Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdzi

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 46
  • 0

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdzi

Witam, otóż nie jestem klientem orange ale chciałbym zostać ze względu na światłowód oraz telewizję.

Problem w tym, że położony rok temu jakoś u mnie na wsi kabel od światłowodu oraz zakopano i nie da rady się z nim połączyć idąc do operatora. Niestety u mnie na wsi nie ma zbyt mocnego Internetu i jest problem z zasięgiem więc jest to wybawienie dla ludzi z mojej wsi. Dodam tylko, że na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej widniało, że na mojej wsi była planowana data rozbudowy na dzień 30.11.2023 i nic się nie zmieniło, a plan zniknął z UKE. Co mogę z tym zrobić, czy jest jakaś możliwość załatwienia tego w sposób prosty? Bo Panie/Panowie, którzy obsługują w salonach cały czas mówią, że jest brak zasięgu w mojej miejscowości, co śmieszne wieś przed moją wsią ma dostęp do Internetu a najlepsze, że wieś za moją wsią (moja jest przejezdna) także ma dostęp my zostaliśmy ominięci.

 

 

 

___________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53625
  • 624

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdz

@marder  tak samo są czytane i takie u takie pisma. Widać to po efektach..

Tu skoro już po konkursie unijnym, trzeba czekać na publikację i inwestycje. Warto pisać, aby wesprzeć popyt, bo każdy klient się liczy dla inwestycji masowych, ale decyzję główne już zapadły. Przecież nawet startując do konkursu robi się wstępne plany czy szacunki. Konkurs to nie 100% finansowania, a więc w tereny w pełni opanowane przez danego operatora to pewna wygrana, a więc można inwestować środki własne...robić plany, projekty itp. 

To skomplikowana machina, a każdy chce kamyczek dorzucić i tortu liznąć 

P.S. Z tego co wyniuchałem miejscowość obok ma FTTH. Według mapy zasięgu np nr 15, który jest oddalony o 800m od miejscowości @MikelB ma dostęp...(strona https://www.orange.pl/internet/internet-domowy/sprawdz-zasieg) Sądząc po infrastrukturze miejscowości (brak słupów wg google) będzie to inwestycja doziemna. Trudniejsza w dorejonizowaniu.Trzeba więc czekać i pisać.

A dopiszę jeszcze, że jeśli w jakimś projekcie POPC (co widać ze screenów) miejscowość brała udział (przynajmniej plany opracowano) a wypadła ze względu na koszty (najprawdopodobniej), to teraz ma większe szanse, bo grunt pod inwestycję i plany wstępne zrobione. Jest więc lepiej niż zaczynanie planowania i kosztorysów od zera...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 46
  • 0

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu

Dodam, że byłbym zainteresowany nawet podłączeniem prywatnych to tych linii za opłatą tylko pytanie jakie wychodzą wtedy koszta i czy jest to możliwe.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53625
  • 624

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu

@MikelB  tylko pismo do Orange na adres korespondencji w Skierniewicach. Opisz sytuację, załącz mapkę i poproś o dorejonozowanie Twojego adresu

To w skrócie. Zgłoś też popyt na stronie Orange i UKE. To wskaże zainteresowanie światłowodem. 

Dopisz o współfinansowaniu inwestycji


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 46
  • 0

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu

Jest może jakiś szablon tej korespondencji i dlaczego akurat pocztą to wysyłać nie można mailowo? Wydaje mi się, że jest to dziwne bo sam orange kładł kable za sprawą jakiegoś dofinansowania czy coś takiego. Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się to dziwne bo naprawdę sporo osób by zakupiło od nich abonamenty bo aktualny internet jaki jesteśmy w stanie mieć u nas to lte, które wiecznie nie działa... 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 46
  • 0

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu

I w jaki sposób dostanę odpowiedź? Także pismem?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53625
  • 624

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu

@MikelB  nie ma adresu mailowego dla korespondencji. Odpowiedz pismem. Co się tyczy dofinansowania, to przy programach unijnych też obowielazuje dorejonozowanie, czyli dopełnienie pominiętych adresów 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 46
  • 0

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu

Okej, tematu narazie nie zamykam dam znać jaka była odpowiedź.

 

PS na UKE jest zgłoszony popyt od dwóch lat ponad na mieszkanie moje jak i rodziców (dwa mieszkania w budynku wielorodzinnym), ale abonamenty byłyby dwa (rodzice sami ja sam) bo ja potrzebuję w pełni mocnego internetu do pracy co aktualnie przez dłuższy okres czasu nie jestem w stanie osiągnąć. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53625
  • 624

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu

@MikelB  dopisz, że odpowiedź może być na maila, będzie szybciej. Załącz adresy do korespondencji 

Możesz podać nazwę miejscowości, to coś bliżej podpowiemy z doświadczenia 

Tu masz ogólny zarys problemu https://nasz.orange.pl/t5/AMA-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-%C5%9Bwiat%C5%82owodu/bd-p/ama-dostepnosc-sw...

I współfinansowanie https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 46
  • 0

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdzi

Miejscowość Łokciowe - pomorskie - gmina smołdzino daje dwa screeny ponizesz z czego jeden jest aktualny a drugi z 2 lat wstecz bodajże gdy jeszcze na UKE sprawdzałem i faktycznie był plan rozbudowy przez orange na 30-11-2023 a na ten moment jak sprawdzał zniknął plan rozbudowy co smuci. 

