czy może wejść na posesję to wymyślił jakąś bajkę.

Anonim

Nie dotyczy

Brak instalacji Światłowodu - zamknięcie zlecenia bez kontaktu technika

Jeśli konsultant wprowadził ponownie zlecenie i technik się nie pojawił to nie ma możliwości zadzwonić do montera czy podać numer telefonu do niego. Przekazuje taka eskalację do osób które ogarniają podobne tematy. I on już nie ma wpływu na to co dalej dzieje się z takim zgłoszenie.