MikelB_1-1704402528075.png

MikelB_7-1704402576309.png

 

 

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9940
  • 85

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdz

Cześć @MikelB 

Na stronie Sidusis https://internet.gov.pl/map/?center=2154743.367076522%3B6835763.784232147&zoom=6.400000000000001 po wpisaniu  adresu, który podałeś czyli Łokciowe, gmina Smołdzino, powiat słupski, województwo pomorskie, Polska przy części numerów domów widzę, że adresy zostały wyznaczone  do inwestycji finansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy lub w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy.

Spróbuj zgłosić zapotrzebowanie na usługę  światłowodową na  następujących stronach https://internet.gov.pl/map/?center=2154743.367076522%3B6835763.784232147&zoom=6.400000000000001 wpisz swój adres i znajdź swój numer domu na mapce kliknij w kropkę obok numeru domu i rozwinie Ci się zakładka z Twoim numerem domu, będzie tam kafelek chce internet następnie klikasz w niego, logujesz się do panelu obywatel (jeśli nie masz jeszcze konta na stronie Sidusis to zakładasz konto pózniej logujesz się) i wypełniasz formularz zgłoszeniowy że chcesz zgłosić zapotrzebowanie na Internet szerokopasmowy. Na stronie Orange kiedyś był formularz deklaracja w sprawie przyłączenia światłowodu (ale nie wiem czy on jeszcze jest) albo możesz napisać taką prośbę o założenie światłowodu z  podpisami sąsiadów i wysłać do Orange taką prośbę na adres:  

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

Dział Inwestycji i planowania z dopiskiem dorejonizowanie miejscowości 

z prośbą o odpowiedź.

Opisz dokładnie sytuację, załącz mapki, zdjęcia

Tutaj jest link do strony https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773... Gdzie można wpisać adres zamieszkania i jeśli nie będzie dostępny w bazie to z boku będzie informacja wyślij zgłoszenie. Trzeba wejść i wypełnić zgłoszenie.

Nawet możesz nie wysyłać tylko online wypełnić wniosek i  wyślij link sąsiadom aby online przesłali do Orange podsyłam linka https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie

Możesz zamiast tej deklaracji  napisać petycje był kiedyś taki temat na forum Nasz Orange znalazłem już go to ci prześle linka albo wzór jeden członków forum Nasz Orange ta przykładowa petycję napisał. To możesz napisać taką petycje. Podajesz:
1. W prawym górnym rogu miejsce i datę przygotowywania pisma;
2. Adresata petycji, czyli Orange Polska S.A. + adres
3. Formułujesz prośbę np.
"My, niżej podpisani, mieszkańcy Łokciowa, osiedla/ulic XYZ zwracamy się z uprzejmą prośbą o przyłączenie naszych gospodarstw domowych do światłowodu i umożliwienia korzystania z usług świadczonych z wykorzystaniem wyżej wymienionej technologii przez Orange Polska S. A.
4. Umotywowanie prośby, argumenty dlaczego chcecie podłączenia światłowodu;
np. Bardzo niskie prędkości internetu świadczonego na łączach miedzianych w technologii ADSL i/lub VDSL uniemożliwiają nam swobodne i na satysfakcjonującym poziomie korzystanie z usług internetowych. Umożliwienie codziennego korzystania ze światłowodu znacznie poprawi nam jakość usług sieciowych oraz pozwoli na świadczenie mieszkańcom wysokiej jakości telewizji oraz telefonii w technologi VOiP. Ponadto gospodarstwa domowe zyskają możliwość korzystania z całego wachlarza usług konwergentnych na najwyższym poziomie oferowanych przez Orange Polska S. A. dla klientów indywidualnych.
5. Sformułowanie nadziei na pozytywne rozpatrzenie petycji przez Orange;
np. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej petycji.
6. Podpis prośby przygotowującej pismo;
np. Z poważaniem/w imieniu mieszkańców osiedla,
XYZ
7. Podpisy osób popierających petycję.

Podsyłam linka https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Petycja-Pismo-oraz-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-pod%C5%82%C4%85cze...

Możesz to zmodyfikować ale mi się wydaje że jest to bardzo dobrze napisane i umotywowane.

Zdobądź podpisy mieszkańców Twojej miejscowości ( możesz także zawrzeć obok podpisów mieszkańców numery ich mieszkań ) i wyślij listem poleconym na adres korespondencyjny Orange czyli do Skierniewic

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

Dział Inwestycji i planowania z dopiskiem dorejnizowanie miejscowości

Jeśli chodzi o dorejonizowanie miejscowosci to przesyłam Ci artykuł z forum NO na temat POPC – pytania i odpowiedzi https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

Zerknij do tego linka do punktu 2 Czy pomimo nieujętego adresu w POPC będzie możliwość podłączenia, jeżeli światłowód biegnie kilkadziesiąt metrów dalej? https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

Tam znajdziesz wszystkie informacje na temat dorejonizowania

Może coś to pomoże i  będziecie mieli dostęp do superszybkiego internetu światłowodowego  Orange

Pozdrawiam 🙂